Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 2°C
Yoğun Kar Yağışlı

TÜRK GENÇLİĞİ VE EĞİTİMİ

18.11.2018
A+
A-

Ey Türk Gençliği Hepiniz birer Türk Bayrağı’sınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin..!

Bir milletin istiklbalinin yegane gücü Gençlikdir. Gençliğin kabullenmediği hiçbir eylem, hiçbir duruş aksiyon kazanamaz diyen ulu fikir ağalarımız gençliğimizin üzerinde hassasiyetle durmuşlardır. Milletin teminatı gençliktedir. Yeni ve zinde gençlik her alanda milleti ve devleti muasır medeniyet seviyesine çıkaracaktır. Bu sebeple gençlik en büyük beyin mekanizmasını oluşturmaktadır. Gençlik devletin omuriliğidir. Gençlik milletin hareket sistemidir. Gençlik milletin kalbidir.Gençlik milletin kanıdır. Gençlik üzerine en büyük hassasiyeti gösteren dünyanın en büyük gençlik organizasyon teşkilatına sahip olan, dünyanın en aktif donanımsal mevcudiyetini koruyan Ülkü Ocaklarıdır.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendinin gayesi Türk Gençliğini ; Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile yetiştirmek olmuştur. Bu doğrultuda ilerleyen Başbuğumuz her daim Türk gençliğinin eğitilmesi, Türk gençliğinin asla ama asla yalnız bırakılmaması gerektiğini haykırmıştır. İlim irfan yuvası olarak gönderdiğimiz üniversitelerde, yetkililerin tavizleri ve gerekli mercilerin vazifelerini yerine getirmekdikleri için; Gençliğimiz Terör örgütü propagandası yapan bölücü canilerle ile her daim karşı karşıyadır. Üniversitelerde bu sıkıntının varlığı şimdi zuhur etmemiştir, evveliyatı geniştir vakti zamanında Komunizmi üniversitelere sokmak isteyen kahpelerin karşısında Kürşadlar misali akın eden Ülkücüler Başbuğumuzun çalışmaları ile üniversitelerde teşkilatlanarak, Türk ve İslama aykırı olan bu aşağılık düşüncelerle mücadele etmişlerdir. Gençliğin eğitimi önemlidir, Çünkü ; Bir milleti oluşturan temek yapı ahlaktır. Ahlaksız bir gençlik, şuursuz bir gençlik, milli kültürden uzak bir gençlik oluşturmak isteyenlerin karşısında, en başta toplumun çekirdeği olan ; ailelerimiz başta olmak üzere, gençliğimizi milli manevi duygularımız ile yetiştirmek zorundayız. ‘’ BANANECİ’’ bir gençlik olamaz. Maddeci bir gençlik asla ama asla düşünülemez. Bizi biz yapan bu mukaddes değerlerimizin çercevesinde; Yüksek karakter ve ahlak şuuru ile milli kültür düşüncesi ile yetiştirilmelidir gençlik. Batının köhne fikirleri ile özenti denilen ahmaksal bir sistem ile karşı karşıyadır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş ‘’Gençliğimizi büyük bir savaş beklemektedir. Bozgunculuğa, tembelliğe, ahlaksızlığa, cehalete, yalancılığa karşı büyük bir savaş.’’ Bu savaşa topyekun Milletce en başta Devlet ve Hükümet yetkililerimizin sistemli ve kararlı uygulamaları ile Aziz Türk Gençliği için gerekenler yapılmalıdır.

Gençliğimizin en büyük düşmanı olan uyuşturucu ve madde bağımlılığı günümüz Türkiyesinde ilk ve orta okul çağlarındaki balalarımza kadar sirayet etmektedir. Ülkü Ocakları Genel Başkanımız MHP Mersin Milletvekili Sayın Olcay KILAVUZ beyefendinin ; Yeni cephemizin adı uyuşturucu ile mücadele diyerek ‘’Damarlarındaki asil kanı kirletme’’ projemizle Tüm teşkilatlarımızda UYUŞTURUCU İLLETİNE karşı omuz omuza mücadele edilmektedir. Ülkücü Hareket kadar bu konu üzerinde hassasiyet gösterenler mevcut değillerdir. Türk gençliği önemlidir, Türk Gençliği kıymetlidir, Türk Gençliği bir onur ! bir gurur tablosudur bu yüzden gerekli eğitim seferberliği zirveye taşınmalıdır.

Türklük gururundan ve İslam ahlakından uzak bir gençlik düşünelemez. Yarının münevverleri olacak gençlerimiz YALNIZ BIRAKILMAMALIDIR. Aileden başlayarak toplumun her alanında okullarda, üniversitelerde toplumun her kesiminde gerekenler yapılmalıdır. Sosyal medya çılgınlığı ve rayından çıkan bir sosyal medya kullanımı ile alakalı Aziz Gençliğimiz konumlarının farkında mıdır ? Türkiyenin geleceği gençliktedir. Bu kadara hainin, kahpenin, bölücü alçakların olduğu düzende Türk gençliği her alana hakim olmalıdır. Türk milliyetçiliği üzerinde Türk Gençliği yetiştirilmelidir. Gençliğimizin ahlaki boyutu ve Milletine olan sorumlulukları ile her daim belirtilmelidir. Günümüzde Ülkemizin yönetici kadrosundan; FETOCU-APOCU-MAOCU leş kargaları yer almasın. Tamamen Türklük gurur ve şuuru , İslam ahlak ve fazileti ile yetişen Türk gençliği olmalıdır. Türk Gençliği kendisini bilmeli, gayesi ve hedefi nakış nakış işlenmelidir. Türk İslam Ülküsü dersleri verilmelidir. Türkiye Cumhuriyeti Devletine hizmet edecek Türk gençliği tamamen Ahlaklı ve özünü bilen koruyan bir gençlik olmalıdır.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak gayemiz Türk Gençliğidir.Kadınlarımız ve erkeklerimiz bu doğrultuda bu ölçüde yüksek fedakarlık ve cefakarlığa talip olarak yetiştirilmektedir. 1944 de Türk gençliği zulme baş kaldırdı Komunistlere geçit vermedi zulümler gördü. 1980 de ‘’ Hilalin düşmanları olan haçlılar ‘’ ile Serdengeçerek, Daraağacında ölümleri öldürerek şehadet şerbetini kana kana içmişlerdir. Günümüze kadar üniversitelerde ve her alanda Ülkücü Türk Gençliği Komunizme, Faşizme,Emperyalizme ve her türlü bölücülüğe karşı mücadeke etmişlerdir. Canlarını bu vatana feda eden ; Ülkücü Türk Gençliği bahsettiğimiz ahlak ile eğitim ile yetiştirilmiştir. Böyle bir eğitimden gecen ilgi ve alakaya nail olan Türk gençliği bu şekilde mücadele vermiştir.

Türk Gençliği ; helale halel getirmemeyi şiar edinen bir çizgide olmalıdır. Moda denen Milliyetsiz Ahlaksız hal ve vaziyetlerden kaçınmalıdır. Maddeci akımın yaymış olduğu ‘’Madde kullanımı’’ na karşı uyanık olunmalıdır. Türk gençliği kudretininde farkında olmalı ve yarınların sahibi olduğunu unutmamalıdır. Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Dâvamızın geleceği birliktedir. Birlik, beraberlik içinde olmaktır.

 

Israrla belirtmek istediğimiz husus ; Türk Gençliği yönetici kadrolarında yer almalıdır. Ahlakı, Liyakatı, Hakkaniyeti, Milliyetperverliği ile; yarınların, yarınlarını tayin etmelidir. Türk gençliği Kızıl Elmaya giden bu kutlu yolda taviz vermeden Galip ERDEM misali kütüphanelerde vakitler geçirmelidir. Türk Gençliği bir çığ misali ; cehaletin ve ihanetin üstüne yürümelidir. Hedefler yüksek tutulmalı, eğitim seferberliği en üst düzeyde olmalıdır. Türk düşmanlarının türediği ve tavizlerin verildiği,FETO denen mendeburlar ile olan mücadelenin tam verilmediği, Atatürk ve Türk düşmanlığının güdüldüğü,gayri milli olan her unsurun ardından koşulduğu bu süreçde tek umut ; Milliyetçi Türk Gençliğindedir.Milliyetçi Türk Gençliği yönetilmeyecektir ! yönetecektir !

Bize bir gençlik lazımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.

TANRI TÜRK’E YAR OLSUN ..!

ERTUĞRUL SUBAŞI

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.