Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Türk Düşmanlığı Yapana Sen Türksün Denmez Şeker’im

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
02.05.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

“Katrandan olmaz şeker, olsa da cinsine çeker” hesabı, Yeni Şafak gazetesinin yazarı Mehmet Şeker ” MHP’lilerden başkası Türk değil” başlıklı bir yazı kaleme alarak , klasik “kendilerinin farkında olmayan” bir AKP zihniyetini geçtiğimiz gün köşesinden yansıtmıştır.

Bu yazar ya AKP’yi bilmeden AKP medyası içinde kalem oynatıyor ya da köşesinden kendince AKP ile dalga geçen yazılar yazıyor.

Mehmet Şeker, MHP’nin “MHP’lilerden başkası Türk değil” şeklinde bir zihniyeti olduğuna dair bir örnek gösteremez ama biz AKP’nin zihniyet olarak “Biz Türk değiliz” noktasında olduklarını bir çok örneği ile gösteririz.

“Ben de Gürcü’yüm, ailemiz Batum’dan Rize’ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir. Eşim Siirtli. Türk değil, Arap.” diyen Recep Tayyip Erdoğan’dır.

“Gazetenin bir tanesi yazmış ‘Türkiye Türklerindir’ diye. Ahlaksız bu, hayasız.” diyen Recep Tayyip Erdoğan’dır.

“İlla başına ‘Türk’ kavramı gelecek veya ‘Türk’ ifadesi gelecek diyorlar. Kardeşim sen ‘illa Türk milleti’ olarak diye dayatırsan, öbürü der ki ‘Hayır Kürt milleti.’ Öbürü çıkar ‘Hayır Laz Milleti’ der. Niye bunu böyle diyorsun? Diyor ki, ‘Türk milleti hepsini kavrar’. Hayır, Türk milleti hepsini kavramaz. Millet hepsini kavrar.” diyen Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Mehmet Şeker, bu 3 örnek senin tezini çürütmeye yetmez mi?

En basit soruyla mantığını sorgulayalım.

“Türk milleti demeyi kabul etmeyen ,Türk milletinin başına nasıl Cumhurbaşkanı olacak?”

Hadi uzatmadan bu sorunun cevabını ver?

Mehmet Şeker , MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Siyasi görüşü, fikri aidiyeti, mezhebi ve yöresi ne olursa olsun, ister AKP’li, ister MHP’li, isterse de CHP’li olsun her vatan evladı Cumhurbaşkanı olabilir, ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olamaz, milletin terazisi bu sıkleti çekmez.” Şeklindeki ortaya koyduğu ölçüyü kendince saptırmış ve adeta sulandırmış ve bu ifadelerden “MHP’lilerden başkası Türk değil” başlıklı bir yazı çıkarabilmeyi başarmış ve adeta saçmaladıkça saçmalamış!

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin ağzından “Recep Tayyip Erdoğan Türk değil o yüzden Cumhurbaşkanı olamaz” diye bir söz çıkmadı ki ,böyle bir başlıkla alakasız cümleleri yazı diye köşende yayınlıyorsun Mehmet Şeker?

Mesele Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk olmamasından ziyade ,Recep Tayyip Erdoğan’ın iflah olmaz Türklük düşmanlığı ve Türk milleti demeyi kabul etmeyen zihniyetidir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu şu ölçülere karşı neden üç maymun rolü oynuyorsun Mehmet Şeker?

– “Önce özerkliğe, arkasından Kuzey Kürdistan’a açık kapı bırakandan Cumhurbaşkanı olmaz.

– Şehitlerin vebalini ve kanını taşıyan bebek katiliyle müzakere yapandan, teröristlere kucak açandan Cumhurbaşkanı olmaz.

– Vatanı bölme, milleti 36’ya ayırma hedefinde olandan Cumhurbaşkanı olmaz.

– Villalara balya balya dolar yığandan, kamu arazilerini zimmetine geçirenden, evdeki parayı sıfırlarken haysiyet ve inandırıcılığını da sıfıra düşürenden Cumhurbaşkanı olmaz.

– Türklüğü reddeden, TC’yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkârcıdan Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olmaz, olamaz, olamayacaktır.”

Hadi MHP Liderine ait bu sözleri yorumla ve bu sözler üzerinden ” MHP’lilerden başkası Türk değil” başlıklı yazının içeriğini haklı çıkarmaya çalış.

Daha ne söylendiğini bile anlamadan ,bu başlıkla yazı yazmak nasıl bir kabiliyettir?

Dahası “AKP ile hepimiz Türk olmaktan kurtulduk” diyen AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu değil mi?

“Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok” diyen AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Prof.Dr. Yasin Aktay değil mi?

Bu ve benzeri sözlerin hepsini yazarsak inanın burada sayfalara sığmaz.

AKP’nin Türk düşmanlığını yansıtan ve Türklüğü yok sayan bu ifadeleri ortada iken ve etnik kökeni ne olursa olsun Türk milletinin her evladını bünyesinde kucaklayan MHP’yi bu başlıklı yazı ile sorgulamaya kalkmak basitliğin daniskası olmuştur.

AKP’li yazar ve yorumcuların gerçekten farklı dünyası var…Bu kafayı nasıl yapıp ,böyle yazılar kaleme alıyorlar çok merak ediyorum. Savunmaya çalıştığın AKP’nin ,zihniyetinden ve düşüncesinden haberin yok mu ki ,bu tür yazılar üretebiliyorsun Mehmet Şeker?

Madem atasözü ile yazımıza giriş yaptık ,atasözü ile de yazımızı noktalayalım :

“Şap ile şeker bir değil”

(Dış görünüşleri bakımından kimi nesne ve varlıklar birbirlerinin aynı görünürler. Oysa özde ve nitelikte birbirlerinden çok farklıdırlar.)

Öğren artık bunu Mehmet Şeker !

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.