Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

Türk birliği hayal değil Türk ırkının yazılmış kaderidir.

08.06.2020
A+
A-

 

Türk birliği hayal değil Türk ırkının yazılmış kaderi İslam camiasının tek güvencesidir.

Asil Türk ırkının şerefli mensupları,

 

Bizans bizanslığını yapıyor Türk de Türklüğünü yapmak zorundadır.

 

Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum.

Ortaokul yıllarımızdan beri her birimiz haçlı zihniyetinin böl parçala yok et taktiğini bilmemize rağmen malesef ki hiç tedbir almamışız ve almamakta ısrar etmişiz.

 

Adamlar işini yapmışlar biz görevimizi yapmamışız, Azerbaycan Türk’ünü Azeri olduğuna, Kırgızistan Türk’ünü Kırgız olduğuna, Özbekistan Türk’ünü Özbek olduğuna ve nicelerini özünden uzaklaştırıp başka bir millet olduğuna inandırmışlar.

 

Ve böylece o çok meşhur böl-parçala-yok et stratejilerini çalışır duruma getirmişler.

Azerbaycan’da yaşayan bir soydaşımız ya da diğer saydığım ülkelerde yaşayan soydaşlarımızdan herhangi birisiyle denk gelip sohbet ettiğimde inanın sohbete başlamadan huzursuz elleri titreyen yumruklarını sıkmaktan parmaklarını neredeyse kıracak pozisyona gelen birisi oluyorum, sebebi ne biliyor musunuz, yüzde 90’ı bizden Türkiye Türklerinden ayrı bir millet olduğunu sanıyor ve hatta iddia ediyor. O kadar asimile olmuş durumdalar ki inanın hazmedemiyorum.

Biz Türkler Türk olduğumuzu unutsak bile inanın düşman bizim Türk olduğumuzu hiç unutmuyor, unutmayacak da.

Çünkü biliyorlar ki Türkler birlik olur, özünü korur ve Türk töresini unutmaz her daim canlı tutarsa zalimlere zulmedenlere bu dünyada hiçbir zaman huzur olmayacak.

 

Fakat şu son zamanlarda geç de olsa atılmaya başlanan adımlara baktığımda ümidimi diri tutabiliyor ve bir gün aleme tekrar nizam getirecek olan Allah’ın keskin kılıcının asil Türk milleti olduğuna olan inancımı kaybetmiyorum.

 

Mesela şuan Türk dili konuşan ülkeler iş birliği konseyi gayet aktif bir şekilde çalışmalarına devam ediyor ve Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan devletleri en üst makamları ile Türk konseyinde temsil ediliyorlar. Şimdilik bu ülkeler ile başlayan bu birlik inanıyorum ki yakın gelecekte tüm Türkleri bir araya toplayacaktır.

 

Hatta yakın zamanda Türkiye Cumhuriyeti Futbol Federasyonu 11 Türk ülkesi ile anlaştı ve “Turan Kupası” düzenliyor. Bunlar belki küçük gibi gözüken fakat harikulade stratejik adımlar. Konu hakkında ne kadar hassas olunduğunu birçok üniversiteden çok önemli profesörlerin organizasyonun planlamasında yer alışından anlayabiliriz, bu sadece bir futbol faaliyeti değil.

 

Yine yakın geçmişte duyduğum en güzel haberlerden birisi de Irak Türkmenleri verdikleri mücadelenin sonucu olarak 1 bakanlık aldılar.

 

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Erşat Salihi, Kerkük Net’e özel demeç verdi ve bu durumu bizlere şu şekilde duyurdu:

 

“Telafer’den Mendeli’ye kadar bütün Türkmen milletinin direnişi sonucunda Irak’ta bakanlık elde ettik. Bu bizimle bu yolda yürüyen bütün milletvekillerimizin bir başarısıdır.”

 

Türkmenlere bakanlık görevi verilmesi, bütün milletimize hayırlı olsun. Telafer’den Mendeli’ye kadar bütün Türkmenelimiz temsil edilecektir.

 

Birliğimiz sonucunda Türkmenler Irak kabinesinde temsil edilecektir. Birliğimizden kuvvet doğdu.

 

Yani artık Turan Ülküsü bir hayal olmanın ötesine geçmeye başladı. İlk adımlar atılmaya başladı ve yakın gelecekte Turan birliği Allah ‘ın izni ile kurulacak.

 

 

Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Cihan Yılmaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.