Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Tunceli Cesaretini Ölçenlerin Rezil Oluşu

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
01.12.2014
A+
A-

Türkiye’yi 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana bölücü ve diğer bölücü unsurlara her türlü yolu açan bir zihniyet yönetiyor.

Recep Tayyip Erdoğan “Sivas’ın ötesine geçemezsiniz” diyerek, Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu da muhalefete “Tunceli’ye girebilecek misiniz?” diyerek bu zihniyetlerini göstermiştir. Sanki Sivas’ın ötesi dedikleri yer vatan toprağı değil, sanki “girebilecek misiniz?” dedikleri Tunceli vatan toprakları sınırı içinde değil…

Bu ağız Türkiye’yi bölmek isteyen Barzani ve PKK’ya destek çıkan bir ağızdır. Zaten Barzani ve PKK’yı yol ve dava arkadaşı edinmiş bu zihniyet, bu tür konuşmalarla ittifaklarının zihin haritasını ortaya koymaktadır. PKK’dan yana tavır alıp, bir de “Şuraya buraya gidebilir misiniz, girebilir misiniz?” diyerek propaganda yapıyorlar.

Bu bölücü söylemi Recep Tayyip Erdoğan başlattı, Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu sürdürüyor. Tunceli konusunda MHP Lideri Devlet Bahçeli’den büyük ders alan Ahmet Davutoğlu hala akıllanmadı ve “Bir çağrıda daha bulunuyorum Hakkari’ye Bingöl’e gidin” diyebilmektedir.

Oysa MHP Lideri Devlet Bahçeli 2011 yılında Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşbaşkanı olduğu Büyük Ortadoğu Projesinde sözde Kürdistan’ın başkenti olarak gösterilen Diyarbakır’da da büyük bir kalabalıkla birlikte milli duruşunu göstermiş ve mitingte

“Unutmayınız ki;

Ya bu vatan üzerinde bir ve bütün olarak kardeşçe yaşayacağız;

Ya da millet olarak yalnızca Diyarbakır’dan değil, Anadolu’dan da atılacağız.

Yedi düvelin karanlık planları durmak bilmiyor.

Bunun için terörist PKK’yı taşeron olarak kullanıyor.

Dağlarımızdaki eli silahlı eşkıyayı sürekli besliyor.

Bir tarafta hepimiz varız, diğer yanda milletimizi ayrıştırmaya çalışan odaklar.

Bir yanda Türk milleti var, diğer yanda iştahları yüzyıllardır doymayan Haçlı zihniyeti.

Umuyorlar ki birbirimizden kopalım.

İstiyorlar ki kardeş kavgasının tarafı olalım.

Diliyorlar ki birbirimize küselim ve çözülelim.

Aramızı bozmaya çalışıyorlar.

Birbirimize düşürmeye çabalıyorlar.

Biz birlikteyken amaçlarına ulaşamadılar, ulaşamayacaklarını da biliyorlar.” sözleriyle haykırmıştır.

Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye bu tür siyasi tehditlerin sökmeyeceğini bilmesi lazımdı. Ama siyaset cahili olunca, Tunceli konusunda aklınca siyasi tehdit üslubunu sergiledi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Ankara’da söylediklerini Tunceli’de haykırması da kendisini siyasi alanda tamamen dalga konusu yapmıştır. Belki de şu kısa Başbakanlık döneminin en çok dalga geçildiği günlerini bugünlerde yaşamaktadır.

Ülkeyi yöneten bir Başbakan bırakın bir muhalefet partisi liderine, sade bir vatandaşa bile “Şuraya gidebilir misin, buraya girebilir misin?” gibi bir anlayışla muhatap olamaz. Ülkeyi yönetiyorsan PKK ağzıyla konuşmayacağın gibi, uçan kuşun bile güvenliğini korumakla sorumlusun. Gerçi bahsettiğimiz kişi, kendi ülkesine füze attırıp, Suriye ile savaş çıkarmayı düşünecek kadar çıldırmış birisidir. O yüzden kime neyi anlatıyoruz.

TUNCELİ KONUSUNDA PKK VE AKP’NİN AĞIZ BİRLİĞİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli’ye gitme kararı almasından ve Tunceli’ye gidip milli duruşu göstermesinden sonra dikkat ettiniz mi, AKP ve PKK aynı ağız birliğini sergiliyor.

MHP Lideri Bahçeli’nin Tunceli ziyaretini küçümseme ve basitleştirme çabaları ortak noktaları oldu. AKP’nin yayın organları Sabah, Star, Akşam, Yeni Şafak’ta ne yazılıyorsa aynısı terör örgütü PKK çizgisinde yayın yapan Özgür Gündem, Evrensel gibi gazetelerde de yazılmaktadır. Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu ile PKK’nın tasmalıları Selahattin Demirtaş, Sebahat Tuncel’in konuşmaları arasında zerre farklılık yoktur.

Terör örgütü PKK’nın mensupları “Devlet Bahçeli Tunceli’nin her yerini gezemedi” diyor, Başbakan sanılan Ahmet Davutoğlu’da “Keşke Tunceli’ye gittiğinde sadece Tunceli’ye bir mekan ziyareti yapmanın ötesinde, Tuncelilerle kucaklaşabilme, onlarla göz göze bakarak konuşabilme imkanı ve cesareti bulmuş olsaydı” diyerek bu ağız birliğini delilli bir şekilde gösteriyor. Görüldüğü gibi AKP’nin PKK’dan, PKK’nın AKP’den zerre kadar farkı yoktur.

“Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok” sözüyle meşhur olan AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Yeni Şafak yazarı Prof.Dr. Yasin Aktay’ın “Kameraya hitaben… Tunceli’de bir Bahçeli konuşması” başlıklı yazısıyla, PKK’ya yakınlığı ile bilinen Evrensel Gazetesinin “Devletin Bahçesinden Çıkmadı” başlıklı haberi arasında ne fark vardır?

AKP yöneticisi Prof.Dr. Yasin Aktay, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyaretini “Gitti de nitekim.Gitti de ne gitmek oldu ama. Olağanüstü güvenlik önlemleri eşliğinde üç beş kişiye ve kameraya hitaben konuşmasını da yaptı. Ama o konuşmadan sonra ne sokakları gezebildi ne de Cemevini ziyaret edebildi.” diye değerlendiriyor. PKK’lı Sebahat Tuncel’de “Bahçeli Dersim’e gidemedi, Tunceli’ye gitti.” diyor.

AKP ve PKK’nın yöneticilerinde de, yazarlarında da MHP karşısında muhteşem bir Tunceli uyumu vardır.

Türkiye’yi yöneten iktidar mensupları ülke güvenliğini, huzurunu sağlayamamayı, PKK’lılar da terörist olmayı övünç kaynağı haline getirmişler. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyaretindeki milli duruşu karşısında rezil oldukça rezilleşmeye devam ediyorlar.

Yalnız Yasin Aktay isimli Türk düşmanı AKP yöneticisine bir hatırlatma yapmakta fayda vardır.

Daha 1 hafta önce Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu Tunceli’yi ziyaret ettiğinde protestolarla karşılaşmamış mıydı?

Ahmet Davutoğlu tarihteki Dersim hainlerine sahip çıktığı halde Tunceli de “Dersim’den defol” sloganlarıyla karşılanmadı mı? Gösteri yapan gruba polis gaz bombalarıyla müdahale etmemiş miydi?

Yoğun protestolardan dolayı “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Tunceli’deki protestolar nedeniyle belediye ziyaretini iptal ettiği bildirildi. ” şeklindeki haberler ajanslarına düşmemiş miydi?

PKK ile kolkola giden bir iktidar elindeki tüm devlet ve iktidar gücüne rağmen bunu yaşıyorsa, milli duruşu olan MHP’nin Tunceli’ye gitmesinde yaşananlar niçin bu kadar rezil bir tarzda haberleştirilmeye çalışılmaktadır?

Bir başbakan resmi olarak kendine bağlı bir belediye başkanlığını ziyaret edemiyor ama MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin cemevi ziyaretini gerçekleştirememesini dillerine doluyorlar. Ne gariptir ki, o cemevinin yetkilileri de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ziyaretini kabul etmiyorlar ama Irak’ta, Suriye’de birçok Alevi’nin ölümünden başlıca sorumlu olan Ahmet Davutoğlu’na kucak açıyorlar. Cemevi dernek başkanı Ali Ekber Yurt acaba MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye olan bu tavrını Ahmet Davutoğlu’ndan gelen bir telefon sonrası mı uygulamaya koymuştur?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinden AKP’li yöneticiler ve PKK’lılar rahatsızlık duysa da, AKP’ye oy vermiş birçok vatandaşımız çok memnun olmuş ve onlarda ülkemizdeki bölücü ittifakı çok net görmüşlerdir. Hatta PKK’nın baskısı altındaki birçok Tuncelili vatandaşa bile bu ziyaret bir umut olmuştur. MHP Genel Merkezini telefonla arayan Alevilerin destek tepkisi de bunun işareti olmuştur.

Kaldı ki, AKP’nin iktidara geldiği gün olan 3 Kasım 2002 seçimlerinde MHP Tunceli’de 5000’ne yakın oy almıştı. AKP iktidar olduğu günden bu yana PKK’nın çizgisinde faaliyet sürdüren partiler Tunceli’de hakimiyet kurmaya başlamıştır. Yıllardır CHP’nin yönetiminde olan Tunceli, AKP’nin iktidar olmasıyla birlikte yavaş yavaş PKK’nın hakimiyetine verilmiştir. Bu durum bile şimdi Tunceli konusunda aynı ağız birliğini yapan AKP/PKK arasındaki dayanışmayı göstermektedir.

MHP hain ile Tunceli halkını birbirinden ayıracak şuurda hareket etmektedir. MHP Lideri Devlet Bahçeli tüm konuşmasında özellikle bunu vurgulamaktadır. MHP birlik, beraberlik ve kardeşliği koruma peşinde, AKP ise bölmeye, ayrıştırmaya, parçalamaya çalışmaktadır. MHP ve AKP arasındaki fark bu şekildedir.

PKK’lıların “Günümüzün Seyit Rıza’sı Öcalan’dır” sözünü yaşatmaya çalışan AKP iktidarının bu ihanet oyununa MHP Lideri Devlet Bahçeli büyük çomak sokmuştur.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Tunceli konusunda da AKP ve PKK ittifakı yapanlar bunu böyle bilsin…

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.