Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Sağanak Yağışlı

TTB borazancıları, Devlet Bahçeli’den özür dileyin!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
08.10.2020
A+
A-

Türk Tabipleri Birliği bünyesinde yaşananları görünce Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Meral Akşener’in, Ahmet Davutoğlu’nun, Temel Karamollaoğlu’nun ve bazı yazarların, sanatçıların MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin TTB hakkındaki tespit ve tavrına karşı ukala ukala yaptıkları yorumlar aklıma geldi.

Türk Tabipleri Birliğine, Şebnem Korur Fincancı gibi terör örgütü PKK ilişkisi alenen ortada olan biri başkan seçildikten iki gün sonra, 16 tabip odası ve altı hekim grubu, ortak bir bildiri yayınlayarak MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin haklılığını tescilledikleri gibi, TTB’yi savunanları da rezil ettiler.

16 tabip odası ve altı hekim grubu yayınladıkları ortak bildiride “Başta Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Başkanı olmak üzere, hekimleri temsil makamındaki insanların, bu makamı taşıyabilmesi için şaibesiz bir geçmişe ve bununla uyumlu kişilik, tavır ve duruşa sahip olması zorunludur.

 

72.Büyük Kongre’de seçilen yeni Merkez Konseyi tarafından başkanlığa getirilen Dr. Şebnem Korur Fincancı, hekim haklarını savunmaya ve halk sağlığını iyileştirmeye yönelik değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, ulusal çıkarlarına ve kamu vicdanına aykırı eylem ve söylemleriyle öne çıkmış bir kişiliktir. Sadece seçilmiş olmak kimseye meşruiyet kazandırmaz; meşruiyet liyakati de gerektirir. Bu nedenle, mevcut Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ve Başkanı’nın bizleri temsil etmediğini ve kendileriyle mücadelemizin demokratik olarak süreceğini meslektaşlarımıza ve kamuoyuna ilan ediyoruz.” şeklinde ifadeleri kullandılar.

Bu bildiriye imzasını atanlar “Aksaray Tabip Odası, Amasya Tabip Odası, Çorum Tabip Odası, Erzurum-Kars-Iğdır-Ardahan-Bayburt- Gümüşhane Tabip Odası, Kahramanmaraş Tabip Odası, Karaman Tabip Odası, Kayseri Tabip Odası, Kırşehir Tabip Odası, Konya Tabip Odası, Kütahya Tabip Odası, Malatya Tabip Odası, Nevşehir Tabip Odası, Niğde Tabip Odası, Sakarya Tabip Odası, Tokat Tabip Odası, Yozgat Tabip Odası, 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği Ankara Hekimiz Biz Grubu, Hekim Hakları Derneği, İstanbul Tabip Odası Cumhuriyetçi Hekimler Grubu, İzmir Hekim Güçbirliği Grubu, Milliyetçi Hekimler Derneği” olmuştur.

Bu bildiri sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Meral Akşener’in, Ahmet Davutoğlu’nun, Temel Karamollaoğlu’nun, bazı yazar ve sanatçı bozuntularının yorumlarını çok merak ediyorum. Yerel seçimlerde âdeta CHP maskotu olan Cem Yılmaz’ın bir gösterisinde el kol işareti yaparak söylediği “Hadi anlat, hadi bana bakma seni çekiyor, hadi hadi konuş” repliği var ya, aklıma o geldi.

Bir medya mensubu, 16 tabip odası ve altı hekim grubunun bu ortak bildirisini CHP ve kuyruklarına sorsa bunlar nasıl yorumlayacaklar acaba?

Gerçi CHP Sözcüsü Faik Öztrak’a düzenlediği basın toplantısında PKK elebaşı Öcalan’a ‘özgürlük’ talep eden, Türkiye’yi Cizre’de savaş suçu işlemekle itham eden, sözde Ermeni soykırımı iddiasına sahip çıkan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile ilgili soru yöneltilince “Ben doktor yahut TTB üyesi değilim. Bu sorunun muhatabı da değilim.” cevabını vermiş…

O halde Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’nin gerzek birçok yöneticisi niye canla başla TTB’ye sahip çıktı ve koro halinde TTB hakkında gerçekleri söyledi diye MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye saldırıya geçti?

Başka zaman car car öten Faik Öztrak’a bakın hele TTB’nin tüm ihaneti deşifre olunca sorulan soru karşısında Kolpaçino’daki Sabri abi karakteri gibi “Ben bu dünyadan değilim evladım. Bak cebimde hastane raporlarım var” demeye başladı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, sadece bu süreçte TTB hakkında yorum yapmadı ki, yine 2018 yılında HD(P)KK, CHP, İP yanında Afrin operasyonuna karşı çıkarak, terör örgütü YPG saflarından seslendiklerinde de “Derhal, çok acil, çok seri şekilde hakkında hukuki ve yasal düzenleme yapılmalı ya da kapısına kilit asılmalıdır.” demişti.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen MHP Grup Toplantısı’nda da “Bizim sorunumuz Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’ne yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıyladır. Bizim hesabımız teröristlere güzellemeler yapan, ödüller yağdıran, övgüler düzen küçük bir azınlıkladır. Bu nedenle Türk Tabipleri Birliği kapatılsın diyorum. Hiç kimse niyet okuyuculuğuna heves etmesin. Öküz altında buzağı aramasın. Bilhassa CHP Genel Başkanı ve sivri zekâlı CHP’li yöneticiler iftira tezgâhını gitsinler başka kapılarda açsınlar. Son gelişmelerle sabittir ki, Türk Tabipleri Birliği’nin Başkanlığına kimin seçildiğini, bu şahsın nasıl bir kötü sicile ve maziye sahip olduğunu nihayetinde herkes görmüştür.” sözleriyle aynı tavır ve duruşuna devam etti. MHP Lideri tutarlı bir şekilde son iki yıldır TTB hakkında ne söylediyse arkasında duruyor. Siz ise TTB’nin bölücü ilişkileri konusunda rezil olunca iki günde TTB’yi niye satıyorsunuz?

TTB’nin HD(P)KK’nın hekim maskeli karargâhı olduğu tartışılmaz bir gerçektir. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin doğru ve kararlı tespitlerinden dolayı bu durum tamamen netleşmiş, TTB’ye son seçilen Başkan Şebnem Korur Fincancı’nın bölücü örgütlerle olan ilişkisi sonrası da Türkiye genelinde tabip odaları, hekim grupları âdeta ayağa kalkmıştır. Tabip odaları, hekim grupları da TTB’ye tepki gösteriyorsa demek ki bu durumun CHP’nin saçmaladığı gibi “doktorlara, sağlıkçılara karşı çıkmakla” alakası yokmuş… Hadi MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi kara propagandalarla ve saçmalığın zirvesine çıkarak suçladınız da, TTB’nin içine düştüğü ihanet çukuruna tepki gösteren bu kadar tabip odasını, hekim gruplarını neyle suçlayacaksınız?

Denklem çok net ortadadır. HD(P) KK’ya her konuda sahip çıkan kim varsa, TTB’ye sahip çıkmıştır. Çünkü TTB de HD(P)KK’nın güdümünde ve kontrolündedir. CHP ve kuyrukları, TTB’ye sahip çıkmasaydı HDP’ye ihanet etmiş olurlardı ve böylelikle ittifakları büyük yara alırdı.

TTB’ye sahip çıkan siyasi, yazar, sanatçı, yorumcu kim varsa TTB’nin yeni başkanı hakkında ve TTB’nin yapılanmasına tepki gösteren 16 tabip odası ve altı hekim grubunun açıklaması hakkında bir yorum yapmak istemez mi?

“Uzatmayalım” diyorsanız… Sıraya geçin ve “Devlet Bey, TTB konusunda senden özür diliyoruz” diyerek son noktayı koyun… Ama sizde ne onu yapacak adamlık, ne de ihanetten vazgeçecek karakter var…

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.