Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

TSK veTC’nin T’side “ayrımcılık” içeriyor!

03.10.2009
A+
A-

İkisinde de TÜRK kelimesi geçiyor, derhal değiştirilmeli! Öyle ya, biz köklü bir millet değil, derleme, toplama bir mozaiğiz, ben diyeyim farklı aşiretler topluluğu, siz deyin etnik mozağik halkları. Ağaç kovuğundan çıktık ya, “Türk diye bir şey yok, Türkiye Cumhuriyet ismi de zaten tamamen laf olsun diye söylenmiş bir şey.”

Devletin ve kurumların ismindeki Türk ifadesinin ne ile değiştirileceği de İmralıya, AB-D’ye sorulmalı ki, AKP, “demokratik açılımda” bir yanlışlık yapmış olmasın.

***

AB’ye “Neden TSK’ya baskı yapmıyorsunuz?’ diye serzenişte bulunan bir zihniyetle yönetiliyoruz.

“Ne Mutlu Türküm diyene ifadesi kimin neresine batıyor?” sorusunun cevabı oldukça açık aslında.

“Ne Mutlu Türküm diyene ifadesi ayrımcılık içeriyor, kaldırın” diye talimat veren AB’ye AKP hükümeti ne cevap verdi, onu bilemem fakat “Hastir len” demediklerine eminim. Demezler çünkü evvelden beri Türklüğün yeryüzünden silinmesi için bunlar AB ile hemfikirler.

Çoğunluğun şerefli birer mensubu olan Kürtleri ve Alevileri, azınlığın onursuz birer parçası yapmaya çalışanlara, öncelikle bu kardeşlerimiz karşı çıkmıyorsa, ben ne diyebilirimki? “Türk olmak” şerefinden mahrum olmak isteyenler hangi onursuzluğa mahkûm olacaklarını kendileri bilir ancak bizim Türklük şuurunda olmayanlarla paylaşacak vatanımız yok, bunu da herkes bilsin.

Türkiye, adı üstünde, Türk vatanı, anlıyorsunuz, değil mi?

***

İsterdim ki, “7 göbekten Türküm” diye ispat yarışına girdiği halde, “Ne Mutlu Türküm diyene” ifadesinden rahatsız olan biri değil de, Arnavut soylu olsa da “Kahraman Irkıma bir gül, ..” diyecek Türklük şuurunda birisi Cumhurbaşkanı olsun.

“Yeryüzünde 2 Türk kalsa biri benim, bir Türk kalsa o ben olurdum” diyecek şuurda bir imanı taşımayı herkese nasip etmiyor yüce yaradan, napalım!

Bekir Coşkun’a kızıyordum “Benim Cumhurbaşkanım değilsin” dediğinde. Haklıymış. Her şey bir kenara, Manisa’da kaybolan 3 çocuğu hiç anmazken, Kayseri’de kaybolan 3 çocuk için ödül vadeden birisi sizce tüm ülkenin Cumhurbaşkanı olabilir mi?

***

“Ne Mutlu Türküm diyene” ifadesini hele dağdan taştan, okuldan silsinler, TSK’nın da T.C’nin de T’sini silmeleri çocuk oyuncağı olacaktır.

Silmek ve zihinlerden kazımak istedikleri, salt bir ifade değildir.

Türk Milleti’nin şuurundan ve zihninden Türklük kavramını silmek istiyorlar. İslam’ı da zaten diyalog marifetiyle kafirlerin dinleriyle eşitlediler. Bakın İlköğretim kitaplarına, anlarsınız ne demek istediğimi.

“Türklüğe hakareti resmileştirerek” bir mevzi kazandılar.

Türklüğe hakaret edenleri Çankaya’da “Onur konuğu” yaparak, kazandıkları mevzii derinleştirdiler.

“Ne Mutlu Türküm diyene” ifadesi ve okullarımızdaki “Türküm, doğruyum..” diye başlayan ant da, birer mevzidir. Bu mevzileri de kaybedersek, ülkeyi kaybederiz.

Alçak Taraf’lara daha fazla müsamaha gösterilirse, Mehmetçiklerimiz artık “Her şey vatan için” değil “her şey bir kadın memesi için” diye yürür.

Sübyancı savunucusu Vakit’lere ve Ermenici Zaman’lara daha fazla müsamaha gösterilirse Mehmetçiğimiz düşman üzerine “Allah, Allah” nidalarıyla değil, “Para, Para” diye hücum ederler.

Bunların Taraf’ta veya İslam’ı ve peygamberi kendi uçkur düşkünlüklerini meşrulaştırmak için kullanan Vakit’te, Zaman’da olması, alçaklıklarına helal getirmez.

***

PKK denen haçlı maşalarının dağa çıkarak yapmak istediklerini bugün devletin tepesindekiler yapmaya çalışıyor.

“1 puan daha maaş zammı alabilmek için” sokaklara dökülenler, “Ne Mutlu Türküm diyene” ifadesinden rahatsız olduklarını her fırsatta söyleyen AKP’yi protesto etmek için sokaklara dökülmüyorsa, galiba o ülkenin batması haktır.

***

AB-D, her dönemde demokrasi-özgürlük maskeli kan, gözyaşı ve acı vaat ediyor. Biz ise, kim, hangi alt kültürden olursa olsun, herkese “Türk vatandaşı olmak şerefini” vaat ediyoruz. Yanlış oldu, vaat etmiyoruz, bahşediyoruz. Bundan daha büyük bir şeref olur mu?

***

Ey gücü elinde bulunduranlar!

Diyelim ki, şimdilik dağlardan taşlardan “Ne Mutlu Türküm diyene” ifadesini silmeye gücünüz yetti.

İsterseniz toplayın gelin yine yedi düveli, saldırın Türk Milletine yine, yüreğimizdeki Türklük gururunu, kalplerimizdeki İslam şuurunu da silmeye gücünüz yeter mi acaba?

Unutmayın ki, o dönemde sadece yunanı, fransızı değil, aynı zamanda Ali Kemalleri, Damat Feritleri de denize döktük.

Hodri meydan.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.