Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Tsk İle Pkk’yı Bataklıkta Buluşturma İhaneti

29.09.2014
A+
A-

Orhan Karataş

-Paralel bahanesiyle, hırsızlığı legal ve normal hale getirdiler. IŞİD bahanesiyle de Türk askerini Suriye bataklığında PYD ve PKK’yla aynı safa sokup, ihaneti ve bölünmeyi sonuca bağlıyorlar.

Obama’nın defterden sildiği Erdoğan’a karşı yeniden depreşen derin muhabbetinin altından, BOP yolunda bir taşla birkaç kuş vurma hesabı çıktı. Buna göre, IŞİD’e karşı kara operasyonları için Türkiye Suriye bataklığına sürülerek, Müslüman Müslümana kırdırılacak. Barzani’nin Kürt devleti kurma hesapları sağlama alınırken, Türk askeri ile PKK ve PYD’li teröristler aynı safta buluşturulacak ve böylece ihanet ve bölünme yolu tamamen açılacak.

HDP’nin sınırların açılması ve Türkiye’nin IŞİD’a karşı harekete geçmesi için kalkışmalar yapmasının altında, AKP’yi bu ihanet planına zorlamak yatıyor. AKP ise Suriye bataklığındaki muhalif güçleri toparlayıp Esad’ı devirecek bir planı hayata geçirerek, bütün bu ihanetin üzerini örtmenin hesaplarını yapıyor. IŞİD’in elinde uçak bulunmamasına rağmen, Erdoğan’ın uçuşa yasak bölge oluşturma çabası, tamamen Esad’ı devirme planlarına yönelik. Ancak, ABD’nin planında şimdilik Esad’ı devirmek olmadığı için Erdoğan’ın uçuşa yasak bölge isteğini ciddiye almıyor.

AKP’nin ele geçirdiği medya üzerinden benzerine Hitler döneminde rastlanan algı operasyonları yürüttüğünü, bütün dünya ibretle izliyor. Yanaşma ve besleme takımını bütün televizyon kanalları ve gazetelerde anında seferber ederek, en büyük ihanetleri, en ileri yalanları, en büyük talanları bile bu millete hazmettirmeyi başardılar. Her olumsuzluğa bir bahane bulup, onun üzerinden operasyon yürütüyorlar. Tarihin en büyük hırsızlık iddialarını “Paralel” bahanesiyle şimdilik tersine çevirdiler. Bugün iktidar ve yanaşmaları için hırsızlık paralel bahanesiyle bir suç olmaktan çıkmış, legal ve yasal hal almıştır

BAHANELERİ KENDİLERİ ÜRETTİLER

Aynı operasyonun ülkenin varlığını ve birliğini doğrudan ilgilendiren ihanetler için de yapıldığını, hayretle izliyoruz. Buradaki bahanelerini de artık IŞİD oluşturmaktadır. Şu tesadüfe bakanız ki, yalan, talan ve ihaneti hazmettirmek için kullandıkları argümanları yine bizzat kendileri ortaya çıkarmış, büyütmüş ve beslemişlerdir. Hırsızlığı örtmekte kullandıkları “paralel” bahanesi tamamen bir AKP ürünüdür. Ortaklık kurarak ve kendi ifadeleriyle istedikleri her şeyi vererek büyütmüş, beslemiş ve bugünlere getirmişlerdir. Sonra da dönüp, başkalarını paralel yapıyla işbirliği yapmakla suçlayarak, yalanı gerçek göstermekte ne kadar ustalaştıklarını ispat etmişlerdir. Aynı şeyi, şimdi IŞİD meselesinde görüyoruz. AKP ile IŞİD arasındaki paslaşmayı bütün dünya biliyor. Gelinen noktada paralel benzeri bir çark etme ve algı operasyonuyla karşı karşıyayız. Paralel bahanesiyle hırsızlığı legal ve normal bir hale getirdiler. Şimdi de, IŞİD bahanesiyle Türk askerini BOP yolunda Suriye bataklığına sürüp, PYD ve PKK’yla aynı safa sokuyorlar. Böylece bugüne kadar yürüttükleri ülkenin varlığını ve birliğini çözme projesini bölünmeyle birlikte sonuca bağlamaya hazırlanıyorlar.

OBAMA’NIN MUHABBETİ

Her zaman söylediğimiz gibi, bu çaptaki toplum mühendisliklerini ve algı operasyonlarını AKP içinde düşünüp planlayacak seviyede bir zekanın olduğunu hiç zannetmiyorum. Bu planlar bir yerlerde hazırlanıyor ve servis ediliyor. O bir yerlerin nereler olduğunu tahmin etmek hiç de zor değil. Halının altına süpürmeyip kullananlar ve gerektiğinde ellerine sopa alıp ayar verenler, bu planları da esirgemiyorlar. Nitekim, IŞİD’le ilgili keskin (u) dönüşünün zamanlaması çok manidardır. Obama’nın defterden sildiği ve 1,5 yıl telefonlarına dahi çıkmadığı sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yeniden depreşen derin muhabbetiyle bu keskin dönüş, aynı ana rastlamıştır. Çok geçmeden bu kucaklaşmanın sebebi anlaşılmıştır ve altından BOP yolunda bir taşla birkaç kuş vurma hesabı çıkmıştır.

MÜSLÜMANI MÜSLÜMANA KIRDIRIYORLAR

Sayın Cumhurbaşkanımızın dönüş yolunda yaptığı açıklamalarla birlikte her şey netleşmiştir. ABD’nin kara operasyonları için uzun zamandır aradığı kuvvet, Türkiye’den bulunmuştur. Obama’ya görüşmenin karşılığı olarak, IŞİD’e karşı kara operasyonları için Türk askeri Suriye bataklığına sürülerek, Müslüman Müslümana kırdırılacaktır. Vurulacak birinci kuş budur. İkincisiyle de, Barzani’nin Kürt devleti kurma hesapları sağlama alınırken, Türk askeri ile PKK ve PYD’li teröristler aynı safta buluşturulacak ve böylece Büyük Kürdistan için ihanet ve bölünme yolu tamamen açılacaktır. HDP’nin sınırların açılması ve Türkiye’nin IŞİD’a karşı harekete geçmesi için kalkışmalar yapmasının, Kan dilli katillerin tehditler savurmasının altında, AKP’yi bu ihanet planına uymaya zorlamak yatıyor. Yapılan açıklamalar ve özellikle “çözüm” denilen ülkenin varlığını ve birliğini çözme projesinin mutlaka sonuçlandırılacağının ilan edilmesi, bu tehditlerin karşılık bulduğunu ve AKP’nin Türk Silahlı Kuvvetleri ile PKK’lı hainleri aynı safta buluşturmayı kabul edebileceğini gösteriyor.

AKP’NİN ESAD HESABI

Bütün bunların Türk milletine nasıl hazmettirileceği elbette düşünülmüş. Malum, AKP’nin Esad’ı devirme hesapları havada kalmış, bu konuda kelimenin tam anlamıyla bir hüsran yaşanmıştı. Bölgede bugün meydana gelen bütün oluşumların ve akan kanın asıl sebebi, AKP’nin BOP yolunda herkesten önde gitme sevdasıdır. Evdeki hesap çarşıya uymamış ve bölgedeki büyük belirsizlik sadece ve sadece terör örgütlerinin işini kolaylaştırıp, başımıza yeni belalar açmıştır. AKP, IŞİD üzerinden Esad hesaplarını yeniden masaya koyabilmek için çırpınmaktadır. Bu hesaba göre, PKK ve PYD dahil olmak üzere Suriye bataklığındaki muhalif güçler IŞİD’e karşı biraraya getirilirken aradan Esad da çıkarılacak ve bu kahramanlıkla bütün bu ihanetler Türk milletine hazmettirilecek.

UÇUŞA YASAK BÖLGE ISRARININ SEBEBİ

Tampon bölge, tarafsız bölge ve uçuşa yasak bölge arayışlarının IŞİD’le mücadele için olmadığı açıktır. IŞİD Türk topraklarını hedef almadığı gibi, karşı tarafta ele geçirdiği bölgelerden kaçanlar zaten Türkiye’ye rahatlıkla geliyorlar.IŞİD’in elinde uçak bulunmadığına göre, Erdoğan’ın uçuşa yasak bölge oluşturma çabasının teröre yönelik olduğunu söylemek, ne kadar gerçekçi olabilir? Belli ki, bu ısrarın altında Esad hesapları var. Ancak, bizim gördüğümüzü ABD’de görüyor. Onların planında şimdilik Esad’ı devirmek olmadığı için Erdoğan’ın uçuşa yasak bölge isteğini ciddiye almıyorlar. Bu durumda Erdoğan çıkıp, “ya tampon bölge ve uçuşa yasak bölge taleplerimizi karşılarsınız ya da bu işin içine biz girmeyiz” diyebilecek midir? Hiç zannetmiyorum.

KIRK KATIR MI, KIRK SATIR MI?

Bu hafta hayati gelişmelerin yaşanması kuvvetle muhtemeldir. AKP tam bir yol ayrımına gelmiştir. Barzani unsurları ile görüşmeler yapılacağı ilan edilmiştir. Bir tarafta Obama’ya verilen sözler ve bunu tamamlayan bölücü hainlerin tehditleri, diğer tarafta bu ihanetin Türk milletine nasıl hazmettirileceği ve AKP’nin özel hesapları var. Özellikle meclisten geçecek tezkerenin içeriği, ne olduğunu da, ne olacağını da ortaya koyacaktır. AKP zihniyetinin ülkeyi getirdiği yer, aslı Büyük İsrail Projesi olan BOP yolunda, kırk katır mı, kırk satır mı noktasıdır. Tercihi AKP ile birlikte, bu zihniyete yol verenler yapsınlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.