Trump’ın seçim tweetine Twitter’dan skandal sansür: Demokratlar seçimi bizden çalmaya çalışıyor

Trump’ın seçim tweetine Twitter’dan skandal sansür: Demokratlar seçimi bizden çalmaya çalışıyor
04.11.2020
A+
A-

ABD’de başkanlık seçiminde oy sayımı devam ederken, Biden ile Trump birbirine girdi… Biden, eşi ile birlikte balkon konuşması yaparken, Trump Twitter üzerinden paylaşımlarda bulundu. Trump, “Seçimi çalmaya çalışıyorlar” dedi.

Biden, eşi Jill ile seçmene seslendi.

Biden bu açıklamadan kısa bir süre sonra eşi Jill ile seçmenin karşısına çıktı. Biden, “Wisconsin, Michigan ve Pennsylvania ile ilgili iyi duygularım var. Arizona’yı kazanacağıma eminim” dedi. Biden, seçim sonuçlarının Çarşamba sabahı ya da daha sonrasına sarkabileceğini söyledi.

TRUMP: SEÇİMİ ÇALIYORLAR

Biden’ın bu açıklamaları sırasında Trump çok sert ve net bir mesaj verdi.

Trump’ın paylaştığı mesaj, Twitter tarafından kapatıldı. Twitter, Trump’ın mesajıyla ilgili, “Bu Tweette paylaşılan içeriklerin bir kısmı veya tümü tartışmalıdır ve bir seçime ya da başka bir toplumsal sürece katılma konusunda yanlış yönlendiriyor olabilir” ifadesi kullanıldı.

 

Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Biz öndeyiz ve onlar seçimi ÇALMAYA çalışıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Sandıklar kapandıktan sonra oy vermeye izin vermeyeceğiz” dedi.

Trump, bugün bir konuşma yapacağını da dile getirdi. ABD merkezli medya kuruluşu NBC, Trump’ın TSİ 10:00’da Beyaz Saray’dan bir açıklama yapacağını aktardı.

CUMHURİYETÇİ SENATÖR TEPKİ GÖSTERDİ

Trump’ın Twitter’da paylaştığı mesaja Cumhuriyetçiler tepki gösterdi…

Bu akşam yapılan seçimlerde tekrar seçilen Cumhuriyetçi kongre üyesi Adam Kinzinger, Trump’ın mesajını paylaşarak, “Yeter. Nokta. Oylar sayılacak ve ya da kazanacaksın ya da kaybedeceksin. Amerika da bunu kabul edecek. Sabretmek bir erdemdir” ifadesini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.