Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Topluca Kepenk İndirmek Suç Değil Mi?

07.12.2014
A+
A-

Çok uzun zamandan beri kafama takılıyor, bir bilen varsa açıklasın. Bu ülkede toplu halde izinsiz yapılan her şey suç sayılıyor ya da suç. O zaman sormak gerekiyor; Belediye yasalarına veya ilgili yasa neyse toplu halde kepenk kapatmak suç değil mi? Şayet suçsa bunu gerçekleştiren esnaf için niçin bir yaptırım uygulanmıyor? İzinsiz yapılan toplu yürüyüşler suç oluyor da, izinsiz yapılan toplu kepenk kapatmalar niye suç olmuyor? Yoksa bu işi yapan veya yaptıranlar PKK olduğu için mi suç sayılmıyor?
Burası neresi, Patagonya mı? Burası demokrasinin hüküm sürdüğü bir hukuk devleti değil mi? Bu yapılan iş hürriyetini engellemedir. Kepenk indirtmeyle cezalandırılan halk değil mi? Bu eylem devlete karşı yapılmış bir eylem değil mi? Hemen her haliyle görülüyor ki, burası hukuk adı altında hukuksuzluğun, vicdan adı altında vicdansızlığın, hediye adı altında rüşvetin, İslam adı altında mezhepçiliğin, etnik köken adı altında ırkçılığın, iman adı altında imansızlığın, yol adı altında yolsuzluğun hüküm sürdüğü bir yer.
Sözde çözüm adı altında terörün cirit attığı ve teröristlerin elleri kolları serbest dolaştığı bir yer oldu bu ülke. Hainlerin yanında kümelenen menfaat grupları bölücü terör çetesini özgürlük savaşçıları olarak, bebek katilini muhteşem bir lider olarak vurguluyorlar. Bunu yaparken de yüzleri hiç kızarmıyor, bir gram dahi utanmıyorlar.
***
Devletin olmadığı caddelerde, sokaklarda, yollarda, terör çetesi mensupları devletmiş gibi hareket ediyor. Kimlik kontrolü yapıyor… Arama tarama yapıyor. Zorla esnafa kepenk indirtiliyor… Peki, buna kim karar veriyor? Askeri kışlaya, polisi karakollara hapsedip, aman ha, burnunuzun ucunu dahi dışarı çıkarmayın, Türk bayrağını asmayın, bölücüleri tahrik etmeyin diyen siyasi irade ne zaman Türk milletini düşünecek? Ne vakit Türkiye Cumhuriyeti Devletinin hükümeti olduğunu hatırlayacak?
Olaya bakın, alakayı siz kurun. Kobani’de bir terörist öldürülüyor. Cenazesi Cizre’ye getiriliyor. İlçede kepenk kapatma eylemi yapılıyor. Mezarlık dönüşü, ellerinde Kalaşnikof tüfekler bulunan yüzleri maskeli PKK yandaşları, uluslararası İpekyolu’na çıkarak yoldan geçen araçları durdurmaya başlamışlar.
Bu adamlar her canları sıkıldığında, her kafalarına estiğinde kepenk mi indirtecekler? Yoksa ellerine silah alıp yol mu kesecekler? Yalakalıkta sınır tanımayan insanlar, katiller sürüsüne ve başları bebek katiline methiye düzen insanlar, hiç mi hayadan nasibinizi almadınız? Hiç mi utanmazsınız? Be vicdansızlar, be Allahsızlar siz nasıl, ne şekil insansınız?
***
Topraklarımızı teröristlere çiğnettirenler. PKK’yı kendilerine muhatap alıp, Kandil’le İmralı arasına kızıl hat döşeyenler. Terörist şeflerini naklen alanlara bağlayanlar, 500-1000 polisle dolaşanlar… Saraylarda oturup, altın varaklı kadehler kullananlar, amaçlarına hizmet edenleri paraya boğanlar, zalim avcıya yardımcı olanlar, sizin çözüm eseriniz bu, bütün bu olanlar sayenizde.
Şunu bilin ki ne yaparsanız yapın, isterseniz alayınız birden propaganda yapsın, PKK’nın ağzından damlayan kanı silemezsiniz. İçinde Türk’e karşı Ağrı dağı gibi büyüttüğü kini, nefreti hissetmemize engel olamazsınız. Terör çetesinin 40 binden fazla insanın katili olduğu, önder, lider dedikleri adamın aslında insafsız bir katil olduğu gerçeğini değiştiremezsiniz.
Gelin devlet olun, devletin gücünü, terörle mücadeledeki kararlılığını gösterin. Bunu yapmadığınız müddetçe yakında ülkenin her yanında kepenkler indirilir. Devletin diz çökeceğini söyleyen zihniyet, devletin gerektiğinde balyoz olup baş kaldıranların kafasını patlatacağı gerçeğini anlamaz.
Vatan, millet, bayrak, dil, bağımsızlık kaygısı olmayanlar devlet millet, millet devlet için vardır gerçeğini hiçbir zaman idrak edemezler.
Devletin varlığına, bütünlüğüne kast edenlerle birlikte yürüyüp, aynı masada oturanlar bu gidişata dur demezseniz, bugün kepenk kapattıranlar, yarın sokağa çıkma yasağı koyarlarsa ne yapacaksınız? Evinizde sigara tellendirip ikinci bir emre kadar sürenin dolmasını mı bekleyeceksiniz?
Sağlıcakla kalın!
Fikri Atılbaz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.