Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

TERÖRİSTE AĞLAYAN DÜZENİ YARATANLAR

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
15.10.2012
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Son günlerde bazı Emniyet Müdürleri ülkeyi yöneten zihniyetin ruhundan beslendiğini yaptığı açıklamalarla göstermeye başlamıştır. AKP ne zaman iktidar koltuğuna oturdu Emniyet Müdürlüğü’nün içine el atmaya başladı, işte bu bozulmalar o zaman başladı. Hele birde malum cemaatin Emniyet içinde kadrolaşması her şeyin kokuşmasını sağlamıştır.

Ülkü Ocakları Genel Sekreterliği yaptığım dönem milli davalarda birçok gösteri ve eyleme katılmıştım. Emniyetteki bozulmalar AKP’nin ilk yıllarında başlamıştı. Buna defalarca bizzat gözlerimle, kulaklarımla şahit olmuşumdur.

Yanımda elinde Türk bayrağı olan Ülküdaşıma “Onu sar, kapat” diyen,”Niye burası Türk vatanı değil mi?” çıkışan Ülküdaşıma “Türk vatanı değil ne olacak?” diye karşılık veren polis amirlerini, gittiğimiz karakollarda “Kürdistan kurulsa ne olur, Kıbrıs verilse ne olur?” diyerek AKP’nin ihanetlerini savunan karakol amirlerini gördük. Yine bir gün Ankara’da bulunan Kürdistan Yurtseverler Birliği temsilciliği önünde Ülkü Ocakları Genel Merkezi olarak yaptığımız gösteri de polisin saldırısına uğramış ve gözaltına alınmıştık, o olay akşamı Emniyet Genel Müdür yardımcısı “KYB temsilcilik binasının, bir saldırı halinde yabancı ülke toprağı sayılan alanlar içinde olduğunu ve orayı korumak adına silah kullanabileceklerini” söylemişti. Yani Türkçesi “Orası Kürdistan ve bizim Ülkücülere kurşun sıkma hakkımız var” demişti. AKP iktidarında bunlara şahit olduk bizler.

Milli duyarlılığı olan birçok kişide Türkiye’nin birçok yerinde bu benzer acı olaylara şahit olmuştur. Emniyet Müdürleri artık AKP sayesinde yaratılan “Yeni Türkiye’de ” milyonların huzurunda ihanet olabilecek, vatan hainliğini meşru kılacak düşüncelerini açıklayabilmektedir.

Diyarbakır’ın yeni Emniyet müdürü Recep Güven diyor ki: “Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz.”

Şimdi masum insanlarımızı, askerimizi, polisimizi şehit eden teröristlere ağlayarak insan olduğunu itiraf eden Recep Güven’in terörle mücadele anlayışına gel de güven…

Malum cemaate yakın olduğu basında yer alan Emniyet Müdürü Recep Güven’in insanlık anlayışı, masum insanları ortadan kaldıran teröristte ağlamakla şekilleniyorsa vay ülkenin haline… Dağda ölen terörist öldürmek isterken ölüyorsa ona ağlamak ve ağlama tavsiyesinde bulunma Emniyet Müdürüne düşüyorsa bu ülkenin çivisi gerçekten çıkmış demektir.

AKP ve cemaat zihniyeti kesinlikle başta TSK, Emniyet, Yargı gibi kurumlara bulaştırılmamalıdır. Bulaşmasının zararlarını ülke olarak hepimiz hissetmekteyiz.

Vatanseverliği düşmanlık, hainliği meşruluk gören bu düzen AKP’nin Türkiye’ye armağanıdır. Emniyet Müdürlüğü koltuğunda oturanlar polisleri şehit eden teröristte ağlayarak görev yapıyorsa, PKK ülke yönetiminde söz sahibi demektir.

Başbakan Erdoğan Emniyet Müdürünü eleştiriyor, Başbakan yardımcısı Emniyet Müdürüne destek veriyor. Ve tiyatro hiç ara vermeden devam ediyor.

Bu arada teröriste ağlama tavsiyesinde bulunan Emniyet Müdürüne “Evlatlarımızı katleden teröristler için ağlamayız” diye tepki gösteriyor ama kendisi de geçtiğimiz yıllarda AKP grup toplantısında aynen şunları demişti: “Bizim terörle mücadelede ilk yenmemiz gereken düşman, öfkemiz olmalıdır. Terör örgütü askerime, polisime düşman gözüyle bakıyor ama biz bütün bu olanlara rağmen onlara ‘suçlu’ gözüyle bakıyoruz. İnsani yaklaşım ve demokrasi bunu gerektiriyor”

Dağdaki teröriste ağlayarak insan olduğunu sanan Emniyet Müdürü ile PKK’lı teröriste insani yaklaşım sergilemeliyiz, düşman gözüyle bakmayalım diyen Recep Tayyip Erdoğan arasında ne fark vardır?

AKP’nin bahsettiğimiz tiyatrosu işte budur. Türkiye’yi 10 yıldır böyle bir iktidar yönetiyor. Artık bunlardan bıkmadın mı, usanmadın mı Ey Türk milleti?

AKP’liler her olayda olduğu gibi bu olayda da ikiyüzlü davranıp hem destek vermiş, hem eleştirmiştir.

Ama MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli her milli olayda olduğu gibi, yine doğru zamanda, doğru duruşu sergileyerek şu konuşmayı yapmıştır: Sormak isterim ki, bu şuursuz polis müdürü kendisini ne zannetmektedir?

Elinde PKK patentli insanlığı ölçüm cihazı mı vardır?

Kimin insan olup olmadığını hangi vasıf ve yetkiyle dile getirmektedir?

Emniyet mensuplarımızın kanına giren canilere ağlamayanları insan olmamakla itham eden bir insanlık fukarası kime yaranmaya ve kimlere mesaj vermeye çalışmaktadır?

Böylesi rezil düşüncelerle şeref ve şehit yuvası olan Türk Polis Teşkilatı’nda, bundan böyle nasıl görev yapmayı düşünmektedir?

Herhalde Diyarbakır Polis Müdürü’nün kararnamesini Kandil ve İmralı müştereken imzalamış ve kahraman polislerimizin arasına sızdırmıştır.

İnsanlığın bu kadar ucuzlatıldığı ve satılık bir meta haline getirildiği her halde rastlanır bir şey değildir.

Bu şahsiyet Türk Polisini mi temsil etmektedir, yoksa Kandil’in bir piyonu mudur?

İşte MHP ve AKP arasındaki fark budur! Anlayan beyinlere duyurulur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.