Teröristbaşına ‘komutan’ diyen, Atatürk’ü sever mi?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
15.09.2020
A+
A-

CHP’nin Atatürk’ün mirası olmaktan çıktığına dair binlerce örnek vardır. Fakat Canan Kaftancıoğlu gibi bir ismin CHP İstanbul İl Başkanı yapılması ve orada hâlâ tutulması bile, CHP’nin Atatürk ile uzaktan yakından hiçbir alakasının kalmadığına dair yeterli tek örnek olarak sayılabilir. Canan Kaftancıoğlu, CHP’de en çok gündem olan isimdir ve yine Atatürk konusuyla ilgili gündem olmuştur. Canan Kaftancıoğlu ile ilgili bu konuda ortaya çıkan haberler şu şekildeydi:

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 9 Eylül’de video konferansla gerçekleştirilen Taksim Toplantıları’na konuk oldu. 1.5 saatlik konuşmasında Kaftancıoğlu, Atatürk’e atfen üç kez Gazi Mustafa Kemal ifadesini kullandı. Kaftancıoğlu, TBMM eski Başkanvekili Uluç Gürkan’ın, “Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi?” sorusuna şu cevabı verdi: “Kişilerin isimlerinden söz ederken, belirli alışkanlıklarla bunların özel atıflarla kategorize edilmesine karşıyım. Yıllardır kullandığım gibi bu şekilde ifade etmek, kendimi ait hissettiğim bir ifade olduğu için tercih ediyorum.”

Aslında Canan Kaftancıoğlu ne Gazi’yi sever, ne Mustafa’yı sever, ne Kemal’i sever, ne de Atatürk’ü sever…

Hatta bırak sevmeyi, nefret eder. Ama ara sıra ismini zikretmesinin nedeni ise CHP’de uyutulmuş kerizleri daha çok uyutmak ve kendi üzerinde biriken tepkileri azaltmaktır.

Yoksa PKK’nın kurucularından teröristbaşı Sakine Cansız’ın ölümü ardından kız kardeşini kaybetmiş gibi ağıtlar yakan, MLKP terör örgütü kurucularından Hasan Ocak için “Hasan Ocak yaşıyor. Komutana bin selam!” mesajını paylaşan, terörist Demirtaş ile gece âlemlerinde pozları olan birisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevebilir mi?

“Ben Atatürk değil, Gazi Mustafa Kemal derim” diyen Canan Kaftancıoğlu değil miydi geçtiğimiz yıllarda “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” gibi bir sloganı doğru bulmuyorum. Militer bir dil olmasından öte, birey olmanın önüne geçen bir ifade.” şeklinde düşüncesini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan…

Görüldüğü gibi Canan Kaftancıoğlu, Atatürk ile ilgili her şeyden rahatsızdır. Çünkü Atatürk ona Türklüğü hatırlatmaktadır, Atatürk’ün hatırlattığı konu da Canan Kaftancıoğlu’nun en nefret ettiği konudur.

Teröristbaşı Hasan Ocak’a “komutan” diyen bir kadın, Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri olabilir mi?

Canan Kaftancıoğlu’nun sadece Atatürk konusunda değil, Türk milletinin milli ve manevi her olayında düşman safında olması somut bir gerçektir.

Canan Kaftancıoğlu da zaten bu yönünü inkâr etmiyor. Sosyal medyasının arşivine bakın, Türk milletinin aleyhindeki her paylaşımı hâlâ duruyor.

Aslında Canan Kaftancıoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’na göre daha omurgalı davranmaktadır. Canan Kaftancıoğlu’nun CHP’den İstanbul İl Başkanı yapılması, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk’ü CHP’den silme projesinin bir parçasıydı.

Bu kadar terör örgütü sevdalısı birisi CHP’ye il başkanı oluyorsa ve ona ikinci dönem için de yol veriliyorsa, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bilerek ve isteyerek ona sahip çıktığı anlaşılıyor.

CHP yönetiminde Atatürk’e gerçek manada sevgi besleyen kimse kalmamıştır. Şu an CHP içinde anket yapılsa ve “Atatürk’ü mü yoksa Demirtaş’ı mı seviyorsun?” sorusu sorulsa inanın terörist Demirtaş CHP’de birinci sevilen adam çıkacaktır.

En başta da Canan Kaftancıoğlu’nun bu manadaki sevgisini ölçün… Her şeyin üzerine yemin ederek söylüyorum, Canan Kaftancıoğlu terörist Demirtaş’ı Atatürk’ten daha çok seviyordur. Kaldı ki başta da belirttiğim gibi Atatürk’ün hiçbir şeyini sevmiyordur. Ne adını, ne sıfatını, ne ülkülerini, ne mücadelesini…

CHP’deki birçok kişi gibi ara sıra dostlar alışverişte görsün misali Atatürk’ü seviyor gibi gözükmektedir.

Atatürk, mevcut CHP için maskedir. Atatürk, siyasi istismar aracıdır.

Teröristlere ağıtlar yakan, terör örgütlerine avukatlık yapan CHP’nin Atatürk sevgisinden bahsetmesi ikiyüzlülük ve omurgasızlıktır.

CHP’yi bu hale Kemal Kılıçdaroğlu getirmiştir. İnanın bu durum daha başlangıçtır. Bundan sonra CHP’yi daha rezil bir hale getirecektir. Kemal Kılıçdaroğlu’nun yoldaşları işte Canan Kaftancıoğlu, Sezgin Tanrıkulu gibilerdir. Atatürk’ün ismini CHP’nin her yerinden kazıyacak her türlü eyleme, söyleme Kemal Kılıçdaroğlu izin vermektedir.

 

 

Teröristbaşına “Komutana bin selam!” diyen ama “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” gibi bir sloganı doğru bulmuyorum.” diyen birisi CHP İstanbul İl Başkanı olmaya devam ediyorsa, CHP’yi terör örgütü sevdalıları ve Atatürk düşmanları yönetiyor demektir. CHP’deki bu manzaranın altında Kemal Kılıçdaroğlu’nun imzası vardır.

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.