Terörist Demirtaş istiyor KILIÇDAROĞLU YAPIYOR

Terörist Demirtaş istiyor KILIÇDAROĞLU YAPIYOR
27.11.2021
A+
A-

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmaları fırsat bilen HDP’li terörist Selahattin Demirtaş’ın sokakları karıştırmak ve kaos oluşturmak amacıyla yaptığı sözde miting çağrısına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yeşil ışık yaktı.

İlk mitingi Mersin’de yapacağını duyuran CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na İP Başkanı Meral Akşener de destek verdi. HDP ile görüntü vermemeye çalışan Akşener, CHP ile temalı ortak mitingler yapabileceklerini söyledi. “Bugün değilse ne zaman?” diye ayaklanma çağrısı yapan terörist Selahattin Demirtaş’a CHP açıktan destek verirken, İP’in de CHP üzerinden HDP’ye dolaylı desteği gözlerden kaçmadı. Terörist Demirtaş’ın talimatlarıyla hareket eden Kılıçdaroğlu’na tepkiler gecikmedi.

TESLİM ETMEYECEĞİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medyadan yaptığı miting çağrısında kullandığı ifadelere tepki gösterdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Mersin’de bir miting yapacağını duyurdu. Kılıçdaroğlu paylaşımında, “Kifayetsiz Erdoğan’ın iktisadi temellerden tamamen uzak ekonomi yönetimi, liyakatsiz bürokratlar ile birleşince, ülke kaosa sürüklendi. Türk Lirası serbest düşüşe geçti.

Mutfaklarımızda büyük bir yangın var. Marketlerde karne uygulamaları başladı. Esnafımız satacak mal bulamıyor. Şahıs ve şürekâsı açık ve net söylüyorlar: “Ülkeyi o kadar fakirleştireceğiz ki, yurt dışından gelenler çok ucuza insanımızın emeğini sömürebilecek.’ Ülkenin geleceği ile ilgili tek vaatleri sömürülmenizdir. Satacak bir şey kalmayınca, fakirliğimizi satmaya karar verdiler. Ey şahıs, ey ucube rejim, ey yarı cahil kadrolar, ey bu ucube koalisyonun dilini yutmuş küçük ortağı, bellidir ki sizde akıl galip gelmeyecek. Anayasamızın bize tanıdığı hakları kullanarak, milletimizin sesini dinlemek üzere, ‘Haydi Meydana’ diyorum. İlk mitingimiz Mersin’de!” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP liderinin bu sözlerini eleştirerek, Kılıçdaroğlu’na meydan okudu. Ülke olarak elde edilen kazanımlarını muhalefete yedirmeyeceklerine vurgu yapan Dağ, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Muhalefet eleştiri yapar, sözünü söyler. Ama ağzında hakaret ve yalan olduğu an rasyonel bir zeminde ilişki kurmanız imkansızlaşır. ‘Ne kadar çok bağırırsam kriz algısı o kadar derinleşir’ mantığıyla büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşümüzü zehirlemeye çalışmak siyaset değildir. Elinizden geleni ardınıza koymayın! Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle bu ülkeyi sizin gibi siyasi sırtlanlara teslim etmeyeceğiz. Heba etmek, dışarıdaki ağababalarınıza peşkeş çekmek için hedefe koyduğunuz kazanımlarımızı size yedirmeyeceğiz!”

‘TALİMAT KİMDEN GELİYOR?’

Milletvekili Aydemir Basın toplantısında ana gündemi tutuklu bulunan HDP eşbaşkanı Demirtaş’ın ortak miting çağrısı ve aynı gün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Mersin’de ilk miting yapılacağı yolundaki açıklaması oluşturdu.

Milletvekili Aydemir, ‘Bakın talimat kimden geliyor, Sabahleyin Selahattin Demirtaş tweeti atıyor, akşam sayın Kılıçdaroğlu ona karşılık veriyor, adeta ‘talimatı aldık’ diyor. Bu anlama geliyor. Ve tveetin altında da, Olağanüstü MYK toplantımız sona erdi, kararımızı birazdan açıklayacağız’ diyor, sonra da karalarını açıklıyor. Yani Demirtaş talimatını aldık, gördük, MYK’da görüştük, bu talimata uygun olarak mitinglere başlıyoruz, ‘ diyor. Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayanlara, terör örgütüyle hemhal durumda olanlara ışık saçarsanız, ya da bir kapı aralarsanız mutlaka ama mutlaka ardından gelecek olan nedir, ülkenin bölünmesine dönük taleplerdir. ‘ kaydını düştü.

Aydemir, ‘Öyleyse milletimiz altını çizerek her zaman söylüyoruz, çok daha dikkatli olmalı, çok daha müteyakkız olmalı. Bunların birbirinden ayrıları gayrıları yok.’ dedi. İYİ Parti’de siyaset yapan isimlere seslenen Milletvekili Aydemir, “HDP ile birlikte hareket ederseniz, bu millet size hakkını helal etmez. Bunlarla müşterek hareket etmek, mitinglerini onaylamak, onlarla aynı hal, düzen üzere yürümek demektir. Selahattin Demirtaş’ın talimatı, Kılıçdaroğlu’nun da bu talimatı yerine getirme çabası sizin için bir gösterge olsun. Daha dikkatle hareket edin ve CHP ile olan ittifakınızı bir an önce gözden geçirin. Sizin bu müttefik haliniz, CHP’yi de teşvik ediyor. HDP’nin güdümünde yürümeye teşvik ediyor. Bu da bir başka vebaldir.” diye konuştu.

Tolga Polat / TÜRKGÜN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.