Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

Terör Örgütünü Kollayanın Kim Olduğu Ortaya Çıktı

02.10.2015
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenledi.

Bir gazetecinin, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geçtiğimiz yıl sadece Şırnak’ta 100’ün üzerinde operasyon yapma talebinde bulunduğunu bunları geri çevrildiği hatta 15 resmi talebe olumlu-olumsuz cevap verilmediği haberleri medyada yer aldı. Neler söylersiniz?” sorusuna Vural, “Terör örgütüne yönelik operasyonları yapmama talimatı vermek bizatihi PKK terör örgütünü korumak ve kollamaktır. Kanunlarımıza göre bir terör örgütü ile mücadele etmek kamu görevlilerinin millet tarafından yerine getirmesi gereken bir görev olmakla birlikte maalesef siyasiler valilere talimat vermek suretiyle operasyon yaptırmamışlar ve maalesef askerimizin, polisimizin elini kolunu bağlamışlar. Terör örgütünün silahlarıyla onların şehit olmasının önünü açmışlardır. Bu bizatihi bir terör örgütünün bölücü terör örgütü PKK’yı korumak ve kollamaktır. Terörle mücadele edenlerin ellerini kollarını bağlamak teröre destek vermektir. Bunu cumhurbaşkanıda söylüyor. Konuşmasında bunu söyledi. Anlaşılmıştır ki bu dönem içerisinde PKK terör örgütünü koruyup kollayanın kim olduğunu, terörle mücadele edenlerin ellerini kollarını bağlayanların kim olduğunu, operasyon yapma taleplerine hayır demekle kimlerin bunları yaptığını açık bir şekilde ortaya koyuyor. Bunun hesabı sorulacak. Bunun hesabı sorulacak. Buradan savcılara sesleniyorum. Ey savcılar işte itiraflar ne bekliyorsunuz. Ne bekliyorsunuz. Türkiye’de hukuk devletini koruyacak kimdir. Milletin hukukunu koruyacak kimdir? O bakımdan bu konuda MHP’nin 2013’de yaptığı suç duyurusu vardı. Takipsizlikle sonuçlandırıldı. Tekrarladık. Bütün bunlar ortaya koyuyor ki, görevinin yapmayan kamu görevlileri görevinin yapmayın diyerek talimat veren siyasiler PKK terör örgütünü suç örgütünü korumuş ve kollamışlardır.” cevabını verdi.

“SANDIK VE SEÇMEN GÜVENLİĞİNİ TEMİN ETMESİ GEREKEN DAVUTOĞLU’NUN BAŞKANLIĞINDAKİ SEÇİM HÜKÜMETİDİR”

Başka bir gazetecinin, “Ahmet Hakan’a yapılan saldırıda araştırmalar sonucu 4 kişiden 3’ünün AKP’ye üye olduğu iddiası var. Neler söylersiniz?” sorusuna Vural, “Ahmet Hakan’a yapılan saldırı sistematik bir şekilde medyaya yönelik susturma operasyonlarının bir parçasıdır. Medyayı ele ele geçirmek isteyenler, ihale havuzlarında kurdukları yapı ile bazılarını ele geçirip bazılarını da sopa ve ceza ile susturma yoluna gitmişlerdir. Ahmet Hakan’a yapılan saldırıda sistematik bir şekilde medyayı susturma, halkın haber alma özgürlüğünü engellemek suçudur. Seçim öncesinde bunun yapılması medyayı susturarak korkutarak vatandaşların hür tercihlerinin basında yer almasını engellemektir. Bu bir demokrasi darbesidir. Açıkçası amaç ve hedef budur. Düne kadar yallah bismillah deyip trump towerları birlikte açanların her seçim döneminden medyayı susturmak için bu girişimlerde bulunulması amaç ve hedefinin doğrudan doğruya gerçeklerini öğrenmesinin önünün kesilmesi olduğu açık ve nettir. Bunların sicilleri kabarık. Çeşitli suçlardan da suç dosyası kabarık olduğu gibi bir partiye üye oldukları da açık. Azmettiren kimdir acaba. Bu konuda hedef gösteren kimdir. Hangi siyasilerdir kimlerdir. Cumhuriyetin savcıları Türkiye’de hukuk devletinin gereğini yapması gereken savcılar umarım bu azmettirenlerin söylemleriyle basını hedef gösterenlerin yazarları hedef gösterenlerin kimler olduğunu tespit eder bunlarla ilgili müzekkereleri bir an önce yapmak suretiyle inşallah bu konuda hukuk nezlinde hesap sorma dönemi başlar. Bunlar yalnız değil bunları yönlendiren bir siyasi irade var. bu siyasi terör örgütünün yaptığı hain saldırılar neticesinde şehitlerimize vatandaşımızın duyduğu tepkileri Doğu ve Güneydoğuyu insanlarımız üzerine sevk etmek isteyenler bunları da açıkçası belli siyasi sembolleri kullanmak suretiyle bir başka siyasi parti ile ilişkilendirmek isteyenler bütün bunlarla ilgili bu siyasilerle ilgili bir hesap sorma döneminin başlaması gerektiği açık ve net.” cevabını verdi.

“Sandık taşıma tartışması devam ediyor. Neler söylersiniz?” sorusuna Vural, şu cevabı verdi: “Sandık koyamadığın yerde milli irade yoktur, milli egemenlik yoktur. Vatan toprağını alıp kaçıranlar milli savunma bakanı iken sıvışmayı başarıyla yerine getirdik diyerek birde üstüne üstlük bunun üzerine şükür namazı kılanlardan ne beklersiniz. Yakın da Hakkari’yi de taşırlar Konya’ya yazık günah. Demokrasi hür ve serbest tercihlerle milli iradeyle oluşur. Vatandaşımızın hür ve serbest tercihlerini yerine getireceği yer sandıktır. Sandıkta sandığını güvenliğini sağlayamayanlar seçmenin güvenliğini sağlayamayanlar egemenliği terör örgütlerine şiddete baskıya terk etmiş demektir. Bu Türkiye’nin yönetilemediğini ortaya koymaktadır. Anayasamıza seçim kanunlarına göre bir sandık nerede kurulması gerekiyorsa orada kurulmalı ve vatandaş nerede oy kullanması gerekiyorsa orada oy kullanmalı. Sandık ve seçmen güvenliğini temin etmesi gereken Davutoğlu’nun başkanlığındaki seçim hükümetidir.”

“BANA ŞU 4 RAKAMI, 4 BAKANI HATIRLATIYOR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin doğuda teşkilatının olmadığını ifade etmesini eleştirdi. Doğu’da teşkilatlarının yer aldığı illeri harita üzerinden gösteren Vural, “Doğu’da teşkilatlarımız olan iller burada. MHP’nin web sayfasına gir bak nerede bizim teşkilatlarımız var, nerede il başkanlıklarımız var bunu görürsün, bunu görürsün sen. Sen daha başbakanın ifadesi ile kamu düzeni ve egemenliğini bu coğrafya da temin edemediğini itiraf ediyorsun. Sen önce ay yıldızlı bayrağın iradesini ve egemenliğini gereğini yerine getir. Sen önce kendi üzerine düşen görevi yerine getir. Bizim bir yerde görevlimiz olur olmaz. Yaparız yapmayız milletimiz oy verir, vermez. Ama millet egemenliğinin her yerde hakim olmasını temin etmek senin görevindir.” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi ve HDP arasında bir kayıkçı kavgası yaşandığını belirten Vural, “Göstermelik bir kavga. Ortada bir terör var, terör örgütünün siyasi uzantıları ile terör örgütünü koruyan kollayanlar bu kanlı tablonun mimarları birbirlerini suçlama noktasına geliyorlar. Bu ortamdan siyasi rant elde etmeye çalışıyorlar. Birisi barış barış barış birisinde terör örgütü şunları yapıyor bunları yapıyor. Adama sorarlar ya ey açılımcılar, ey çözüm ortakları, ey haburcular, ey oslocular, ey dolmabahçede mutabakata varanlar. Bunlarla ilgili yarışa giriyorsunuz da, şu ne görüştüklerinizi İmralı -Kandil arasında ne postacılığı yaptığınızı, hangi mektupları götürüp getirdiğinizi hangi pazarlıkları yaptığınızı çıkın açıklayın dedim. Hiç bunları açıklamıyorlar.” diye konuştu.

“Ortaklığı dolaba koydular şimdi bu manzaradan ne fayda ederiz diyerek rekabete giriyorlar.” diyen Vural, “Körler sağırlar birbirlerini ağırlar. Aynı sudan içmişle, aynı dağın yelleri bunlar. Bu manzara karşısında bu manzaradan bir siyasi rant elde etme çabasına giriyorlar. Sırrı Süreyya Önder çıktı kürsüye. Neler görüşüldü bir açıklayayım dedi ucundan. Nasıl Süleyman Şah türbesinin nakli konusunda PKK ve PYD’nin nasıl aracılık yaptığı talep üzerine bunu nasıl yerine getirdiğini açıkladı. Daha neler var. daha neler var. O bakımdan bu ifade şunu ortaya koymuştur ki, Cumhurbaşkanı da Davutoğlu’da PYD terör örgütüdür diyenler, PYD terör örgütüne teşekkür ettiklerini hatta PYD ile birlikte Süleyman Şah türbesini nakil operasyonunu nasıl düzenlediklerini ortaya koymuşlardır. Bu PYD ile ilgili kısmı. PKK ile ilgili kısmına gelince neler var, neler. Protokoller, anlaşmalar, görüşmeler, al başkanlığı ver özerkliği, vatanımızı, milletimizi, demokrasimizi, anayasamızı AKP-HDP beraber düzenleyecek. Niye? Yapamazlar 400 vekil olmadı. 400 vekil olsa kimliğimizi de alacaklar, milli devletimizi de üniter devletimizi de. Vatandaş vermeyince 1 Kasım seçimlerine kadar gelin bu manzaradan nasıl bir rant elde ederiz nasıl oylarımızı arttırırız çabası içine girerek bir kampanya sürdürdükleri gayet açık ve net.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlar toplantısında ‘yerliliğin ve milliliğin somut tezahürü olarak kabul ettiğimiz Rabiamıza sıkı sıkıya bağlanacağız’ dediğini kaydeden Vural, “Ne zamandan beri Rabia bizim yerli yada milli olmamızın sembolü olmuştur. Milliliğin sembolü Türk bayrağıdır, milliliğimizin sembolü İstiklal Marşımızdır. Milliliğin sembolü bu milletin çocuklarına Türk milletinin ferdi olmaktan gurur duyması gerektiğini anlatan Andımızdır. Türk bayrağına uluslararası toplantılarda bile sahip çıkamayanların milliliği nerededir. PKK paçavraları altında PKK marşında ayağa kalkanların milliliği nerededir. Andımızda Türk kelimesi geçiyor diye kaldıranların Türk milliliği nerededir. Bana şu 4 rakamı, 4 bakanı hatırlatıyor. Bana her şey 4 bakanı hatırlatıyor. Bu 4 rakamı bana 400 milletvekilini hatırlatıyor. 400 vekil verseydiniz bu iş huzur içinde olurdu deyip millete bu vekilleri vermediniz diye huzursuzluğu temsil ediyor. O bakımdan geldiğimiz bu noktada çözüm süreci dileyerek milletin dilini, kimliğini tartışmaya açanlar bayrağın yanına bayrak dikmek isteyenlerle süreç pazarlayanlar şehit cenazelerinde şehitler ölmez vatan bölünmez diyen ülkücüleri vatandaşlarımızı milletimizi yaygara yapmakla itham edenler şimdi şehitlerden milletimizin bayrağından dilinden bahsetmeye başlamışlarla bütün bunlar bu ayıpların üstünü örtmek için bir suçluluk kompleksinden başka bir anlam taşımıyor.” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün ki meclis konuşmasında MHP’nin doğuda teşkilatının olmadığını ifade ettiğini vurgulayan Vural, “Doğu’da teşkilatlarımız olan iller burada. MHP’nin web sayfasına gir bak nerede bizim teşkilatlarımı var, nerede il başkanlıklarımız var bunu görürsün, bunu görürsün sen. Sen daha başbakanın ifadesi ile kamu düzeni ve egemenliğini bu coğrafya da temin edemediğini itiraf ediyorsun. Sen önce ay yıldızlı bayrağın iradesini ve egemenliğini gereğini yerine getir. Sen önce kendi üzerine düşen görevi yerine getir. Bizim bir yerde görevlimiz olur olmaz. Yaparız yapmayız milletimiz oy verir, vermez. Ama millet egemenliğinin her yerde hakim olmasını temin etmek senin görevindir.” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.