TERÖR OPERASYONU SÜRMELİDİR

07.02.2018
A+
A-

Afrin’de TSK’ya karşı kullanılan güdümlü tanksavar füzelerinin hangi ülkeye ait olduğunu tartışmanın anlamı kalmamıştır.

Dünya’nın modern ordularında bulunmayan silahların üç beş çapulcunun elinde bulunması denklemi farklılaştırmaktadır.

***

Suriye’de çeşitli terör guruplarının elinde bulunan BGM 71 Tow, FGM 148 javelin füzeleri ile MK 19 bomba atar,120 mm’lik havan ve Milan tas 500 roketlerinin teröristler tarafından kullanılması, arka planda farklı bir pencere olduğunu gösteriyor.

***

Silahların Amerika, Alman, Rus yapımı olmaları ve bu silahların terör guruplarının elinde bulunması tesadüf değil.

Dokuz kollu canavara benzeyen bir yapının teröristlere hamilik yapmakta olduğunu açıkça ifade ediyor…

Bu silahlar çapulcu teröristlere ne amaçlı verilmektedir?

***

Amerika PYD terör örgütünü silahlandırıp eğitirken, dün Esad’ın PKK’nın Afrin ve menbiç’e destek götüren konvoylarına geçiş izni vermesi rejiminde bu projenin içinde olduğunu gösteriyor.

***

Esad PKK konvoyuna izin vermekle kalmamış Suriye hava sahasının Kuzey sınırlarını da kapsadığını söyleyerek Türk uçaklarına küstahça bir tehditte bulunmuştur…

Artık Suriye bataklığında üreyen 9 kollu canavara bakınca, bir ayağının da Esad olduğu açıktır.

Suriye Rejimi de terör odaklı kirli projenin içindedir.

***

Türkiye Suriye’de ve sınırlarımızda terörle mücadele ederken terörist destekçisi ülkelerin Faaliyetlerine hız vermesi dikkat çekicidir.

PYD virüsü bir taraftan silahlandırılırken, diğer taraftan bu virüsün masum kavramlar ile ambalajlanması ciddi bir projenin varlığını gösteriyor.

***

Mesela, sözde Alman vekillerin AB parlamentosunda PYD/PKK poşusuyla oturması teröristlere desteğin her safhada devam ettiğini gösteriyor…

***

İngilizlerin operasyonun kapsamı konusunda yaptıkları açıklamalar ile Fransa’nın terörist bir kadını medyaya çıkarıp “savaşçı” diye cilalaması ile işgalden söz etmesi dokuz kollu canavarın her ayağından farklı zehir saçtığına işaret etmektedir…

***

Nitekim Fransızların bu tutumu MHP liderini de rahatsız etmiştir. Bahçeli Gurup konuşmasında Fransa’ya; “Türk milleti ile işgal kelimesi hiçbir zaman örtüşmemiştir. Fransa bize neyi anlatmaktadır. Fransa işgal konusunda fail arıyorsa kendi geçmişini yoklaması yetecek ve fazla bile gelecektir” şeklindeki cevabı tam oturmuştur.

***

Suriye’de şer ittifakı projesi dokuz kollu bir canavar gibi sahnelenirken, dünya’da ortaya çıkan “trajik ahlak ve haysiyet çöküşü” insanlığı ve barışı da tehdit eden bir boyuttadır…

***

Dünya’da yaşanan değişim rüzgârları ahlakı, hukuku, insan haklarını, barışı tehdit eden şekilde her şeyi yakıp yıkmaktadır.

Bu terör ve kaos ortamında dizayn edilmek istenen coğrafyalar ve siyasetin gelecek nesillere barış getirmesi artık mümkün gözükmemektedir.

***

Dün MHP gurubunda konuşan Sayın Bahçeli’nin dikkat çektiği konuların başında terörle mücadele gelmektedir.

Bahçeli’nin “tek bir terörist kalmayana kadar operasyonların sürmesi gerekir” sözleri şer odaklarına karşı verilen ciddi bir kararlılık mesajı olmuştur.

***

Çünkü TSK Suriye’de teröristlerin kolunu kanadını kırarken, terörist sevici ülkelerin teröre silah desteği ve kamuoyu algısı yaratma faaliyetleri hızla sürüyor.

Bu algının çoğalması, silah sevkiyatının sürmesi, NATO’nun sessizliği farklı bir ajandanın işletildiğine işarettir.

Bu durumda tek seçenek kalıyor, Sayın Bahçeli’nin ifade ettiği gibi “sınırlarımızı ve bekamızı tehdit eden tek bir unsur kalmayıncaya kadar bu operasyonun sürmesidir”…

Aksi halde canavarın boyut değiştirip farlı tehditler ortaya çıkarması muhtemeldir…

MUSTAFA ERTEKİN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.