Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Tek ve son şans

11.02.2013
A+
A-

Türkiye’de artık saflar netleşmiş, kimin ne istediği, nerede durduğu, ne yaptığı kesinleşmiştir. Varlık sebebi bölmek, yıkmak, yok etmek olanlar çeşitli adlar, çeşitli örgütlenmeler, çeşitli görünümler altında olsalar da biraraya gelmişler; yaşatmak, yüceltmek ve yükseltmek için direnen MHP ve ülkücüler de bunların karşısına dikilmiştir. MHP ve ülkücüler Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının ve devamının tek ve son şansıdır.

Bize benzeyip bizden olmayanlar

Tablo bu kadar net, bu kadar kesin bir hal alınca MHP ve ülkücülerin yıkım cephesinin doğrudan hedefi olması da kaçınılmaz hale gelmiştir. Aklın, ahlakın, insanlığın hiçbir şekilde kabul etmeyeceği her türlü yalan, iftira, tezgah devreye sokulmuş ve bu direnç kalesi yıkılmak istenmiştir. Dışarıdan gelen saldırıları biliyor ve anlıyoruz. Bu saldırıların olması değil, olmamasına şaşardık. Ancak bir de bize benzeyip bizden olmayanlar var ki, onları anlamak da, kabul etmek de, affetmek de hiçbir şekilde mümkün değildir. Çok şükür ki Türk milliyetçileri ve ülkücüler nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduklarının farkındadırlar ve bu tür fitneye hiçbir şekilde geçit vermemişlerdir.

MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli 4 Kasım kurultayından sonra yaptığı açıklamada şunları söylemişti: “Kurultayımız dedikoduyu yenmiş, entrikayı bozmuş, tuzak ve provokasyonları etkisiz hale getirmiştir. Uzun zamandan beridir kaynayan fitne kazanı siz değerli arkadaşlarımın kararlı iradesiyle ve tercihiyle sönmüş ve her anlamda kazanan Milliyetçi Hareket Partisi olmuştur.”

Kaybedecek zaman yok

Türkiye’nin bugün yaşadığı büyük yıkımı durdurabilmesinin en kestirme yolu MHP’nin tek başına iktidara gelmesidir. Türk milleti kendisine biçilen akıbeti fark ederse, buna mutlaka müdahale edecektir ki, bu da MHP’nin iktidarı demektir. Zaten MHP’ye yönelik şeytani planların, akıl almaz saldırıların sebebi tam da budur. İhanet anlaşılmasın, başka çıkış yolu olmadığı fark edilmesin diye Türk milleti ile MHP arasına kalın duvarlar örülmek isteniyor. İşte bu derin ve büyük kuşatmayı aşabilmek için her ülkücünün, her milliyetçinin, bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana olan her vatandaşın elindeki bütün imkanları kullanarak bu ihanete direnmesi ve gerçekleri vatandaşa anlatması şart olmuştur. Böyle bir zamanda içerideki güdük çekişmelerle, özel hesaplarla, şahsi beklentilerle kaybedilecek zaman kalmamıştır.

Mecburiyet

MHP’nin kadrolarını, teşkilatlarını bu hedefe uygun şekilde oluşturması bir ihtiyacın ötesinde mecburiyettir. Nitekim, 4 Kasım kongresi ile birlikte öncelikli olarak bu mecburiyetin gerekleri yerine getirilmiştir. Parti yönetimi yeniden şekillendirilmiş ve harekete geçilmiştir. Bu tempoya ayak uyduramayan, sorun çıkaran ve başka hesaplar peşinde koşanlar ayıklanmıştır ve ayıklanmaktadır. Bazı illerdeki fesihler bu çerçevededir. Başka türlü düşünmek, değerlendirmek, mutlaka yapılması gereken bu düzenlemelerden başka sonuçlar çıkarmak ve özellikle de MHP ve ülkücü düşmanlarına malzeme vermek iyi niyetle bağdaşmayacağı gibi, yıkım yolunda yürüyenlerin işini kolaylaştırmaktır. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, bu iller de çok kısa zaman içinde tempoya ayak uyduracak, MHP’yi iktidara taşıyacak ehil kadrolarla yeniden bu kutlu yürüyüşe katılacaklardır.

Türk Gençlik Kurultayı

Türkiye’nin varlığını ve geleceğini şekillendirecek bir döneme giriliyor. Arka arkaya yapılacak 3 büyük seçim için geri sayım başlamıştır. 2014 ilkbaharında yapılacak mahalli idareler genel seçimi kritik eşiktir. Bu seçimin sonucu arkasından gelecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine de aynen yansıyacaktır. MHP bu kritik döneme sorunsuz bir şekilde girmek ve bütün enerjisini, bütün gücünü, bütün imkanlarını mutlak başarı için seferber etmek zorundadır.

Nitekim, planlama buna göre yapılmaktadır. Start verilmiştir. Hafta sonu Ankara’da yapılan Türk Gençlik Kurultayı her yönüyle muhteşem geçmiştir. Türk gençliğinin ne istediğini, nerede durduğunu, ne yaptığını, ne hedeflediğini, ülkesi ve milletinin bölünmez bütünlüğü için neleri göze alabileceğini bütün dünya bir defa daha görmüştür. Bu kurultay Türk milleti için büyük moral, ülke ve millet düşmanları için de büyük gözdağı olmuştur. Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin veciz konuşmasında bütün Türk gençliğinin önüne mutlaka ulaşılması gereken bir hedef koymuştur.

Mitingler başlıyor

Önümüzdeki günlerde yapılacak il başkanları ve belediye başkanları toplantılarıyla iktidarı hedefleyen yol haritasına son şekli verilecektir. Mart ayının gelmesiyle birlikte kademeli olarak 9 bölgede 9 büyük miting yapılacaktır. İktidara uyarı, milleti uyanışa davet mitinglerinin her biri ülkenin içinden geçtiği yıkım sürecine bir direniş olarak milli bir değerle adlandırılacaktır.

Başarabiliriz

MHP lideri sayın Bahçeli’nin Türk Gençlik Kurultay’ında belirttiği gibi bayrak dalgalanmak için ülkücünün nefesini beklemektedir. Türk vatanı kelepçelerinden kurtulmak için ülkücünün yıldırımlara bile taş çıkartan çevikliğini gözlemektedir. Türk milleti kendisine yönelen tehlikeleri bertaraf etmek için ülkücünün inisiyatif almasını istemektedir. Yolundan gittiğimiz ecdadımız dün başardı, biz de yapabilirsiniz. Omuzlarınızdaki yük fazla, sorumluluklarınız çoktur. Duracak, bekleyecek ve kaybedecek bir an bile yoktur.

Bölünmek istenen, bölücülere peşkeş çekilmek için zaman kollanan Türk milletinin yaşaması ülkücülerin ve Türk milliyetçilerinin gayretine ve kararlılığına bağlıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.