Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Tayyip’in kahramanları!

19.02.2013
45
A+
A-

Sayın Başbakan Suriyeli isyancılara “Kahraman” demişlerdi. Kahraman dedikleri, Esat yönetimini devirmek üzere çeşitli ülkelerden gelen savaşçılar. BM’nin Suriye Temsilcisi Brahimi, “Suriye’de savaşan isyancıların büyük çoğunluğu Suriyeli değil” demişti.

Suudi Arabistan hapishane kapılarını açarak ne kadar kanun kaçağı, hırsız, arsız ve namussuz, hatta idamlık varsa, Esat yönetimine karşı savaşma karşılığında serbest bıraktı. Bunlar Suriye’de Müslüman kanı akıtacaklar ve karşılığında “özgür” olacaklar.

Adı boşuna “Özgür Suriye Ordusu” olmuyormuş… Müslümanları öldürünce hür oluyorlar! Hem de hayvanlar kadar…

Tarih Müslüman’ın, Müslüman’ı Haçlı adına böyle kalleşçe öldürdüğü başka bir katliama şahit olmamıştır. Bosna’da Müslümanları Hıristiyanlar katletti. Irak’ta ve Afganistan’da Amerika, yani Hıristiyanlar katletti. Libya’da hakeza öyle…

Ama Suriye’de yalan ve dolanlarla halklarını kandıran kukla iktidarlar, Amerika ve İsrail’in menfaati için, Müslüman öldürmeleri için tutulmuş kiralık katilleri destekliyor. “Hür katil” sürüsünün başı, geçenlerde bir açıklama yapıyor. “İsrail’e düşman değiliz” diye…

İsrail’in köpeği, İsrail’e nasıl karşı olsun?

Tayyip Bey’in “kahraman” dediği bu isyancıların yaptıkları eylemlerden biraz bahsedelim.

Önce sınırlarımız içinde… Suriye’de vatandaşın hayvanlarını elinden zorla alarak, Türkiye’de iki yüz liraya satıyorlar. Sık sık karayolunu kesip eylem yapıyorlar. Güvenlikten sorumlu askerlerimizi, polislerimizi sık sık dövüp, darp etmekteler. Ancak bunların hiç birisi basına yansımamakta…

Ayrıca evlenme çağında kızların ailelerine baskı yaparak, Türkiye’de başlık parası karşılığında sattıkları söyleniyor. Halk arasında “Kampa gidin en güzel kızları bin, iki bin lira başlık parası karşılığında alırsınız” dedikoduları çok dolaşıyor.

Suriye’de ne yaptıklarını internet üzerinde videolarda görmek mümkün… Evlere girip arama yapıyorlar, evlerinden topladığı erkekleri yüzüstü yerlere yatırıyorlar. Sonra hayvana reva görülmeyecek bir aşağılanma içerisinde botlarıyla çaresiz insanların yüzlerini çiğniyorlar.

Surat, göz darmadağın ediliyor. Şayet verdikleri cevaplar kendilerini tatmin etmezse oracıkta, kurşuna diziyorlar. Tabi cüzdanlarında ne var ne yok boşaltarak…

Suratları kapkara, nursuz, sakallı ve bıyıksızlar… Vahşi hayvan sürüsünü andırıyorlar.

Öldürdükleri insanların cesetlerini otomatik silahlarla tarıyorlar. Ya da çocuklara boğazlatıyorlar… Bir grubun alnında bantlarla “Allahu ekber yazıyor” ama duvarda ki Haç’ın önünde resim çekiyorlar.

Bir başka videoda, evlere zorla girerek tepelerine kendi bayraklarını asıyorlar. Halk bu evleri terk etmek zorunda kalarak, kaçıyor. Evleri terörist var denilerek uçakla bombaladığında, bu insanlar evsiz barksız, sığınmacı olup soluğu Türkiye’de alıyorlar.

İnsan bu görüntüleri izlerken kanı donuyor. Bu insanların bir kısmı Libya’dan getirilmiş… Libya lideri Kaddafi’yi nasıl öldürdüklerini görmüştük. Kaddafi’yi öldürenlere de Başbakan “Ömer Muhtar’ın torunları” demişti.

Çocukluğumda Ermeni çetelerin katliamlarını ninemden dinlemiştim. Görüntülerini izlediklerimizin onlardan farkı, tekbir getirmeleri… Bunlar Müslüman olabilir mi? İslam’ın savaş hukukunda, sivillere, esirlere, kadın ve çocuklara, hatta hayvanlara, bitkilere dokunmak yasaktır.

Bunlar Sayın Tayyip Bey’in kahramanları olamaz.

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.