DOLAR 5,9559
EURO 6,6553
ALTIN 289,3
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

TAŞDOĞAN; Kerkük’ü için 6317’nci kişi benim

28.09.2017
3.247
A+
A-

Öncelikle kalp krizi sonucunda hayatını kaybeden Gaziantep Milletvekili Abdülkadir Yüksel’e Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
Geçen hafta yaptığımız yazılı basın açıklamasında dile getirdiğimiz Nizip yolu ile ilgili açıklama yapılıp proje ortaya konulana kadar gündemimizden düşürmeyeceğiz. Çünkü biz insanların hayatlarını bu ölüm yolunda kaybetmesini istemiyoruz. 47 kilometrelik bir yol için proje üretip faaliyete geçiremeyenleri buradan istifaya davet ediyorum. Eğer proje üretemiyorsanız o koltukta işiniz yoktur. MHP o konuda da proje üretir vatandaşına gereken hizmeti sunar. Yatıp kalkıp duble yol diyorsunuz. Ama insanların canını alan bu yola çare bulamıyorsunuz. O yüzden bırakın biz yaparız.

Bir diğer husus son günlerde şehrimizde artan cinayet olaylarıdır. İncelediğimiz istatistiklere göre Güneydoğu’da en fazla cinayet işlenen şehir Gaziantep. 2015-2016 yıllarında yaklaşık 87 olay yaşandı. 2017 yılında ise bu sayı yüzde 20’lik artışla yaklaşık 99, fakat günbe gün artmaya devam etmektedir. Bu cinayetlerin ise 14’ünün kadın olduğu belirtilmektedir. Kadın cinayetlerinin istatistiklerine bakıldığında da Gaziantep Türkiye’de ilk 10’un içindedir. Bu cinayetlerin en büyük sebeplerinden biri de bireysel silahlanmanın artmasıdır. Türkiye’de 2017 yılının 22 Eylül’üne kadar ateşli silahlarla işlenen 2 bin 525 olayda bin 575 kişi öldü. Bireysel suçlarda ateşli silahların kullanımı yüzde 79.76’ya yükseldi. 2016 ile kıyaslandığında bireysel şiddette ateşli silahların kullanımında yüzde 3.08, 2015 ile kıyaslandığında da, 5.76’lık bir artış var. Bu konuda Emniyet Müdürlüğümüz gerekli önlem ve denetimleri sıkılaştırmalıdır. Aksi takdirde bu durum şehrimizde ve ülkemizde daha da kanlı günler yaşanmasına sebep olabilir. Kolay şekilde silah ya da tüfek temininin biran önce önüne geçilmelidir.

 

2011 yılında, sağlıkta çığır açacak , bürokrasi azalacak, israf azalacak, sağlık sistemini düzeltecek diye yola çıkılan Kamu Hastaneleri Birliği projesi tam anlamıyla çuvallamıştır. 6 yıldır yapılan yanlış yeni farkedilmiştir. Kervan yolda düzelir mantığıyla plansız olarak uygulamaya konulan bu proje, 2006 yılında AKP ile başlayan sağlıkta dönüşüm politikası ile dayatılan çok iş, az personel, az maaş ile kamuda çalışan sağlık personeli oluşturulan sağlık sistemi tarafından terörize edilmişken, hastane birliği projesi ile insan sağlığını dibine kadar siyasete bulaştırılmıştır. İnsan sağlığı, hiçbir AKP li vekilin veya yöneticinin hırsları ve istekleri doğrultusunda oya alet edilmemelidir. Hastane Yöneticilerinin performanslarının yaptıkları çalışmalar ile değil de siyasetçilerin her telefonlarına çıkıp, çıkmamaları ya da olur olmaz taleplerine verecekleri yanıtla değerlendirilmeleri kabul edilemez. Çok şükür son kararname ile bu yanlış uygulamadan vazgeçilmiş. Tekrar müdürlük sistemine dönülmüştür. Onlarca Müdür ve Başhekim atanacaktır inşaallah bu kadrolar atanırken hırsızlar ve arsızlar FETÖ terör örgütü ile ilgili şahıslar veya onların referans olacağı kişiler; liyakatsız, tecrübesiz, böyle bir süreci yönetemeyecek metal yorgunu kişiler, sırf yandaş veya tanıdık olduğu için atanmaz da Sayın Cumhurbaşkanı’nımızın ve devletimizin; devlet içinde yuvalanan teröristlerle mücadelesine destek verilmiş olur. Biz MHP olarak, terörün her türlüsü ile mücadele eden hükümete mücadele ettiği sürece destek vereceğiz. İnşaallah bir kez olsun AKP’de destek verir. Her alanda olduğu gibi, Örneğin; TEOG Sistemi ya da üniversite giriş sınav sisteminin tekrar tek sınava indirilmesi gibi bu sağlıkta sağlıksız dönüşüm projesinde de AKP hükümeti başladığı yere dönmüştür. Ülkemizi ileriye götürecek tek parti MHP ve onun uzak görüşlü lideri Devlet BAHÇELİ ‘dir. Çağdaş medeniyetin en önüne Milletimizi sıçratacak güç biziz. Tek eksiğimiz Milletimizin oy ile vereceği güçtür. En kısa zamanda bu yetkiyi vereceğine şüphemiz yoktur.

 

Son günlerde ülke gündeminde olan; Irak’ın Kuzey’inde yapılan gayrı meşru referandum hakkında bizlerin görüşünü merak ettiğini biliyoruz. Aslında boşa merak ediyorsunuz bizim bu konudaki görüşlerimiz yüz yıldır aynı ve son 30 yıldır Bilge liderimiz her türlü kara propagandaya rağmen en yüksek perdeden anlatmakta ve anlatmaya devam etmektedir. Aşiret reisi Mesut Barzani, Irak’ın kuzeyinde, İsrail hariç tüm dünyanın tepki ve itirazlarına rağmen yaptığı gayrimeşru referandum ile bölgesel dinamiklerin seyrini kaosa sabitlemiştir. Yıllardır Türkiye’nin desteği ile Kuzey Irak’a hükmeden Barzani, adeta yemek yediği kaba pislemiş, sahibinin elini ısırmaya teşebbüs etmiştir. Bin yıllık Türk yurdu Kerkük’ü de bir oldu bittiye getirip referandum bölgesine dahil eden Barzani haddini aşmıştır. Bir ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir.
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin de belirttiği gibi “En az 5 bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir, acı verici etnik soykırıma, vatansızlığa da asla terk edilmeyeceklerdir. Kararımız kesin, duruşumuz net, sözümüz senettir.”

Dünden bu yana gazi şehrimiz Gaziantep’te de yüzlerce ülkücü kardeşimiz, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır olduğunu beyan etmiştir. An itibari ile başta Kerkük olmak üzere Irak’taki Tük illerini her türlü tehditten korumaya hazır 6317’nci kişi benim. 6317 rakamı tüm Gaziantepli hemşehrilerimizin çok iyi bildiği gibi Antep Savunması’nda verdiğimiz şahitlerin sayısıdır. Tüm dünya bilmelidir ki: Kerkük Türktür Türk kalacak, Türkmeneli illeri huzura kavuşacaktır.

 

Yrd. Doç. Dr. Muhittin TAŞDOĞAN
MHP GAZİANTEP İL BAŞKANI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.