Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Taşdoğan, “Biz olabilecek 3 sonuca da hazırız.

06.07.2015
A+
A-

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, erken seçim olması halinde MHP’nin Gaziantep’teki oylarını yüzde yüz artıracağını ve birinci parti olacağını iddia etti. Taşdoğan, “Biz olabilecek 3 sonuca da hazırız. Koalisyon derlerse şartlarımız ortada, ana muhalefet olursak en iyisini yaparız. Seçim derlerseler milli iradeden korkmayız” dedi.

 

 

ALGI OPERASYONU VAR

Koalisyon ve TBMM Başkanlığı için yapılan seçimlerden sonra MHP üzerinden algı operasyonu yapıldığını savunan Muhittin Taşdoğan, “Bugün dört bir yandan bize baskı yapılıyor. MHP koalisyon istemiyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Yok MHP, çok tersmiş, sertmiş, zamanından önce konuşmuş. Çok terbiyesizce sözler sarf ediliyor” ifadelerini kullandı.

 

 

TEK SORUMLU ERDOĞAN

MHP İl Başkanı Muhititn Taşdoğan, Türkiye’de erken seçim olursa bunun tek sorumlusunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Taşdoğan, “Türkiye’de krizin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siyasetin krizi yoktur. Türkiye’yi gerdi, siyasi partileri bloklaştırdı. Erken seçimin tek nedeni Cumhurbaşkanı’nın siyasete müdahil olma arzusundan kaynaklanıyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

İKİSİDE YANLIŞ ADAM

TBMM Başkanlığı için son turda yarışan ismet Yılmaz ve Deniz Baykal’ın MHP’ye çok uzak isimler olduğunu söyleyen Taşdoğan, “Deniz Baykal, ‘Alo Deniz gel’ denildiğinde koşan bir adam. İsmet Yılmaz’da Şah Fırat operasyonunda sıvışan bir bakan’dır. Onun için ikisini de desteklemedik. Ama meclisin çoğunluğu ve milli iradenin oy çoğunluğu İsmet Yılmaz’ı seçmiştir. İnsanların milli iradeye saygı duyması gerekir” dedi.

 

MHP’nin AK Parti’nin değirmenine su taşıdığı iddia ediliyor. TBMM’deki Başkanlık seçiminden sonra bu iddialar yüksek bir sesle dillendiriliyor.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üzerinde uzun zamandır bir proje yürütülüyor. Milliyetçi Hareket Partisi’ni baskı altına almak, olduğundan farklı göstermek söylediğinden farklı anlatmak istenen projeleri var. Bunu belli guruplar yürütüyor. 7 Haziran akşamı bu projeyi yönetenler daha çok üzerimize gelmeye başladı. 7 Haziran akşamı gelen başkanımız çıktı bir açıklama yaptı.
Herkes o açıklamanın yok erken olduğunu söylüyor. Bizi dizayn etmeye çalışanlar bize akıl vermeye çalışıyorlar. Bizim kimsenin aklına ihtiyacımız yok. 46 yıllık partiyiz. Dikkat etseler söylediği sözlerin yalan olduğunu ortaya çıkacak. Şöyle ki en son genel başkanımız konuştu önce HDP kanadı konuştu sonra CHP konuştu sonra balkon konuşması yaptı Davutoğlu sonra genel başkanımız konuştu.

 

 

Sayın Davutoğlu balkon konuşmasında “Türkiye bu seçim sonuçlarıyla biz birinci partiyiz bu sonuçlarla azınlık hükümeti ile azınlık hükümeti kurulması gerekiyor azınlık hükümeti Türkiye’yi erken seçime götürmelidir’ diyerek bütün partileri tehdit etti.

 

 

 

ÜZERİMİZDEN ALGI YAPILIYOR

Ondan 2 saat sonra genel başkanımız genel merkezde bir açıklama yaptı.’Bu sonuç memleketimize hayırlı olsun. Bu sonuçtan hükümet çıkmalıdır. Hükümet koalisyonu birbirine uyumlu partiler arasında olmalıdır. Son süreçler bizi gösterdi ki HDP uzun süredir kol kola olan AKP uyumu var. Onlarla olmazsa çözüm süreciyle birbirlerini taşıyan CHP var.Onlarda olmazda hepsi beraber olsun. Onlarda olmazsa erken seçimde ne kadar erkense o kadar erken olsun” Bu Sayın Davutoğlu’na verilmiş bir cevaptı.

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi’ni kimse seçimle, milli iradeyle tehdit edemez. Biz baraj altında kaldık baraj üstünde’de kaldık ama biz hiçbir şeyden korkmayız. Sayın Davut oğlu bunları bilmez bize tehditte bulundu. Bütün siyasi partilere demokrasiyi ve milli iradeyi tehdit etti. Sayın Davutoğlu’na verilmiş bir cevaptı o günkü konuşma. Sonrasında MHP üzerinde operasyonlar devam etti. Sanki MHP Türkiye’yi kaos’a götürmek istiyor. Siyasi parti iktidar olmak için vardır.İktidar olmak ilkeleri vardır.

 

 

Şu üç madde anayasa’ya uygun üç madde bunlardan birincisi 17 ve 25 Aralık yolsuzlukları üzerine gidilmesi ki bu anayasada hukukun üstünlüğüdür. İkincisi Cumhurbaşkanı anayasa içerisine çekilsin. Üçüncüsü Çözüm Süreci Anayasa’nın 3 maddesine aykırı tek vatan, tek bayrak, tek dil ülkenin dili bayrağı değişiyorsa anayasaya aykırı. Biz anayasayı istiyoruz kontrolden çıkmış Türkiye’nin kontrole girmesini istiyoruz. Kırmızıçizgi dedikleri bunlardan ibaret.

 

 

TÜRKİYE BLOKLAŞMAYA KARŞI OLMALI

Sayın Genel Başkanımız bu kırmızı çizgiler olursa uyum içerisindeki arkadaşlar uyum sağlayamazlarsa, Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu şartlar kabul edilirse ülkemizi hükümetsiz bırakmayız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilk günkü tavrı da bu yarın ki tavrında böyle olacak. Son meclis başkanı seçiminde üzerimize geldiler. Orada bir algı operasyonu yönetiyorlar.

 

Sanki bir blok var. MHP bu blokta. Türkiye bloklaşmaya karşı olmalı. Bloklaşma Türkiye’yi kötüye götürür. Biz geçmişte bunları yaşadık bloklaşma doğru bir şey değildir. Üstelik benimle bloklaşmasını istediğim insanlar ideolojik dünya bakışı yaşam tarzı olarak benden çok ters insanlar.

 

BİZİM CHP’YE KIZMAMIZ GEREKİR

Meclis Başkanlığı seçiminde ilk günden ilk açıklamayı Sayın Genel Başkanımız, Cumhuriyet Halk Partisi’ne mesaj göndererek söyledi. CHP “Alo Baykal gel” dediğinde koşan ve görüşmesinde ne konuştuğunu bilmeden kapalı kapıların ardında ne pazarlıklar yaptığını bilmediğimiz bir adamı aday gösterdi. Bizden bunu desteklememizi istediler. Sayın Baykal’ı bu yönüyle desteklememiz mümkün değildi üstelik CHP bize bu kadar saldıracağına kendi dünüyle çakışıyor.

 

 
Dün bizle beraber meydanlarda Ekmeleddin İhsanoğlu’nu desteklediler.Kendileri Baykal’ı açıkladıktan sonra Ekmeleddin İhsanoğlu açıklandı. Ekmeleddin ihsanoğlu Cumhurbaşkanlığı için CHP’nin bize önerdiği adaydı. CHP’lilerin oy vermesi gereken kişi Ekmeleddin İhsanoğlu’ydu. Asıl biz onlara kızmalıyız. Ama biz buna rağmen herkes siyasi partidir. Siyasi görüşü ayrıdır diyerek sorun etmiyoruz.

 

BİZ SADECE İHSANOĞLU’NU DESTEKLEDİK

Daha sonra Devlet Bahçeli şu açıklamayı yaptı: “Biz sonuna kadar adayımızın arkasındayız” MHP 1.2.3.turda kendi adayını destekledi. Son turda da zarfların üstüne adayının ismini yazarak, son ana kadar adayının arkasında olduğunu belirtti. Buradan MHP birini destekledi sonucu çıkmaz.

 

 

2 ADAYDA BİZE ÇOK UZAK İSİMLERDİ

Meclis Başkanlığı için yarışan son turdaki iki isimde MHP’ye çok uzak isimlerdir. Deniz Baykal, ‘Alo Deniz gel’ denildiğinde koşan bir adam. İsmet Yılmaz’da Şah Fırat operasyonunda sıvışan bir bakan’dır. İkisi de bizim için yanlış bir adam. Onun için ikisini de desteklemedik. Ama meclisin çoğunluğu ve milli iradenin oy çoğunluğu İsmet Yılmaz’ı seçmiştir.

 
İnsanların milli iradeye saygı duyması gerekir. Dengir Mir Mehmet Fırat’ı desteklememizi isteyenler onlar zaten ayrı bir olay. AKP’den uyuşturucu Baronluğundan ayrılan bir adamı desteklememizi bekleyenler beyhude bir hayat peşindeler. Bizim flu gördüğümüz yerde burasıdır zaten. MHP olarak bize oy verenlere bu süreci anlatacağız.

 

MHP’YE HAKARET EDİYORLAR

Bugün dört bir yandan bize baskı yapılıyor. MHP koalisyon istemiyormuş gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Yok MHP, çok tersmiş, sertmiş, zamanından önce konuşmuş. Çok terbiyesizce sözler sarf ediliyor. Bu konular hakkında en son biz konuştuk. Bugün mecliste dört siyasi parti var. 4 siyasi partinin genel başkanlarından önce koalisyon görüşmesi yapmış tek genel başkan MHP’nin genel başkanıdır.

 

 

Üstelik Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en uzun koalisyonu yapmış ve uzlaşmacı partisi de MHP’dir. İnsanlar ne yazdığına ve söylediğine dikkat etmelidir. Bizim üzerimizden algı yapacaklar diye bize hakaret etmeye kimsenin hakkı yoktur. Haddi de değildir. Bazı yazarlar ileride altından kalkamayacağı yazılar ve sözler söylüyorlar.

 

 

MHP OLARAK ERKEN SEÇİM OLURSA HAZIR MISINIZ?

MHP olarak seçime hazırız. Biz MHP Gaziantep İl teşkilatı olarak 3 sonucu da hazırız. Diğer partilerle hükümet kurulamazsa bizimde şartlarımızı kabul ederlerse hükümet kurmaya hazırız. Bize verilecek bakanlıkları en iyi derecede idare edecek bilgili ve birikimli kadromuz var. Ana muhalefet görevinde kalırsak, son 20 yılın en iyi ana muhalefetinin nasıl yapılacağını gösteririz. Seçim kararı alınırsa da milli iradeden korkmayız.

 

 

MHP 7 HAZİRAN’DA GAZİANTEP’TE BÜYÜK BİR ÇIKIŞ YAKALADI. ERKEN SEÇİM OLURSA BU ÇIKIŞ DEVAM EDER Mİ?

 

Geçtiğimiz seçimde 163 bin 700 oy aldık. Bu yüzde 113 artış demek. İlk seçimde yüzde yüz artıracağız. Gaziantep’te birinci parti olacağız. Çünkü insanların birçoğu bizim bu kadar yükseleceğimize inanmadılar. AKP’nin bu kadar baskıcı tutumuna rağmen, oy kaybedeceğine inanmadılar. Şuan da bize oy vermeyi kafasından geçirenlerin hepsi bizde karar kılacaklardır.

 

ÜLKEDE BİR KRİZ SÖZ KONUSU MU SİZCE?

7 Haziran’dan beri Türkiye’de hükümet yok. Dolar 2,65’e düştü. AKP varken 2,90’dı. AKP’nin olmaması bile ülkeye istikrarsızlık getirmez. Türkiye’de krizin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siyasetin krizi yoktur. Türkiye’yi gerdi, siyasi partileri bloklaştırdı. Erken seçimin tek nedeni Cumhurbaşkanı’nın siyasete müdahil olma arzusundan kaynaklanıyor.
Mevcut siyasi partiler Cumhurbaşkanını siyasete dahil etmemek için mücadele veriyor. Ülkede hükümet krizi yoktur. Bu ülkeden hükümet çıkar Recep Tayyip Erdoğan hükümet çıkarmamaya çalışıyor. Recep Tayyip Erdoğan, her iftarda konuşuyor.

 

 

Hükümet kurmayı dizayn ediyor. Uçakta açıklama yaptı. “Siyasi parti liderleri görüşeceğim. Çağıracağım. Genel Başkanımız cevabını hemen verdi. “Hayır efendim ne münasebet görevlendirdiği adamla görüşürüz” Cumhurbaşkanı’nın hükümet kurma yetkisi yok. Bizim tavrımız net Cumhurbaşkanı’na karşı büyük bir mücadele veriyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.