Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Hafif Sağanak

Tarlaya Gömülenler

21.06.2017
A+
A-

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, MHP üzerinde oynanan oyunların boşa çıkarıldığını net ve kesin şekilde ortaya koyan bir karar verdi. Kendilerini muhalif olarak tanıtanların tarlada yaptıkları sözde olağanüstü kurultayı iptal etti ve MHP’yi ele geçirmek için aldıkları bütün kararları yok saydı. Böylece tarlada kurultay yapmaya kalkışanlar, tarlaya gömülmüş oldular.

BU CÜRETİ NEREDEN BULDULAR?

Mahkeme kararının konuşulacak, tartışılacak bir tarafı yoktur. Zira, akıl da, vicdan da, kanun da, parti tüzüğü de zaten böyle bir kurultay yapılamayacağını söylüyordu. Olağanüstü kurultay için uğraşanlar da bunu biliyor, yaptıklarının hiçbir ölçüye uymadığını görüyorlardı. Fakat o dönem sırtlarını dayadıkları FETÖ yapılanmasına güvenerek ve varlık sebeplerine uygun olarak ortalığı karıştırıyor ve MHP’yi yıpratıyorlardı. Anayasa, Kanun, Tüzük son derece açı olmasına rağmen bir korsan harekette bulunmaya cüret ediyor, onu da yüzlerine gözlerine bulaştırıyorlardı. Tarlada kurultay toplamak gibi, dünyada örneğine rastlanmamış bir garabete imza atacak kadar kendilerini kaybettiler.Kaldı ki, o sözde kurultayda bir oldu-bitti ile aldıkları kararlar asıl maksatlarını ortaya koyduğu gibi, Türk siyasi tarihine de bir komedi vesikası olarak geçmiştir.

GARABET

Biz o zaman, “Siyasi partiler kanunu ve parti tüzüğü son derece açıktır. Eğer bu ülkede hukukun zerresi varsa, bu oldu-bitti yargıdan döner” demiştik. Nitekim, öyle de oldu. Ne delege sayısı, ne kurultay yapma yeri, şekli ve yetkisi yasal ölçülerde olmadığı gibi, tüzük değişikliği yapmaya asla müsaade etmiyordu. Buna rağmen tüzüğü değiştirdiklerini dahi ilan edecek kadar kendilerini kaybettiler. Ve yaptıklarını iddia ettikleri değişiklikle, delegelerin TC Kimlik numaralarını, baba adı, ana adı ve doğum tarihlerini tüzüğe yazma girişiminde bulunarak, eşi emsali görülmemiş bir garabete imza atmışlardı. Mahkeme kararı ile birlikte bütün bu oyunlar da tarihe gömülmüş oldu.

GELDİKLERİ GİBİ GİTTİLER

MHP Genel Başkanı sayın Devlet Bahçeli kendini muhalif olarak tanıtanların toplamaya çalıştığı kurultayı korsan olarak değerlendirmiş ve bir darbe teşebbüsü olduğunu söylemişti. Bütün Türkiye bu sözlerin haklılığını ve doğruluğunu ibretle ve sonuçlarıyla birlikte gördü. Kurultay diye ortalığa dökülüp, tarlalara saçılanların yaptıkları bir oldu-bitti girişiminin ötesine geçemedi.Sırtlarını dayadıkları okyanusötesi ihanet merkezlerinin talimat ve destekleri ile Genel merkeze ve özellikle sayın Genel Başkana karşı açık ve aleni bir darbe teşebbüsünde bulundular. Ancak, ülkücü iradenin şaşmaz sağduyusunu, sayın Genel Başkanın onurlu, kararlı ve ilkeli duruşunu hesaba katmadılar. Geldikleri gibi gittiler.

UNUTULMAYACAKLAR

Ülkücü ve milliyetçiler, oynanan oyunları da, bu oyunlara piyon olanları da hiçbir zaman unutmayacaktır. Baskı ve yalanlarla imza toplama çabaları da, partiyi mahkeme kapılarına düşürme vahametleri de hafızalardan hiçbir zaman silinmeyecektir. MHP bu ihanet girişiminden anlının akıyla ve çok daha güçlenerek çıkmıştır, ama tarlalarda, parmaklıklara tutunarak kurultay toplamaya uğraşanlar, TOMA’larla ülkücüleri karşı karşıya getirenler yaptıklarıyla birlikte silinip gitmişlerdir. Bundan sonra ne yapacakları kendi bilecekleri iştir. Parti mi kurarlar, tavşan mı avlarlar, torun mu büyütürler, bilemem. MHP’den uzak dursunlar yeter.

TÜRK MİLLETİNİN GÜVEN KAPISI

MHP aklanmış, paklanmış, yüklerinden kurtulmuş, lideriyle kenetlenmiş, teşkilatlarını yenilemiş, vizyonunu genişletmiş olarak, misyonuna uygun şekilde yoluna daha emin adımlarla devam edecektir. Olağan kurultay hazırlıkları sürdürülmektedir. 732 ilçe 44 il kongresi tamamlanmıştır. Ülkücüler, yarınlara dair besledikleri büyük ülkeleriyle birlikte çok daha güçlü, çok daha heyecanlı ve çok daha hazır durumdadırlar. Ülkücülerin siyasetteki yegâne temsilcisi olan MHP; Türk siyasetinin belirleyici partisi, Türk milletinin güven kapısı, Türk devletinin teminatıdır. Kongrelerle birlikteFETÖ’nün kalıntıları tamamen ayıklanmış, bir temizlenme, arınma ve silkinme gerçekleşmiştir. Büyük ve güçlü Türkiye’nin kadroları şekillenmiştir. Devam etmekte olan kongrelerde de bu durum değişmeyecektir.

SON VE TEK ŞANS

MHP bu milletin tek ve son şansıdır. Zaten bu yüzden her dönem hedef oluyor. Ancak, yel kayadan toz alırmış. MHP’nin ülkülerinden ve ilkelerinden kopanlar ayıklanmıştır. Artık hedef kilitlenme zamanıdır. Türkiye tarihinin en zor ve sıkıntılı dönemini yaşamaktadır. MHP her zaman olduğu gibi yine en zor dönemde üzerine düşeni yapmaktan geri durmamış, risk almış ve siyasetin belirleyici partisi konumuna gelmiştir. Yeni sistemde de bu durum değişmeyecektir. MHP’nin onay vermediği hiçbir planın başarıya ulaşma şansı yoktur. Germeye, ayrışmaya, bölmeye ve yıkmaya dayalı muhalefet anlayışını kesin olarak reddeden, ülkenin her meselesine çare ve çözüm üreten MHP, devletten ve milletten yana aldığı tavır sayesinde, toplumsal parçalanma ve kaos planları boşa çıkarılmıştır. MHP gerçek anlamda yerli ve milli bir partidir. Türk milliyetçiliğini esas alır. Son Türk Devletini yaşatmak herkesin ama en çok bizim milliyetçilerin varlık sebebidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.