TARIM KENTLERİ PROJESİ

01.12.2020
A+
A-

Ülkücüler; dağların ardını görebilen ve her türlü durumda krizi yönetebilecek yapıya sahiptir. İdealizmin vücut bulduğu Ülkücüler ileri görüşlülük ve kavrayış ile her daim, bir adım sonrası için hareket eden ve ettirenlerdir. Ülkücüleri bu şekilde kenetleyen, omuzlarındaki sorumluluk bilincidir. Bu yükün altından en muazzam şekilde çıkmayı arzu eder ve bu yükün önünü, arkasını kısacası yarınlarını düşünür Ülkücü. Sosyal, Siyasal, İktisadi, Sosyoloji kısacası her alanda ki akışını hesap eder Ülkücü. Bu sebeple biz Ülkücüyüz. Sloganların ötesinde bir gayretin dahilinde olduğumuz için. Bugün kıymetli okurlarımıza; Başbuğ Alparslan Türkeş tarafından, inşa edilen ; Dokuz Işık Doktrinimizin Köycülük esasımızdan bahsetme gayreti içinde olacağım.

Dokuz Işık; Bizi biz yapan yoldur ve Aleme Nizamın uygulama noktasındaki çizgidir. Dokuz Işık Ülkücülerin yürüdüğü yoldaki metotlar uygulamasıdır. Dokuz Işık Turan yolunda bir haritadır. Dokuz Işık ; Muasır medeniyetler seviyesine yükselmekteki, yegane gayret ve azimdir. Dokuz Işık; Türk Töresi ve İslam Ahlakının yaşanması ve yaşatılmasıdır.

1.Milliyetçilik
2. Ülkücülük
3. Ahlakçılık
4. Toplumculuk
5. İlimcilik
6. Hürriyetçilik ve Şahsiyetçilik
7. Köycülük
8. Gelişmecilik ve Halkçılık
9. Endüstri ve Teknikçilik

Köycülük Başbuğumuzun belirttiği gibi ; Köylüyü tefecinin elinden kurtarmak ve Köylüye en geniş imkanları sunmak. Dokuz Işıkçı Türk Milliyetçisi Ülkücüler olarak, bizler Köylüyü kendi kaderi ile baş başa bırakmayacağız. Bu azim ve gayretin yegane gücü Nizamı Alem davasıdır. Bu gücün tılsımı Dokuz Işıktır.

Toprak reformu ve toprağın işlenmesi ile Tarım ve Gıda alanında en üst seviyeye yükselmek. Özel Mülkiyete karşı olan Komünist ve Kapitalist sistemlerin Köylüyü ezmesini ve soymasını engellemektir. Köylüyü Tarım makineleri ile tanıştırmak ve Tarımsal reformda Avrupa’ya ürünlerimizi nakletmek. İşte Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Köycülük esasından yola çıkarak Dr. Kürşat ACAR beyefendi ; TARIM KENTLERİ PROJESİNİ inşa ederek yeni bir reform harekatı yapmıştır.

Sayın Acar ; Milletin efendisi olan Köylümüzün ellerindeki Tarımsal alanı modern teknoloji ile tanıştırarak, Tarımsal alanı teknoloji ile tanıştırıp Modern Tarım Kentleri projesinin sahibi olarak ; Muasır medeniyet seviyesine ; Düşük dönümden yüksek kapasite çıkarımı ile cari açığın kapatılması ve Avrupa’ya ürünlerimizin ticaretinin artışını bu şekilde sağlayacağını hazırladığı Muazzam proje ile beyan etmiştir. Köycülük Doktrinimiz ; Dr. Kürşat ACAR Beyefendinin Tarım Kentleri Projesi ile bambaşka bir sahaya taşınmıştır.

Sayın Acar ; Teknoloji ile yapılacak olan Tarımsal Kentleşmenin aynı şekilde teknoloji ile yönetimini şu şekilde açıklıyor.

Evvela raflı sistemlerin mevcudiyeti ve bu raflı sistemlerin teknoloji ile kontrolü. Yani telefonumuzla, tabletimizle bu şekilde bir kontrol. Oturduğumuz yerden Tarım Gıdalarına ulaşmak ve kontrol etmek gibi bir rahatlık ve kullanış sunuyor. Güneş panellerinin faydası ile daha fazla mahsul ve teknolojinin rahatlığı ile iktisadi bir yükselişi hedefleyen Kıymetli Ülküdaşımız Dr. Kürşat ACAR beyefendi inşallah bu projesi ile cefakar köylüyü, fedakar köylüyü Tarım Kentleri ile buluşturacak ve bu tesislerin kurulumu ile modern bir çalışma vaziyeti alacaktır. Gaye, teknoloji ile tarım alanlarını tanıştırmak ve Hollanda’da yapılan kentlerin, verimli toprağa sahip olan; Türkiye’de neden olmasın. Küçük bir alandan büyük verim alan Hollanda ; Güneş panelleri, Teknoloji, düşük dönümlerden yüksek hasılatı bu şekilde almaktadır.
Doktriner Türk Milliyetçisi Ülkücüler ; Dokuz Işık ile her alanda yükselişler ve başarılar kaydetmektedir. Kıymetli Ülküdaşımız, Köycülük Doktrinimizi yaşatan Dr. Kürşat ACAR Beyefendiye başarılar dilerim.

Ertuğrul SUBAŞI

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.