Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Tarih Böyle Bir Muhalefet Anlayışını Kaydetmemiştir!

10.08.2017
A+
A-

Muhalefet partisi dediğin millete gider, varsa şikâyeti milletle hasbıhal eder.
Bunlar koşa koşa Avrupa’ya gidiyor.
Uluslararası bir kriz çıkmayagörsün. Milletim, ülkem, vatanım ne der diye bakmıyor; ABD ne diyecek diye antenleri açıyor, kulakları okyanus ötesine kabartıyor.
***
Türkiye’yi AİHM’e şikâyet etmekten hiç yorulmuyor, utanmıyor, yüksünmüyor.
Terörle ve teröristle ölüm kalım mücadelesi veren ülkesini “Türkiye bunlardan ibaret değildir” diyerek Avrupa Birliği’nin Haçlı kafalarına jurnalliyor.
Yine Alman dergisine röportaj vermiş. Türkiye’de can ve mal güvenliğinin olmadığından bahsediyor.
***
Ülkesi ekonomik darboğazda, bir turistten gelecek döviz bile cazibesini korurken bu gidiyor memlekete gelecek turistleri kovalamaya çalışıyor.
Ekmeğini, suyunu yiyip içtiği vatanını utanmadan arlanmadan elin ecnebisinin gözünde küçük düşürmeyi muhalefet etmek zannediyor. Oysa sadece milletine ve ülkesine karşı muhalefet ediyor.
***
Can ve mal güvenliği olmayan memlekette hainler “Kahraman” yazılı tişörtlerle mahkemeye gelebiliyor.
Can ve mal güvenliği olmayan memlekette bu iddianın sahibi Ankara’dan İstanbul’a 450 kilometre yürüyüş yapabiliyor.
***
Can ve mal güvenliği olmayan memlekette PKK destekçileri Yoğurtçu Parkı’nda ihanet nöbetinde mayalanıyor.
Can ve mal güvenliği olmayan memlekette 30 bin kişinin katili milletin vergisiyle göbek ve basen genişletiyor.
***
Kılıçdaroğlu da iyi biliyor ki Türkiye’de can ve mal güvenliği vatan hainlerine karşı pek güzel sağlanıyor.
Türkiye’de can ve mal güvenliği yoksa; hayatının baharında PKK terörüne kurban edilen Aybüke öğretmenine yok.
Türkiye’de can ve mal güvenliği yoksa; 24 yaşında kaçırılıp şehit edilen, cesedine bile işkence edilen Necmettin öğretmenine yok.
Türkiye’de can ve mal güvenliği yoksa üniversite öğrencisi Fıratlarına, eşiyle pazar alışverişi yaparken kahpece öldürülen güvenlik kuvvetlerine yok.
***
Haydi Kılıçdaroğlu biraz da PKK terörünün doğurduğu can ve mal tehdidinden bahset, Türkiye’yi parçalamak isteyen şebekeyle kurduğun melanet köprüsünden, milletine karşı gayri milli unsurlarla giriştiğin müttefiklik ilişkilerinden bahset.
Yabancı güçlerden medet umuşlarından, içteki vesayet çöktükçe dışarıdaki arayışlarından bahset.
Bakın, Atatürk 100 sene öncesinden sesleniyor:
“Efendiler! Avrupa’nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanadurmuştur.
Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa’dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa’nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi.
Halbuki, hangi istiklal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir!”
Atam rahat uyu, emanetinin bekçisi olarak milletin, ülken dimdik ayakta.
Lakin kurduğun partinin ahvali de ortada…
Tarih milletine karşı işgal cephesinde saf tutan bir anamuhalefet zihniyetini de kaydetmemiştir, hazmetmemiştir ve kabullenememiştir…

Bahadır Çoban

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.