Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Tarih ayrılıkçıların enkazıyla dolu

15.08.2017
A+
A-

MHP’yi ele geçirmek, içeriden çökertmek veya etkisiz hale getirmek için FETÖ kaynaklı olarak yapılan şeytani planların hiçbiri tutmadı. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli; Milliyetçi-Ülkücü camiayı bilgeliğin, liderliğin ve samimiyetin numune örnekleriyle ayakta tutmayı, bütün oyunları bozmayı büyük bir cesaret ve azimle başardı. Bu kadarla da kalmadı, Türkiye’nin en zor ve sıkıntılı günlerinde sorumluluk aldı, ön açtı, çözüm üretti ve yol gösterdi. Türkiye bugün terörle adam gibi mücadele ediyorsa, paralel yapının bütün oyunları boşa çıkarılmışsa, FETÖ ihaneti ters tepmiş ve hainler mahkemelerde hesap veriyorsa, ülke yönetilemez olmaktan çıkmış ve yeni bir sistemle hukuk ve demokrasi rayına girmişse, bütün bunlar sayın Devlet Bahçeli’nin ufku, devlet adamlığı ve cesareti sayesindedir.

HESAPLARI MHP’YE YÖNELİK
Türkiye üzerinde hesabı olanların önündeki en büyük ve aşılamaz engel Milliyetçi Hareket Partisidir. MHP’nin bu direnci, sayın Bahçeli’nin bu gayreti Türk milletinden büyük takdir görürken, milletle ve devletle meselesi olanlar her fırsatta şanslarını bir defa daha deniyorlar. Hiç vazgeçmiyor, her defasında yeni bir oyunla, yeni bir maskeyle ortaya çıkıyorlar.Son günlerde çok ibret veren gelişmelere ve değerlendirmelere rastlıyoruz. MHP’ye kumpas kuranlar, tarlada kurultay toplamaya kalkışanlar boylarının ölçüsünü aldılar ve ayıklandılar. Şimdi yeni bir parti kuracaklarını söylüyorlar. Bizim açımızdan hiçbir sakıncası yok. Hatta ta en başından itibaren bildiğimiz, söylediğimiz ve beklediğimiz bir gelişmedir. Ancak, şu işe bakınız ki, bütün hesapları, bütün planları, ayrı bir tüzükle, ayrı bir isimle, yeni bir iddiayla ortaya çıkmaya değil, yine MHP’yi hedef almaya yöneliktir. Açıklamalarında, röportajlarında kuracakları partiyi değil, MHP düşmanlığını, nasıl böleceklerini anlatıyorlar. Hala fitne ve fesat çıkarmaya uğraşıyor, ülkücü-milliyetçi camianın aklıyla alay ediyorlar.

İBRETLE İZLİYORUZ
Yalnız olmadıklarını, nerelerden ve nasıl desteklendiklerini ibretle izliyoruz. Medyasından iş dünyasına, siyasetçisinden sivil toplum örgütlerine kadar Pensilvanya’ya endeksli her yerle tam bir işbirliği halindeler. HDP destekli CHP ile her türlü teması sağlıyor, birbirlerini tamamlayarak gidiyorlar. Nitekim, MHP’nin bu ülkeye bu kadar büyük hizmetleri oldu. Türkiye’nin en köklü partisi, en dirençli camiası durumundadır. Ama MHP programları, sayın Genel Başkanın açıklamaları gazetelerde ya tek sütün yer alıyor veya görmezden geliniyor. Yanaşma ve besleme medyayı biliyoruz ve tanıyoruz. AKP’ye yağcılık uğruna MHP’yi sayfalarına taşıyamıyorlar. FETÖ destekli, sol güdümlü medya ise en önemli MHP haberlerini tek sütün verirken, “muhalif” olarak tanımladığı muhteremlere birinci sayfalarını, hatta manşetlerini açıyor. Tam boy resimler yayınlayıp sayfalar dolusu röportajlar yayınlıyor.

KENDİLERİNİ ELE VERİYORLAR
Verilen röportajlar, MHP üzerinde hesap yapanların kendilerini ele vermesinden ve gerçek niyetlerinin ifşasından başka bir sonuç doğurmuyor. Verdikleri son röportajda hayret veren bir açıklamalar yapmışlar. Kuracakları partiye MHP’nin yüzde 20’sinin kopup gideceğini iddia ediyorlar. Sadece bu kadarı, bu muhteremlerin nereden gelip nereye gittiklerini anlamaya da, anlatmaya da fazlasıyla yeterlidir. İktidar partisi AKP’dir. Yüzde 50 oy oranına sahiptir. Anamuhalefet partisi CHP’dir ve yüzde 25 oy almıştır. Ama bizim muhteremlerin AKP’ye ve CHP’ye yönelik ne bir sözleri, ne bir iddiaları, ne de bir hesapları var. Buralardan oy koparmak gibi bir çabaları yok ve anlaşılan olmayacak. Bütün planları, bütün dertleri MHP’ye yöneliktir. Hesaba göre, yüzde 20 oy koparacaklar ve böylece MHP’yi siyaseten güçsüz hale düşürerek, varlık sebeplerinin gereğini yerine getirmiş olacaklar. Bunu biz söylemiyoruz, kendileri gazetelere verdikleri tam sayfa röportajlarda ilan ediyorlar. Böyle bir partiye verilecek en doğru isim, “MHP’ye düşmanlık partisi” olabilir.

KULLANILMA TARİHİ BİTERSE
Takke düşmüş kel görünmüştür. Kim ne olduğu, neye ve kime hizmet ettiğini bu millet görmüş ve anlamıştır. Daha yola çıkarken düğmeyi yanlış iliklemişlerdir ve ondan sonrası tamamen yanlış işlemektedir. MHP’den değil bir oy koparmak, tek bir kıl dahi koparmaları mümkün değildir. Gürültü çıkarmakla, çok konuşmakla, bir yerlere sığınmakla siyaset yapılıyor olsaydı, tarlaya gömülmezdiniz. Zira, sizi konuşturanlar, meydana salanlar, size sahip çıkamamışlardır. Kullanılma tarihiniz bittiği zaman hepten bir kenara atılacağınız muhakkaktır. Tarih sizin gibi ayrılıkçıların, özel hesap peşinde olanların, yapmak yerine bozmak, birleşmek yerine bölmek için çırpınanların enkazıyla doludur. Bugüne kadar mevcut siyasi partilerden kopup, ayrı bir oluşum içine girenlerin başarılı olduğu, kalıcı hale geldiği görülmemiştir. İstisna cinsinden dahi örneği yoktur. Bu tür girişimlerin en fazla bir seçimlik ömrü oluyor. Yine tarih tekerrür edecektir. Herkes yaptığıyla, yanlışıyla başbaşa kalacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.