DOLAR 5,7344
EURO 6,3517
ALTIN 277,3
BIST 103.072
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Parçalı Bulutlu

Tam da caninin istediği Anayasa

08.04.2013
47
A+
A-

İmralı canisiyle kurulan ortaklığın, daha yola çıkarken İmralı canisine çakılan “sayın” selamıyla başladığı anlaşılıyor. Bu durum AKP ve zihniyetinin söylediği veya yaptığı hiçbir şeyin tesadüf olmadığını ve hepsinin belli bir maksada, belli bir plana ve belli bir hedefe yönelik yürütüldüğünü bir defa daha belgeliyor. Nitekim, AKP iktidarı boyunca yapılanlar, bugünkü gelişmelerin alt yapısını oluşturmuştur. Şimdi zemin uygun hale getirildi, her şey ayarlandı ve son darbeyi indirmek için harekete geçtiler.

ORTAKLIĞIN KODLARI

Bu söylediklerimizi ispatlamanın ve AKP’nin bu ülkeye, bu millete nasıl bir akıbet öngördüğünü anlamanın en kolay ve kesin yolu PKK’nın ne yaptığına bakmaktır. AKP ve PKK bir ortaklığın çok ötesinde, bir bütünün parçaları gibidirler. Biri olmadan öteki olmaz. AKP, PKK’yı canlandırmış, ayağa kaldırmış, azdırmış ve en ağır ihanetleri bu millete hazmettirmenin gerekçesi yapmıştır. PKK’da AKP’ye yol açmış, beslemiş ve işini kolaylaştırmıştır. Bunlar İmralı canisinin beyanlarıyla sabittir ve AKP tarafından da hiçbir itiraz gelmemiştir. Hedefleri ayrı olsa da, her ikisi içinde öncelik mevcut düzeni yıkmaktır. Kaldı ki hedefleri arasında da çok büyük farklılıklar olmadığı ayrıntılarıyla ortaya çıkmıştır. Her ikisi de Cumhuriyet’le kavgalıdır. Her ikisi de Atatürk düşmanıdır ve Türk milletinin değerleriyle terstir. Her ikisi de Türk unsurundan, milli yapıdan, üniter devletten rahatsızdır. Her ikisinin de özel hedefleri, şahsa dayalı hesapları vardır. Her ikisi de BOP’un yolundadır. Her ikisi de okyanus ötesinin ürünüdür. Her ikisi de ustaca hazırlanmış bir toplum mühendisliği ile bu millete hazmettirilmişlerdir.

HEDEFLERİ BELLİ

PKK inlerinde ve KCK baskınlarında ele geçirilen belgelerde, itirafçıların beyanlarında, siyasi uzantılarının meydan okumalarında, İmralı canisinin sözlerinde bu ihanet güruhunun ne istediği, niçin kan döktüğü çok açık biçimde vardır. Madde madde sıralanmıştır. Kabaca hatırlatacak olursak, bunlar Anayasa’dan Türk unsurunun tamamen çıkarılması, Kürtçenin de resmi dil kapsamına alınması ve eğitimin Anayasal güvenceyle sağlanması, Cumhuriyetin yıkılıp yerine eyalet sistemine dayalı federatif bir yapının oluşturulması, İmralı canisinin önce ev hapsine alınıp, sonra da serbest bırakılarak siyaset yapmasına izin verilmesidir. Bu talepler nihai değildir. İlk basamaktır. Dilini, kültürünü, bayrağını, liderini ve sınırlarını belirledikten sonra, sıra ayrılmaya gelecektir ki, zaten bunu da itiraf etmektedirler. “Bağımsız Kürdistan” sloganları atmaktadırlar. Kuzey Irak emsal teşkil ettiği gibi, Suriye’deki yapılanma da bu niyetlerine ulaşma heveslerini çok daha arttırmıştır. İmralı canisinin BDP Milletvekillerine yaptığı açıklamaların tutanaklarında bunların ayrıntıları da fazlasıyla mevcuttur.

VE AKP’NİN YAPTIKLARI

Bir de AKP’nin yaptıklarına bakalım. TBMM’ye sunulan Anayasa teklifi, tam olarak İmralı canisinin beklentilerini karşılamakta, BDP’nin teklifi ile büyük benzerlikler taşımaktadır. Cumhuriyetle sorunlu olduklarını neredeyse bütün AKP sözcüleri dile getirirken, Atatürk düşmanlığı fiili duruma dönüşmüştür. Türk ve Türk’e ait ne varsa teker teker ortadan kaldırılmakta, Anayasa’dan çıkarılması için de teklif verilmektedir. Kürtçe eğitimin seçmeli ders olarak başlatılmıştır. Yeni Anayasayla Kürtçe eğitime imkan sağlanacağı ortaya çıkmıştır. Büyükşehir yasasıyla eyalet sisteminin alt yapısı kurulmuş, başkanlık düzenlemesine bağlı olarak Anayasa’ya girmesi için de hazırlık yapılmaktadır. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2023 hedeflerinin eyalet sistemi olduğunu ilan etmiştir. İmralı canisinin yattığı yer bir eve, hatta bir siyasi parti genel merkezine dönüştürülmüş, affı için de bir kampanya başlatılmıştır. PKK ve yandaşlarına emsal teşkil eden Kuzey Irak’daki yapı ve Suriye’deki gelişmeler AKP’nin koruması, yardımı ve onayı ile ilerlemektedir.

ÖNCE GÜVENCEYİ ORTADAN KALDIRIYORLAR

Her şey açık, her şey net. Bebek katili ve PKK’nın isteyip de AKP’nin yapmadığı hemen hemen hiçbir şey kalmamıştır. Hatta İmralı canisi, işi Anayasayı kimlerin yazılması gerektiğini dikte ettirmeye kadar götürmüştür ve AKP’den buna da en küçük bir itiraz gelmemiştir. Ortaya çıkan metinler çok çarpıcıdır. AKP’nin teklifi BDP’nin ki kadar net olmasa da, öngördüğü hedef aynıdır. 330 oyla Anayasa değiştirme yetkisi istemenin, değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerinin teminatı olan dördüncü maddenin tamamen çıkarılmasını öngörmenin başka bir izahı olamaz. Birinci adım olarak güvenceyi ortadan kaldırıyor ve değiştirmeyi kolaylaştırıyorlar. Bu imkanı yakaladıktan sonra gerisi kendiliğinden gelecektir. En azından planları buna dayalıdır.

DAHA AZMIŞ ŞEKİLDE SALDIRIRLAR

İşte size barış masallarının altında yatanlar, işte size kanın durması yalanının gerçek yüzü, işte size bu millete biçilen akıbet. Bütün bunları yapacaksınız, sonra da çıkıp hiç utanmadan ve büyük bir pişkinlikle, “bakın 2 aydır artık şehit cenazesi gelmiyor. Türkiye’nin huzura kavuşmasından rahatsız oluyorlar” diyeceksiniz. Dış politikada “sıfır sorun” derken de aynı şeyi söylemiştik. Her isteyene istediğini verirseniz elbette sorun kalmaz. Ancak, bunun sonu gelmez. Aldıkça isterler ve bu iş sizi yok etmeye kadar sürer. Burada da aynı şey oluyor. Yıllardır kan dökerek, katliam yaparak elde etmek istediklerini, siz ortaklık kurarak masa başında teslim eder, buna bir de Anayasal güvence sağlarsanız bir süreliğine kan duracaktır. Ama kesinlikle bitmeyecektir. Çünkü nihai hedef bölmektir ve bu defa çok daha azmış, çok daha taban bulmuş ve hatta Anayasal güvence altında bölünmek için saldıracaklardır. Bu ortaklıkta belki siz başkanlığı alırsınız, ama bu ülke de bölünmüş olur.

Çok şükür ki, Türk milleti bu gerçeği artık görmüştür ve bu plan mutlaka bozulacaktır. Ne karanlık yüzlü ak-kıl insanlar, ne masa başında hazırlanmış ve tamamen milletin aklıyla alay eden kamuoyu yoklaması yalanları, ne yanaşma ve beslemelerin gayreti bu gerçeği değiştirmeyecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.