Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Rüzgarlı

Talabani Yalan Mi Soyluyor? Sizden Zaten Milliyetci Olmaz

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
17.12.2012
97
A+
A-

Yıldıray Çiçek

AKP iktidarı Türkiye’de Türklük, bayrak, vatan, millet kavram ve sembollerine ait ne varsa kökünü kurutmaya karar vermiş gözüküyor. AKP’nin yıllardır attığı her adım bu manada çok net görülmektedir. Türk milletinin değer yargılarına karşı saygı ve sevgileri yok ama Türk milletini yönetiyorlar. Türkiye Cumhuriyetini bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk’le uğraşıyorlar, Türk askeriyle uğraşıyorlar, milli marşla uğraşıyorlar, dağlardan, taşlardan “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözlerini siliyorlar, okullarda çocuklarımızın her sabah okuduğu ve “Türküm, doğruyum, çalışkanım” diye başlayan “Öğrenci Andı “ile uğraşıyorlar, Anayasa’dan “Türklük” vurgusunu çıkarmak için plan üstüne plan yapıyorlar… Türk’ün tarihi, kültürü, sembolleri AKP’ye öyle batıyor ki, bunları ortadan kaldıramazlarsa iktidar misyonunu yerine getiremediklerine inanıyorlar. Türklüğe karşı öyle bir nefret ve öfke dolular ki, siyasi hayatlarının her kademesinde bunu uygulamalı göstermek durumunda kalıyorlar.

Türk milletine düşmanlık eden yazarları, şairleri baştacı eden AKP iktidarının milliyetçi yazar ve şairlere yönelik milli ruh veren eserleri ortadan kaldırma ve sulandırma girişimi de geçtiğimiz aylarda bu uygulamanın yeni örneği olmuştu. Bayrak şairi Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” şiirinin bazı mısraları, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in talimatıyla ders kitaplarından çıkarılmıştı.

“Ey, mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü!

Işık ışık, dalga dalga bayrağım,

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.” şeklinde başlayan bu şiir, AKP’nin ruhunu rahatsız ettiği için, milli ruh vermesi açısından öğrencilere artık öğretilmeyecek ve okutulmayacak…

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e deseniz tüm okullarda Türk milletinin tarihine iftira atan Orhan Pamuk’un, Elif Şafak’ın eserlerini ilk okunması gereken haline getirir. Çünkü Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bunlara çok büyük sahiplenme göstermiştir. Bu durumda zihniyet haritalarını tamamen ortaya çıkarmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ortaöğretim Türk Edebiyatı kitaplarında yer alan Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” şiirinin “Sana benim gözümle bakmayanın/ Mezarını kazacağım/ Seni selamlamadan uçan kuşun/ Yuvasını bozacağım” mısraları nedeniyle kitaptan çıkarıldığını açıklamıştı. 72 yıldır dokunulmayan bu şiire dokunan AKP hala “Biz lafta değil icraatte milliyetçiyiz” nutukları atıyor.

Oysa Talabani, Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine “Milliyetçi değil, Müslüman olduğunu” söylediğini söylemişti.Türk milletinin tarihine, kültürüne, diline, sembollerine savaş açan ,emperyalist güçlere Türkiye’yi kullandıran ,”Türkiye Nato toprağıdır” diyecek kadar kendinden geçen,Türkiye’yi bölmeye çalışan terör örgütü ile pazarlık masalarında kucak kucağa oturan bir iktidarın milliyetçi olması mümkün değil, ama bu iktidarı milliyetçi görenlerin akıl sağlığının yerinde olmadığı bir gerçektir.

AKP’nin Türklüğe karşı düzenli bir savaş içinde olduğu tartışılmaz bir gerçektir. AKP’li bazı yöneticiler Gürcü, Kürt, Ermeni yahut başka bir etnik kökene mensup olabilir ama Türk milletini yönettiklerini ve bu milletin milli kimliğine karşı saygılı olmaları gerektiğini artık anlamalıdırlar. Ama anlama emaresini görmek mümkün değildir. Her yeni bir güne başladığımızda, Türklüğe bir darbe girişiminde bulundukları alenen ortadadır.

AKP ile devam edilen her saniye, Türklüğe karşı tuzakların, tezgahların kurulduğu sürecin artması demektir. Kendisini etnik kökeni ne olursa olsun Türk milletinin bir parçası görenler ve öz be öz Türk olan hiçbir vatandaşımızın AKP’ye oy vermesi mümkün değildir. Eğer AKP’ye oy veriyorsa Türklüğün ortadan kaldırmasına onay veriyor demektir. Türk milleti artık aklını başına almalıdır. Aksi taktirde kimliği hükümsüz olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.