DOLAR 5,7845
EURO 6,3850
ALTIN 271,5
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu

Takıntılı Ve Saplantılı MHP Düsmanları?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
11.01.2013
62
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

Türkiye’de her şey “PKK/APO açılımına ” kilitlenmiş durumdadır. İlgili, ilgisiz herkes bu açılım için yorumlar yapmaktadır. AKP’li yetkililerin ve yandaşların yorumları ise her zaman olduğu gibi yine vahim bir durumdadır. Öyle yorumlar yapıyorlar ki, sanki Kürtlerin önderi (AB)(D)ullah Öcalan, Kürtlerin temsilcisi terör örgütü PKK gibi…

AKP iktidarının her politik uygulaması ve söylemi, Kürt kökenli vatandaşlarımızı PKK’nın kucağına taşımaya yaramaktadır. Sözde “Kürt Açılımı” yapıyorlar bunun muhatabı okulsuz, yolsuz, fabrikasız, işsiz, gariban Kürt kökenli vatandaşlar değil, eli kanlı terör örgütü PKK ve bebek katili sıfatını taşıyan alçakların kralı (AB)(D)ullah Öcalan olmuştur.

AKP’nin iktidardaki 10 yılı PKK’yı meşrulaştırma ve yüceltmeyle geçmiştir. Şimdi yine “PKK/Apo açılımı” konusunda kafaya koyduklarını gerçekleştirmek için güç depolayıp harekete geçmişlerdir. AKP iktidarı medya, sanatçılar, sözde aydınlar, işadamları, sivil toplum örgütleri aracılığıyla resmen seferberlik başlatmıştır. Bu seferberliğe çıkanlar, AKP’nin “PKK/APO açılımı” önündeki en büyük engelini Milliyetçi Hareket Partisi olarak gördükleri için saldırılarını da aynı anda ve tonda harekete geçirmişlerdir. AKP’li yöneticilerin, yandaş yazarların, sözde aydınların hedefinde MHP vardır. AKP’lilerin yakın dostu, nikâh şahitliğini Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı PKK’lı Şivan Perver bile “MHP Türklük sevdasından vazgeçsin” açıklamaları yapmıştır. Önümüzdeki süreçte MHP’ye her türlü saldırı artacaktır. Çünkü küresel bir proje olan “APO/ PKK Açılımı” önünde tek engel, MHP ve Lideri Devlet Bahçeli’nin ortaya koyduğu tavizsiz milli duruştur.

Bu süreçte AKP ve PKK yandaşlarının saldırılarını anlıyoruz ve bunu onların misyonlarına uygun görüyoruz da, MHP’de “Değişim” isteyenlerin, Ulusalcıların, Yeniçağcıların, Aydınlıkcıların, Doğu Perinçeklerin, Erdal Sarızeybeklerin, Banu Avarların saplantılı ve takıntılı bir şekilde MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye saldırılarının hangi misyonun gereği onu çok merak ediyoruz.

Önce, MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye karşı, tekrar başlatılan “Apo/PKK açılımına” sessiz kaldığı propagandasını başlattılar. Daha sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli Salı günü Türk milletinin titreyip kendine döneceği açıklamaları yapınca, saplantılı ve takıntılı ruh halleriyle bu sefer de (AB)(D)ullah Öcalan ile eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’u eşitlediği ve kıyasladığı propagandasına başladılar.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “APO/PKK açılımına” tepki gösterirken kullandığı “Madem İmralı’ya ziyaret sıklaşmıştır, değil mi ki terörist başına gitmek kutsanmıştır; bu durum karşısında İmralı’daki terörist sizin olsun. Biliniz ki ben de Silivri’ye gidip, terörist olmakla ve terör örgütü kurmakla suçlanan, bize göre de terörle mücadelede tarihi vazife üstlenen ve bu konuda eşsiz hizmetleri bulunan 26’nci Genelkurmay Başkanımızı ziyaret edeceğim ve onunla Allah’ın izniyle kısa süre içinde kucaklaşacağım.” şeklindeki bu cümleler bunların saplantılı ve takıntılı ruh hallerine nasıl olduysa ilham kaynağı (!) olmuştur.

İlker Başbuğ, MHP Genel Merkezini ziyaret eden ilk ve tek Genelkurmay Başkanı’dır. Teröre karşı tavizsiz duruşuyla bilinen bir komutandır. Teröristlikle suçlanan bir Genelkurmay Başkan’ına bu süreçte verilen destek, AKP tarafından PKK’ya verilen desteği açığa çıkaracak bir hamledir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin İlker Başbuğ’u ziyaret edeceğini duyurması toplumu uyandırma adına milli bir mesajdır. Bunu görecek ve anlayacak olan Türk milletidir. Genelkurmay Başkanlarının “terörist” diye tanımlanıp cezaevine konulduğu ve asıl teröristlerin “kahramanlaştırılıp” cezaevinden çıkarılması için nabızların yoklandığı bir dönemde, MHP Lideri’nin bu tavrından böyle bir sonuç çıkarmak için herhalde bu türden “Ulusalcı” ve onların kuyruğu olmak gerekmektedir. Öyle abuk-sabuk yorumlar yapıyorlar ki, sanırsınız MHP Lideri Devlet Bahçeli “İlker Başbuğ’u ziyaret edeceğim” demeseydi, AKP iktidarı “Apo/PKK açılımından” hemen vazgeçecekti. Aydınlık ve Yeniçağ gibi gazeteler ve yazarları herhalde MHP Lideri Devlet Bahçeli “Silivri’de Doğu Perinçek’i de ziyaret edeceğim” demediği için bozuldular ve aynı anda saldırıya geçtiler. Merak etmesinler (AB)(D)ullah Öcalan İmralı’dan çıkarıldığında, kendisine bir zamanlar gül uzatan ve PKK’nın politikalarına destek veren Doğu Perinçek’i vefa örneği göstererek ziyaret edecektir.

(AB)(D)ullah Öcalan yakalanıp İmralı’ya konulduğu günlerde DGM savcılarına verdiği bir ifadede Doğu Perinçek ile ilgili şunları söylüyordu: “Doğu Perinçek’in 1991 yılında kampımıza geldiği ve benimle görüşmeler yaptığı doğrudur. Doğu Perinçek bana ‘siz bu şekilde muvaffak olamazsınız, benim siyasi yapılanmam içinde yer almanız daha doğru olur’ şeklinde telkinlerde bulunuyordu.”

Doğu Perinçek geçmişte ne diyordu: “Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti… Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir…”

(Doğu Perinçek, 2000’e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991)

“Doğu Perinçek’in partisi için geçmişte günümüzün AKP’si, BDP’si” dersek herhalde çok doğru bir tespit yapmış oluruz.

Ama şimdi bunlar ve bunların kuyruğuna takılıp peşinden gidenler MHP’ye akıl vermeye çalışıyorlar. MHP kendileri gibi düşünmeyip, kendi özgün çizgisinde davranınca çıldırıyorlar. Ne gariptir aynı kişiler ve gazeteler MHP kongresi öncesi de MHP’de “Değişim” naralarıyla propaganda yaptılar. MHP hangi konuda ne yaparsa yapsın aynı anda bir şey üretip saldırıya geçiyorlar. Düşünün ki, Yeniçağ Gazetesi’nde yazan Arslan Bulut ile Aydınlık Gazetesi’nde yazan Sebahattin Önkibar MHP kongresinde aynı kişiyi destekliyorlar. Arslan Bulut Ulusal kanalda da programlar yapıyor. Yazdıkları ve konuştukları hiçbirşey İşçi Partisi ve Doğu Perinçek ile tezatlığa düşmedi bugüne kadar…

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin PKK açılımı karşısında tekrar seferberlik başlatıldığı şu günlerde “teröristlikle” suçlanan İlker Başbuğ’u ziyaret edecek olması tarihi bir olay iken, bunlar bu ziyareti sulandırma ve düşmanlık yapmak için bahane üretme peşindedir. Samimi olsalar zaten yerinde ve zamanında yapılacak olan bu ziyarete destek verirlerdi. Ama her konuyu MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye saldırı malzemesi yapmak için kendilerini zorladıkları için bir türlü takıntı ve saplantılardan kurtulamıyorlar.

MHP görüldüğü gibi AKP, PKK, Cemaat, Ulusalcılar gibi cepheler ve bunların türevlerinin saldırıları karşısında mücadele vermektedir. Bu durum bundan önce de böyleydi, bundan sonra da böyle devam edecektir. MHP milli davalar uğruna tek başına mücadele etmektedir.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, PKK açılımına karşı çok sert ve tavizsiz bir duruş sergilemekteyken, Doğu Perinçek’in gazetesi ve televizyonu, Şamil Tayyar, Egemen Bağış, Mahir Ünal gibi AKP’nin milletvekilleri ve yöneticileri, PKK’nın sözde sanatçısı Şivan Perver, MHP’de “Değişim” isteyenler, cemaatin yazar ve yorumcuları aynı anda MHP’ye saldırıya geçiyorsa Türk milliyetçileri ve Ülkücüler MHP’nin haklı duruşu karşısında gurur duyabilir.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin lideri Devlet Bahçeli, tek demeciyle birbirinden bağımsız gibi görünen grupların nasıl aynı cephedeymişçesine hareket ettiğini açığa çıkarmıştır. Türk milleti bu gerçeği görmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.