Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Parçalı Bulutlu

TÜRK TÖRESİ, KOYUN TÖRESİ Mİ?

12.05.2010
A+
A-

Abooo bu arkadaş da ülkücüymüş!
Valla hiç belli etmiyordu 8 senedir. Helal olsun, kendini iyi kamufle etmiş!

***

Adamın biri kahvehaneye girer… “Heyt ulan var mı bana yan bakan…” Birisi kalkar “var” der… Beriki istifini bile bozmaz. “Heyt ulan var mı abimle bana yan bakan.”
Psikologlar bu durumu bir ruh hastalığı olarak tarif eder. Gücün yeteni döv, gücü sana yetene “abi” de.
Türk Milliyetçiliğini programı yapan tek parti MHP olmasına rağmen nedense Türk düşmanlığını programı yapan parti mensupları bile dara düşünce “Ben de ülkücüyüm, gerçek ülkücüler beni iyi tanır” diyebiliyor. Bu durum “Heyt var mı abimle bana yan bakan” demekle aynı ruh hastalığını ifade eder.

***

Aslında çok takdir ediyorum bunları. İki taklayı aynı anda atmak maharet ister tabi. Arkadaş “Erdoğan’ın ardından uçurumdan atlarım” sözü ile “Ülkücüyüm” ifadesini aynı anda kullanma becerisine sahip. Benim orucumu ekmek, su bozmaz der gibi. Cuma’yı kazaya bırakmak gibi, her aykırı davranışta bulunup “benim kalbim temiz arkadaş” der gibi. Bunlar hep böyledir işte. Dibimizde 1.5 milyon Müslüman katledenlere dua et, istersen alnın secdede yara olsun, kaç para?
Yav arkadaş dalga mı geçiyorsun? Anladık “ülkücülük” benim tekelimde değil, Türklük gurur ve şuuruna, İslam ahlak ve faziletine sahip herkese “Ülkücüyüm” demek anasının ak sütü kadar helal de, programı CFR tarafından yazıldığı söylenen bir partinin mensubu olmak nasıl bir ülkücülük çeşidi, anlatsan da biz de anlasak?
Haydi ondan da vazgeçtim, “Ben BOP eşbaşkanıyım” diyen birinin ardından hangi “töre” uçurumdan atlamayı gerektirir. Bahsettiğin “Koyun Töresi” ise, ben anlamam koyunlardan da, “Bozkurt Töresi” ise kastettiğin, hangi bozkurt “BOP eşbaşkanının ardından uçuruma atlar?”
Ülkücülük nasıl bi şey ki, aykırı hiçbir icraat ona zeval veremiyor? İçinde bulunduğun siyasi parti Türkiye’yi 36 etnik kökene bölüyor, üstelik Türk’ü de bu 36 etnik köken sıralamasının sonuna koyuyor. Bölücülere sonuna kadar alan açıyor, kucak açıyor. Ama bu durum bile sizin ülkücülüğünüze zeval vermiyor, nasıl oluyorsa?
Seni Müsteşar yapan Devlet Bahçeli, görevden azledince “kötü lider” oluyor ama 8 senedir silmedik kırmızı çizgi, satmadık milli servet, yok etmedik milli haslet bırakmayan Tayyip Erdoğan’ın ardından uçuruma atlamak “ülkücülük” oluyor, Türk töresi oluyor öyle mi?
Bakan olur olmaz, bozkurtları tek tek tespit edip görevden almak, yerlerine kendi tipinde atletik akkurtlar getirmek nasıl bir ülkücülük çeşidi, anlat da biz de anlayalım arkadaş?
Özel kaleminden sekreterine kadar maşallah hepsi üstün zeka olduğundan genel müdür yapmadığın kimse yok. Bakanlığına bağlı birimlerde görevde yükselttiğin bir tane ülkücü göster, ben inanacağım senin ülkücü olduğuna. Gösteremezsin ama ben sana pek çok ülkücü gösterebilirim, sırf MHP’li oldukları için görevden uzaklaştırdığın.
“Geçmişte kullanıldık” ifadene bir şey diyemem. Kimin tarafından nasıl kullanıldığını elbette kendin daha iyi bilirsin. Ama koskoca ülkücü camiayı da kendi “kullanılmışlık alanına” sokman ayıptan öte günah. Yoksa geçmişte de şimdi de hangi mihrakların kullanım alanında olduğun bizi alakadar etmez.
Bırak bu işleri de “ardından uçuruma gönüllü atlayacak kadar bağlı olduğun Tayyip Erdoğan’ın” “Türk yok Türkiyeli var, Türk 36 etnik kökenden sadece biri, sayın Öcalan aldığı kellelerin hesabını veriyor” ifadelerini “ülkücülüğünün neresine münasip” görüyorsun, onu söyle.
Türk Töresi, Bozkurt Töresi demektir, Koyun Töresi değil.
Şehit cenazelerinde devletimin bir bakanını protesto etmek, elbette çok yanlıştır. Tasvip edilecek bir yanı yoktur. Lakin Nasrettin Hocanın dediği gibi “Hırsızın hiç mi suçu yok?” Taşları bağlayıp köpekleri salarsanız, millet n’apsın? Habur’da milletin gözünün içine soka soka “teröriste zafer turları attıran” ben miyim arkadaş? Senin o görüntüler sonrasında sadece “kınıyorum” demen yeterli miydi, yoksa iddia ettiğin gibi ülkücü isen, Türklük şerefime aykırı durumu protesto ediyorum, alın başınıza çalın iktidarınızı demen mi lazımdı? Biliyorum, iktidar nimeti çok, koltuk çok yumuşak, bu dediğim zor bi iş, sen de haklısın, ne diyeyim?
Bir tek ifadene sonuna kadar katılıyorum.
Evet, seni gerçek ülkücüler çok iyi tanıyor. Hem de çok iyi. Öyle ki; Bakanlığın esnasındaki uygulamalar gerçek ülkücüler tarafından harfi harfine not edildi. Ola ki, “öküz ölüp ortaklığınız bozulduğunda, ben de ülkücüyüm deyip MHP’ye geleceksin” biliyorum. İşte o zaman Bakanlığındaki amel defterin önüne serilip “kıyıma uğrattığın ülkücüler” tek tek sorulacak. Hiç sanmıyorum ama, dua et de, amel defterin sağından verilsin.{jcomments on}

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.