DOLAR 5,9473
EURO 6,6704
ALTIN 290,2
BIST 114.425
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 7°C
Yağışlı

Suriye’ye müdahale Büyük İsrail’i doğurur

28.08.2013
56
A+
A-

Özal iktidarda iken Irak işgal edilmişti. ABD askeri Bağdat yakınlarına kadar ilerlemelerine rağmen Bağdat’a girmekten vazgeçerek geri dönmüşlerdi. Eğer Saddam’ı o gün devirmiş olsalardı, Saddam devrilmiş ama Irak bölünmemiş olacaktı.

Zamana ihtiyaçları vardı. İnsan bedeninde bir bölgenin kesilip atılması için, oranın kangren olması gerekir. Merkez ile bağı kopartılıp, kanın o bölgeye pompalanmaması, kangren olmanın adıdır. Öyle yapıldı. Uçuşa yasak bölge, özerklik ve sonra bu günkü kangren yapı…

Irak merkezi hükümetten bağımsız Kürt bölgesi…

Devlet olma alt yapısı tamamlandıktan, Türkiye gibi bir de koruyucu kollayıcısı bulunduktan sonra, bu iş tamam demekti. Oğul Bush geldikten sonra Irak yeniden işgal edilerek yerle bir edildi. Toplam bir buçuk milyon Iraklı Müslüman hayata gözlerini yumdu.

Irak’ın birinci işgalinde Özal ABD’yi cesaretlendirmişti. İkinci işgalde ise AKP… Her iki işgalde de, Saddam’ın kitle imha silahları ile dünyayı cehenneme çevireceği yalanları, ayarlanmış basının başlıca haber konusuydu.

İlk işgalde, öğrenciydim. Memlekete gittim ve amcamı ziyaret ettim. Amcam bütün pencerelerini, kalın bir muşamba ile kapatmıştı. Sordum “Amca sen ne yapmışsın böyle? Bu halde içeride boğulursunuz havasızlıktan…”

Bana söylediği ‘oğlum burası Malatya, Saddam önce buraya saldıracakmış. Gaz atarsa hepimizin öleceği söyleniyor’. Hem amcam hem de yengem şimdi hayatta değiller. Ama biz yine gaz ile korkutuluyoruz.

Bu defa Saddam yok Esad var. Bu film tekrar sahneye kondu.

Saddam gitti, Barzani geldi. Irak bölündü, Türkiye terör karşısında pes etti ve terörist başıyla müzakere etmeyi kabullendi.

Üç tarafımız PKK ile çevrildi. Barzani devlet olmakla kalmadı. Beslediği, büyüttüğü PKK şimdi tank ve top hatta kimyasal silah sahibi oldu.

PKK’dan, iktidar aman dilemiş ama millet dilememişti. Kimyasal silah tehdidiyle şimdi milleti de buna mecbur edecekler. Özal ile başlayan Haçlı askerlerini, Müslüman ülkeleri işgal etme daveti, AKP iktidarıyla doruğa ulaştı. İlk işgali gerçekleştirip, parçalanmışlığın olgunlaşması için bekleyen Amerika bir şeyi daha beklemişti. AKP’yi…

AKP’nin doğması için Amerika tabir caizse tüm kozlarını oynamıştı. Yaptırdığı 28 Şubat darbesiyle, milleti adeta AKP’ye ‘Katolik nikâhı’yla bağlamış şimdi de sonuna kadar kullanıyor.

On yıl önce kim derdi ki, Türkiye bölgede bir Kürt devleti kuracak.

Amerika’nın Barzani başkanlığında kurduğu Kürt devletini, Türkiye fiili olarak tanıyacak. Sonra koruyup kollayacak. Ardından kendi içinde mevcut olan Kürtleri ‘Süreç’ adı altında bir oyun ile siyasileştirip buraya ekleme yapacak ve eşkıya başını hapisten çıkarmanın yollarını arayacak.

Ayrıca Suriye devletini, yine Amerika’nın öncülüğünde, aynen Irak’ta olduğu gibi kimyasal silah yalanıyla parçalamaya Türkiye öncülük edecek. Bunların hepsi, Batı için hayaldi ama gerçek oldu.

Birinci işgalde Türkiye, ABD’ye destekçi, ikinci işgalde stratejik ortak oldu. Suriye’yi işgal ve parçalama arifesinde ise Türkiye, ABD’nin ‘Katılım ortağı’…

‘Katılım Ortağı’nın diğerlerinden farkı; Türkiye, ABD’nin bölgede yapmayı düşündüğü işgalleri yapacak ve bunun sonuçlarına

katlanacak.

Amerika’nın resmen ve fiilen katılım ortağıyız. ABD’ye duyulan nefret, Türkiye’ye duyuluyor. Elçiliklerimiz havaya uçuruluyor. Her gün bir Müslüman ülkeden hakaret duyuyor ve Başbakan için “Batı ajanı” suçlamasına mazhar oluyoruz! ABD, BOP’tan çıkmış ak kaşık olmuşken biz BOP’un içine battıkça batıyoruz.

Irak işgalinin nasıl ölümlere, ne gibi sonuçlara neden olduğunu görmeyen bir siyaset, Suriye’ye müdahalenin hangi sonuçlara yol açacağını hesap etmez.

Irak işgalinin sonuçlarını önceden görmedik, Kürt devleti kuruldu. Suriye işgalinin de hangi sonuçları doğuracağını görmezsek, Büyük İsrail kurulacak. İktidar maalesef ‘Büyük İsrail’in inşasında yüklenici firma pozisyonunda…

Küçük İsrail dünyayı bu kadar rahatsız etmişken, ‘Büyük İsrail’i varın siz düşünün. Küçük İsrail için koskoca Osmanlı devleti çökertildi. Büyük İsrail için, Türkiye başta olmak üzere Irak, Suriye ve Mısır parçalanıyor. İran’ı da unutmamak gerekir.

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.