Temsil olarak bir kaltağa orospu demek onu resmileştirmekten başka nedir? Ya da ne değildir? Meslek olarak aynı kulvarda sadece ismini değiştirerek çalışmak, ne çalışma sahanızı ne de işbirliği yaptığınız insanları aklamaz, orospulukla uğraştığını saklamaz. Şudur ki bunu yapan gayrı meşru iş yapmaktadır. İsmiyle uğraşmak, bu gayrı meşruluğunu meşru yapmak istemektir. Amerika, terör örgütünün ismini değiştirerek her şeyi değişti, amaçların değişti sanması, isim değişikliği ile bu adamlar değiştiler diye bilmesi için, bunu kabul edenlerin saf aptal olması gerekiyor. Ve oluşan durumda bunu gösteriyor. Bunlar kendilerinden başkasını kandırmıyorlar. İsimler değişti adam oldular demek kendini aldatmaktan başka bir şey değil demektir.

ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgeneral Raymond Thomas, “Onlar kendilerine resmi olarak YPG diyorlardı ki Türkler, bunun PKK ile aynı olduğunu söylüyor ve ‘Benim terörist bir düşmanımla muhatap oluyorsunuz, bunu müttefik olarak nasıl yapabilirsiniz’ diyordu. Biz de bunun üzerine onlara isimlerini değiştirmeleri gerektiğini söyledik. Bir gün sonra adlarının ‘Suriye Demokratik Güçleri olduğunu ilan ettiler” dedi. Yani bu açıklamaya göre “Kırk yıllık Kani oldu yani”

Bu nasıl bir kandırmaca? Bu kandırmacaya uyanlar ya da inananlar bir isim değiştirmeyle dünyayı nasıl aldatacaklar? Ya da kendilerini nasıl rahatlatacaklar? Amerika ben yaptım oldu diyorsa, bu yapılanı da öyle kabul etmemizi hiç kimse beklememelidir. Siz bu isim değişince adamlar katil teröristlikten çıkıyorlar diye düşünmek, bu yalana inanmak adamların ne kadar embesil olduklarını gösterir. Ve ne yazık ki gerçek de böyledir.

ABD Özel Kuvvetler Komutanı Orgenaral Raymond Thomas’ın yaptığı çıklamaya bakın: “Adlarının ortasına ‘demokratik’ ifadesini koymalarının zekice bir hamle olduğunu düşündüm. Bu, onlara bir miktar itibar sağladı” böyle, bu derece açık konuşan Thomas, DEAŞ’la mücadelede PKK/PYD’yi etkin ortak gördüklerini kaydederek bir gerçeği net olarak ortaya koymaktadır.

Bunları hiç utanmadan izah eden, açıklayan komutan bozması Colorado eyaletinde yapılan yıllık güvenlik toplantısında konuşmuş; PKK/PYD’nin geçirdiği evrime de değinen ABD’li komutan şunları söylemiştir: “Bu yüzden onları askerileştirdik ve Brett McGurk, onları bu şekilde görüşmelerin içinde tuttu ve bizim iyi bir ortağımız olmaları için onlara gerekli meşruiyeti sağladı.” Bu adam meruiyetten ne anladığını açıklamış oluyor. Böylece Amerika haklı diyenler de Amerika’nın hak oyununda hak’ı düşürdüklerini, bir bölgeyi kana bulamak suretiyle nasıl tehlikeli bir rol aldığını Türkiye olarak bütün dünyaya apaçık bir şekilde anlatmalıyız.

Herkes bu gerçeği açık bir şekilde tüm dünyaya göstermeli, apaçık bir şekilde anlatmalıdır. Amerika’nın benimseyip kabul ettiği ve sahip çıktığı bu aldatmacanın ne kadar büyük bir sakınca olduğunu Amerika’ya ve onu yöneten Trump’a en iyi şekilde anlatmalıyız. Bunu anlatırken de Amerika bize ve anlattığımız gerçeğe inanmalıdır. İşte bunu yakaladığımız zaman hür ve inanılan, uğrunda çarpışılan bir ülke olacağımızı herkes, hatta Amerika bile bu gerçeği kabul etmek zorunda kalmalıdır.

Türkiye’nin yapması gereken bu doğruların üstüne giderek açık açık, kafasına vura vura Amerika”ya anlatmalıdır. Bazı kafalar çok kalındır. Amerika’nın sahip olduğu devlet kafası onları bu küçük gerçeği anlamayacak kadar kalas yapmaktadır. Amerika bu oyunda kızları çalıştıran mafya konumuna düşmektedir. Bu da dünya tarafından kabul edilemez bir gerçektir.

Bunu her bir dünya ülkesi, dünyanın katliamlardan arınmasını istemektedir. Planlanan oyunları görmeyen, göremeyen küçük devletler, büyük devletlerin oyuncağı olmaktadır. Amerika şah kabul edilmekte diğerleri onun için piyon olmayı kabul etmektedir. Satranç tahtasında piyon olmayı kabul eden devletler ne yazık ki vardır.

Öyle bir gün gelmesi dileğiyle… Herkes, tüm dünya oynanmak istenen bu asparagas oyunu görsün ve dünya ona göre şekilde yerini alsın!

Sağlıcakla kalın!

Fikri Atılbaz

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir