Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

SÜPHAN GÖĞÜSLÜ YİĞİT GÜN SAZAK

28.05.2019
A+
A-

Mazimiz bizi ayakta tutan ve kırmızı çizgilerimizi oluşturan ana hatlardır. O şanlı mazi ile biz her gün yeniden kendimize gelir ve yeni bir destan yazmak için yol alırız. Milliyetçi Ülkücü hareketin mazisi Türk İslam Ülküsü için ; Verilen canlar ve dökülen kanlar ile doludur. Devletimizin ve Milletimizin refahı için Serden geçenlerin yazdığı bu destan Milliyetçi Ülkücü hareketin şeref nişanıdır. Büründüğü misyon ve vizyon sebebi ile her türlü emperyal düşünceye karşı göğüs göğüse mücadele eden Şehitlerin yol başçısı olduğu dualı bir harekettir.

Toprağa düşen ilk can Ruhi KILIÇKIRAN 4 Ocak 1968 tarihinde mübarek bir ramazan günü şehit edildi. Gözlerini Türk İslam sancağına diken Kızıl Komünistler alçaklıklarını, her gecen gün arttırarak Anadolu’nun bağrından gelen Ülkücülerin üzerine yürüyorlardı. Dünü unutan Mankurt lar bugün kendilerini Bozkurt gibi göstermeye çalışıyorlar. Ülkücülük siyaset üstü bir dava dediğimiz zaman, evet bende Ülkücüyüm ama şu partideyim, bende Ülkücüyüm ama bu parti tüzüğü ve programı benim için daha efdal diyerek sattılar boyunlarındaki cevşeni Haçlı artıklarına. Başbuğ; Ülkücü hareketin tekeli Milliyetçi Hareket Partisidir söylediği vakit kendilerini yırtanlar kucaktan kucağa gezmeye bir gün ara vermemişlerdir.

Ülkücü hareketin her günü mücadele azmi ve kızılların saldırılarına karşı omuz omuza mücadele etmekle geçmiştir. Komünizm denen illetin, bulunduğumuz Vatan coğrafyasında ilerlemesini engelleyen ve bu uğurda her türlü fedakarlığı yapan Milliyetçi Ülkücü Harekettir.

27 Mayıs 1980 tarihinde bir çınar devrildi kızıl testerelerin ağzında. Başbuğ Alparslan Türkeş’in yol arkadaşı, 80 öncesi Gümrük ve Tekel bakanı olan Gün SAZAK bir ziyaret dönüşü evinin önünde Marksist hainlerin çapraz ateşi ile şehit edildi. Marksist oluşumunun ürünleri olan Kızıllar o tarihlerde yönlerini tamamen Milliyetçi harekete çevirmiş ve Gümrük ve Tekel bakanı olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan vekilimiz Gün SAZAK beyin ; Dürüst, ilkeli, ahlaklı tutumları “ Atatürk den bu yana kaçakçılığın, yolsuzluğun, alçaklığın olmadığı dönem olarak geçer Gün SAZAK Ağabeyin bakanlık dönemi “ o zaman ki dönen fitne ile bu zamanı karşılaştığımızda acı bir sahne de karşımızdadır. Milliyet Harekete düşman olan gerek Mankurt, gerekse Marksist güruhlar o zamanlar SAZAK Ağabeyi Başbuğ Alparslan Türkeş’in öldürttüğünü söyleyecek ve yazacak kadar adi bir hal içine girmişlerdir. Milliyetçi Hareket partisinin muazzam bir ismi olan Gün SAZAK ağabeyin ilerleyen zamanlarda parti de söz sahibi olacağını ve buna Başbuğ tarafından taş koyulduğunu söyleyenler oldu. Acı bir şekilde söylenenleri elimizin tersiyle ittikten sonra içerde fitne ile dışarda Komünizm ile verilen bu mücadele şehitler kervanının artmasıyla devam etmiştir. Kim ki bu davaya ihanet eder! Kim ki bu davaya leke getirir! Kim ki bu davanın tarihine ve yüklendiği misyon ve vizyona dil uzatır ise Kainatta göreceğiniz en alçak ve en adi bireylerdendir.

Gün SAZAK; Marksist Leninist oluşumların örgütü olan Dev-Sol, DHKP/C tarafından şehit edildi. Bugün ellerinde şühedalarımızın kanları olan sol ile omuz omuza veren, ipleri ne idüğü belli olmaz bir vaziyette adımlara atanlar bu günlerin hesabını nasıl vereceklerdir.

27 Mayıs Ülkücü şehitleri anma günü olarak her yıl Kızılcahamam da Ülkücü Şehitler anıtına Bilge Lider Dr. Devlet BAHÇELİ beyimizin önderliğinde gidilir.

27 Mayıs bedenimizde taşıdığımız muazzam ruhun yankısıdır!

27 Mayıs Ruhi KILIÇKIRAN ağabeyden Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU gardaşımıza acı ve göz yaşıdır

27 Mayıs Kızıl Komünistlerin şehit ettikleri Türk İslam Ülküsünün yiğit evlatlarının, gönüllerden ve dillerden silinmediği vakittir.

Yesevi nefesi ile tüten ocağımız, bu vakitlere elbette kolay gelmedi. “ Bende bir zamanlar Ülkücüydüm” diye söze başlayanlar bu cinayetlerin ve bu işkencelerin ortakları ile kol kola girmekten ar etmemişlerdir. Ülkücü Harekete kurşun yağmuru yağdıran Sol ile imam nikahı kıyanlar bu hesabı acı acı vereceklerdir. Bu dava Türk İslam Ülküsünü şiar edinen uluların davasıdır.

Gün SAZAK ağabeyi vefatının 39. Senesinde rahmetle yad ediyorum. Ruhun şad mekanın cennet olsun. Ülkücülüğün ve Ülkücü olmanın çilesini çekenlere selam olsun, rahmet olsun, Allah razı olsun.

Hey yakınlar uzaklar, bekler pusular tuzaklar
Tayfuna dönsün Sazaklar, göz ışığım Gün’üm gitti.

ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.