Süleyman Özışık’tan bomba yazı: Başkan taciz ettiyse 1’i, yardımcısı tecavüz ettiyse 2’yi tuşlayın!

Süleyman Özışık’tan bomba yazı: Başkan taciz ettiyse 1’i, yardımcısı tecavüz ettiyse 2’yi tuşlayın!
08.12.2020
A+
A-

Gazeteci Süleyman Özışık, CHP’de yaşanan ve üstü örtülmek istenen tecavüz skandallarına ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Süleyman Özışık, Türkiye Gazetesi’nde yayınlanan ”Başkan taciz ettiyse 1’i, yardımcısı tecavüz ettiyse 2’yi tuşlayın!” başlıklı yazısında şu ifadelere yer verdi:

Son günlerde parti içinde yaşanan taciz ve tecavüz olaylarıyla gündeme gelen CHP çok ilginç bir çalışma başlatmış.

Bir hat kuruyorlar.

Bu hattı arayan kadınlar şiddete uğradığını ihbar edecekmiş, CHP’li yetkililer de hemencecik yardımına koşacakmış.

Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka kurulacak hattı şöyle tarif ediyor:

“Genel merkezimizde bir çağrı merkezi kurduk. Şiddete maruz bırakılan kadınları onların sesi ile kucaklayacağız. Sloganımız “Yalnız değilsin, biz varız…”

Ben bu hattın nasıl çalışacağını merak ediyorum.

Büyük ihtimalle otomatik çağrı sistemiyle açılacak ve mağdur olan kadınları şöyle bir ses karşılayacak:

“CHP kadına şiddet şikâyet birimine hoş geldiniz. Başkan taciz ettiyse 1’i, başkan yardımcısı taciz ettiyse 2’yi, herhangi bir meclis üyesi taciz ettiyse 3’ü çaycı taciz ettiyse 4’ü, bizden biri şiddet uyguladıysa 5’i, tuşlayın…”

Size bir şey söyleyeyim mi?

Bence bu hattı iki nedenle kurmuş olma ihtimalleri çok yüksek. Ya kendi içlerinde yaşanan taciz, tecavüz ve şiddet olaylarını örtbas etmek için kurdular. Ya da ağlarına daha çok mağdur düşürmek için…

Başka açıklaması olamaz.

Netice itibari ile kendi içlerinde yaşanan taciz ve tecavüzleri saklayan, saklamakla da kalmayıp mağdurları cezalandırıp taciz ve tecavüzcüleri koruyan bir partiden bahsediyoruz.

Örnek istiyorsanız İstanbul’da yaşanan ve Barış Yarkadaş’ın deşifre ettiği rezilliklere bakın. Üç ayrı kadın parti içinde tacize ve tecavüze uğradığını söyledi mi?

Söyledi.

Canan Kaftancıoğlu bunların üzerini örtüp, mağdur kadınlardan biri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu mu?

Bulundu.

Bu örnek sizi kesmediyse size Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ı tekrar hatırlatırım.

Adam kendisine iş istemeye gelen kadına yanındaki iki başkan yardımcısıyla birlikte topluca tecavüz etti mi? Kendi cep telefonunu şoförüne verip bu tecavüz olayını kayıt altına aldırdı mı? Tecavüz sırasında, “Beni kadraja alıyorsun değil mi?” diye sordu mu?

Bitmedi…

Tecavüz olayından hemen sonra aynı ortamda başkan yardımcısı olan evli kadınla da toplu seks ilişkisi yaşadı mı? Bunu da kayıt altına aldırdı mı? Sonra kamera kaydı yapan şoförüyle seks ilişkisi yaşadı mı?

Yaşadı.

Peki bütün bu rezillikler ortaya çıktıktan sonra CHP ne yaptı? Partinin önemli isimlerinden biri olan Seyit Torun başkanı bizzat ziyaret etti. “Arkandayız Başkan, aynen devam” demedi mi? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Başkan’ımızın yaptıklarını destekliyoruz” demedi mi?

Eee, daha ne kardeşim?

Onun için ben başta kadınlar olmak üzere herkese şu can alıcı tavsiyede bulunmak istiyorum. Yolunuzu kaybetseniz bile CHP’nin herhangi bir teşkilatına girip adres sormayın!

Kötü yola düşmeniz işten bile değildir.

Bu hat kurma, şiddetle mücadele falan da fasa fisodan ibarettir. Bunların yapmaya çalıştığını polis zaten yapmıyor mu? Kadın sığınma evleri yapmıyor mu?
Bakın tekrar söylüyorum.

Bunlar bu işlerin üzerini örtbas etmek için ya da tuzak ağlarına düşürecekleri yeni kurbanlar için bu ağı kurmuş olabilirler!

Televizyon kanallarından sanatçılarına, yazarlarından siyasetçilerine varıncaya kadar herkes kendi içlerinde yaşanan tecavüz ve taciz işlerini saklamak ya da aklamak için olağanüstü bir mücadele gösteriyor.

Zaten CHP’li mağdurlar da bu örtbas ve aklama çabalarından dolayı sesini pek çıkarmıyor. Yoksa sayı bildiğimizden çok daha fazla. Onlar korkularını yenip ortaya çıktıklarında her şey çok daha farklı olacak.

Diyeceğim o ki…

Yakında HDP önünde bekleyen anneler gibi, CHP önünde tacize uğramış kadınlar çadırı görürsek ben hiç şaşırmam!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.