DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Parçalı Bulutlu

Suç ve suçlu!

30.05.2015
95
A+
A-

Aklı başında olan herkes eşi emsali görülmemiş, yanlı, adaletsiz, haksız, hukuksuz bir seçime gidildiğini görüyor ve söylüyor. Bir yanda Devletin imkanları, sonsuz sınırsız bir para gücü, Devletin Cumhurbaşkanı, havuz medyası, millete küfreden ihaleciler, yanaşma ve beslemeler, Valiler, Kaymakamlar; diğer tarafta ise kıt kanaat imkanlarla bunlarla mücadele etmeye çabalayan MHP gibi partiler. Bu da yetmiyor, Devleti ve yargıyı kendileri gibi düşünmeyen, kendilerini onaylamayan herkesi yıldırmak, sindirmek, susturmak için kullanıyorlar.

ANAYASAYI OKUMA SUÇU
Anayasa, kanunlar, teamüller, gelenek, ahlak, vicdan, iman ayaklar altında ve buna kimsenin sesi çıkmıyor. Ancak bu rezil durumu hatırlatmak suç sayılıyor ve hakkımızda davalar açılıyor. Sayın Cumhurbaşkanı, “Anayasayı okumuyor musunuz?” diye sordu. Biz de Anayasayı okumakla kalmadık, herkesin okuması için de köşemize taşıdık.
Cumhurbaşkanının Anayasadaki yetki ve görevlerini hatırlattık ve bunlara uyulup uyulmadığı ile ilgili sorular sorduk. Bu sorular tekzip ve dava konusu oldu. Hakkımızda açılan soruşturmaların sayısını unuttuk.

Bütün suçumuz, hakkı, adaleti, hukuku, demokrasi, aklı, vicdanı ve imanı savunmak. Ülkenin varlığına, birliğine sahip çıkmak ve doğruları hatırlatmak. AKP’nin ispatlı, şahitli sicilini gözler önüne serip, duruma göre nasıl vaziyet alındığını, inkarın, tefritin, aldatmanın boyutlarını ispatlamak.

ALLAH’IN EMİRLERİNİ HATIRLATMA SUÇU
Hırsızlık yapanlar saltanat sürüyor, biz hırsıza “hırsız” diyoruz. Dünyanın gördüğü en büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu hatırlatıp, millete “daha ne olması gerekiyor?” diye soruyoruz. Bununla da kalmıyoruz, “Obama’nın eline sopa alıp ayar verdiği dünyada başka bir ülke lideri var mı? Bu muamele bir başka parti liderine yapılsaydı, ne söyler, ne yapardınız?
Gökkubbe çoktan yere iner miydi, inmez miydi?” diye, vicdanlara sesleniyoruz. İslam dininin doğrularını, Efendimizin tavsiyelerini ve yaşantısını, sünnet, hadis gibi kılavuzlarımızı, Mübarek kitabımızı, Allah’ın emirlerini hatırlatıp, seçim meydanlarında, cami çıkışlarında yapılanları, söylenenleri yanına koyuyoruz. Diyanet İşleri Başkanı’na Papa’nın referans gösterilmesindeki çarpıklığı belgeliyoruz. Bu yüzden de suçluyuz.

13 YILLIK SİCİLİ ÖNLERİNE KOYMA SUÇU
Askerin kafasına çuval geçirildiği, “askerlik yan gelip yatma yeri değildir” nutuklarının atıldığı, şehit yakınlarının tartaklanıp hakarete uğradığı, “şehitler ölmez vatan bölünmez” demenin suç sayıldığı, bebek katilinin “sayın”, şehidin “kelle” muamelesi gördüğü, ömrünü terörle mücadeleye vermiş, bedel ödemiş insanların terör örgütü kurmakla suçlandığı, hükümet üyelerinin ordu mensuplarını “iyi ki bu komutanlarla savaşa gitmemişiz” diye aşağıladığı, kozmik odaların sıradanlaştırıldığı bir dönemden geçtik. Bunları yapan bir hükümetin bırakın iktidarda kalmasını, siyaset tarihinden silinip gittiğini söyledik. Meğer büyük suç işlemiz!

VATANA MİLLETE SAHİP ÇIKMA SUÇU
Yalan, talan ve ihanetin tek ve değişmez politika haline geldiği, suikast tiyatroları ile milletin afyonlandığı, beslemelerin, yanaşmaların hazmettirme görevini ustalıkla sürdürdüğü, yıkım projelerinin, İmralı’dan servis edilen yol haritalarının uygulama alanı bulduğu, iki dilin, iki bayrağın, ikili eğitimin, iki ordunun tartışıldığı, ülkeyi yönetenlerin “Sivas’ın doğusu ve batısı” diye sınır çizdiği, hainlerle, bölücülerle şeref masaları kurulduğu ve törenle anlaşma imzalandığı, özerkliğin ve federasyonun tartışıldığı, iktidarı elinde bulunduranların “Türk” kelimesini Anayasadan çıkaracaklarını ilan ettiği bir dönemde; bizim vatana, millete sahip çıkmamız, bunları yanlış bulmamızdan, karşı durmamızdan ve bu rezilliği millete hatırlatmamızdan daha büyük suç olur mu?

BOP YOLUNU ONAYLAMAMA SUÇU
Ermeni iftiralarının iktidarın teşvik ve desteği ile alenileşip resmiyet kazandığı, özürlerin dilendiği, bu iftiraları kabul eden ülke sayısının ona katlandığı, Kuzey Irak’daki Peşmerge reisleri ile akrabalık ilişkileri kurulurken Türkmen varlığının unutulup kapatıldığı, Kıbrıs’ın elden çıkarılması için fırsat kollandığı, Ege’de bütün Yunan iddiaları doğru sayılarak haklarımızdan vazgeçildiği, BOP yolunda komşularımızla savaşın eşiğine gelip sınırlarımızın kevgire döndüğü, milyonlarca Müslümanın katili ABD askerlerinin ülkelerine sağ-salim dönmeleri için duaların edildiği, Suriye bataklığında kahramanlık arandığı bir dış politikanın yanlış olduğunu söylemek gibi affedilmez bir suç işledik!

DAVOS TİYATROSUNU İFŞA SUÇU
Yahudi’den alınan üstün cesaret madalyası ile Gazze’de kahramanlığa soyunulduğu, arkası arkasına devrilen Ortadoğu ülkelerinde Sultanlık ve halifeliğe heveslenildiği, Davos tiyatrosunun bedelini 9 Türk vatandaşının canıyla ödediği ve Türkiye’nin bu yüzden suçlu duruma düştüğü, dünyada yalnız ve itibarsız bir duruma geldiğimizi bizzat Cumhurbaşkanını itiraf ettiği bir dönemde, hala “itibar ve saygınlık”tan bahsedilmesinin ciddiyetsizliğini anlatmak gibi derin, büyük ve ağır suçlarımız var!

MİLLETLE DALGA GEÇMEME SUÇU
Yüzde 16 ile işsizlikte, 500 milyar dolarla borçlanmada, bütçenin yarısı ile cari açıkta, eksi 14 ile büyümede, petrol ve enerji fiyatlarında, et gibi temel gıda ürünlerinde, katlanan açlık ve yoksullukta, devlet malının yağmalanmasında, hırsızlık ve yolsuzlukta dünya rekorları kırılırken; aç, açık, yoksul, işsiz insan sayısında tarihi virajlar dönülürken, “AKP’nin ülkeyi uçurduğunu, herkesin zenginleştiğini, dünyanın en saygın ülkesi olduğumuzu” söyleyip, milletle dalga geçmiyoruz. Bu suçu işleyen cezasız kalır mı?

BU AYIP DAHA FAZLA TAŞINAMAZ
Terörle müzakere, İmralı canisi ile pazarlık, Kandil’deki katillerle uzlaşma, HDP ile anlaşma imzalanıyor. Bu sicile sahip olanların seçim meydanlarında MHP ile HDP’nin işbirliği yaptığını söylemek gibi komiklikleri milletle paylaştığımızı da suç hanemize eklememiz gerekiyor! Suç ve suçlunun bu kadar yer değiştirdiği bir ülkenin dünyada başka bir örneği var mıdır, bilmiyorum. Ancak, bu ayıbı bu milletin daha fazla taşımayacağını ve 7 Haziran’da gereğini yapacağını biliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.