DOLAR 5,7630
EURO 6,4006
ALTIN 273,1
BIST 108.695
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

SÖZ MİLLETİNDİR…

20.04.2018
3.106
A+
A-

MHP lideri Bahçeli’nin grup konuşmasıyla ortaya koyduğu Türkiye gerçeklerinin ışığında dün köşkte yapılan zirveden Erken seçim kararının çıkması millet iradesini rahatlatmıştır.

***

Türkiye etrafında dolaşan kara bulutların dağılması, ekonomimize karşı hazırlanan suikastların önlenmesi ve cumhurun iradesinin devlet yönetimine yansıması amacı ile açıklanan erken seçim takvimi milletimiz ve iş dünyası tarafından olumlu karşılanmıştır.

Cumhuriyetle sorun yaşayanlara, kripto teröristlere, tuzakçı yapılara ve dışarıdaki şer odaklarına karşı atılan seçim sillesi.

Cumhurun sandıktan çıkacak güçlü iradesiyle anlam kazanacaktır.

***

MHP genel başkanı Sayın Bahçeli’nin üstün devlet adamlığı anlayışı ve tarihi insiyatif ile seçime giden milletimiz artık mesellerini geride bırakma fırsatı bulmuştur.

Bu süreçte sandık iradesinin güçlü bir iktidar çıkarması gerekir.

***

Türkiye’yi sürekli siyasal çekişme içine çeken CHP ve yancı muhalefetin 2019 seçimlerine kadar Türkiye’yi germe ve bu gerilimden siyasal sonuç çıkarma projeleri Sayın Bahçeli’nin erken seçim çıkışı ile yerle bir oldu.

Birçok oyun ve tuzak bu çıkış sayesinde bozuldu.

***

Türkiye bir taraftan Ortadoğu’da yakılan ateş çemberinin içinde meselelerle uğraşırken, dış ve iç odakların Türkiye üzerindeki siyasal ve ekonomik hesaplar yapması, ülkemiz için sürdürülemeyecek bir iklim ortaya çıktı.

***

Ülkemizin içinde bulunduğu şatlarda önüne çıkan iki tercih vardı;

birincisi tehdit ve tehlikeler karşısında kayıtsız kalmak, ikincisi ise Sayın Bahçeli’nin ortaya koyduğu iradeyi gösterip, millet iradesinin sandıkta vereceği güçle milli uyanış ve silkinişi sağlamaktı.

***

Şükürler olsun ki, ülkemizde Sayın Bahçeli gibi “önce devletim ve milletim” iradesini ortaya koyan bir liderimiz var.

***

24 Haziran erken seçim kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Sayın Bahçeli’nin ortaya koyduğu gerçekçi yaklaşım ve ifadeler Türk milleti ve piyasalarda olumlu karşılandı.

Milletimizin Cumhuriyetini yeniden doğrultmak için “Cumhur ittifakını” bağrına basması gerçekten sevindiricidir.

***

Bu olumlu havanın sandıktan güçlü bir iktidar çıkaracağına inancım tamdır.

***

Türkiye elbette zor bir süreçten geçiyor, bir taraftan batılı emperyalistlerin tuzaklarıyla uğraşılırken, ordumuz seferdeyken, içerdeki uzantılarının boş durmamaktadır.

Böyle bir iklimde seçime giden Türkiye’de Türk milliyetçilerine her dönemden daha fazla görev düşüyor.

***

Erken seçim kararı ile dış ve iç odakların oyunları tepe taklak olurken, yeni oyun ve tahriklere müsaade edilmemelidir..

Ekonomi üzerine oynan oyunların bozulması için iş dünyasının tuzaklar dikkat etmesi, siyasetinde uyanık olması gerekiyor.

***

Sayın Bahçeli’nin siyasal ve ekonomik tuzaklar karşısında ortaya koyduğu devlet adamlığı milletimiz tarafından takdir edilirken, milletimizin her kesiminin Türkiye gerçeklerini anlamaları için sokak, cadde, mahalle, semt demeden sıkı ve güçlü çalışmaya ihtiyaç vardır.

Milli iradenin sandığa güçlü yansıması için çok ciddi bir çalışmaya ve uyku nöbetine ihtiyaç vardır.

***

Çünkü millet iradesinin önüne geçmek isteyen şer odaklarının tahrik ve seçimi sulandırma gayretlerinin önüne geçmenin yolu ciddiyet içinde çalışmakla mümkündür…

***

15 Temmuz girişimi ile başlayan ihanet sürecinin bitmesi, ülkemizin birlik ve dirliğinin sağlanması ve dirilişi için her kesime önemli görevler düşmektedir.

MHP lideri Sayın Bahçeli’nin ortaya koyduğu, Türkiye’nin kurtuluş reçetesi olan 24 Haziran seçimlerinde, milletimizin bağrına bastığı Cumhur ittifakının bir yıldız gibi parlaması için hiçbir fedakârlıktan kaçınılmamalıdır.

***

Bu güne kadar Türk milletine reva görülen fitne ve fesat karşısında Yenikapı’da yakalanan milli ruhun yaşatılması ve Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine güçlü bir destek verilmesi çok önemlidir.

***

Son söz olarak;

MHP lideri Devlet Bahçeli: “24 Haziran 2018; cumhurun dirilişine, Cumhuriyet’in doğruluşuna, Türk milletinin devasa seçimine sahne olacaktır” sözleriyle meseleyi özetlemiş ve söz sırası millettedir mesajı vermiştir.

***

Dolayısıyla artık söz milletindir…

Mustafa ERTEKİN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.