Sorunumuz Türk Lirası değil, Erdoğan

Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybını konu edinen İngiliz merkezli Financial Times gazetesi, hedefin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu itiraf etti. Gazete haberinde “Türkiye’nin önündeki tek soru, Cumhurbaşkanı’nın daha ne kadar görevde kalacağıdır.” ifadesini kullandı.

Sorunumuz Türk Lirası değil, Erdoğan
29.11.2021
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizlerin düşürülmesine yönelik izlenen politikaya destek açıklaması yapmış, “Bu faizler düşecek. Yüksek faize halkımızı da çiftçimizi de ezdirmeyeceğiz.” demişti.

Benimsenen ekonomi programına ilişkin kararlılık vurgusu yapan Erdoğan, “Ne yaparlarsa yapsınlar bizi üretim, istihdam ve cari denge odaklı ekonomi programımızdan geri döndüremeyecekler.” ifadesini kullanmıştı.

Türk Lirası yorumu

Döviz kurlarındaki dalgalanmaların ardından Financial Times gazetesi, Erdoğan’ı hedef almaya çalıştı.

Haberde, liranın değerindeki gerilemenin “geçmişte olduğu gibi ülkenin ekonomik temellerindeki sorunlardan kaynaklanmadığı” belirtildi.

Erdoğan itirafı

Hükümetin hedef alındığı yazıda, “Aniden rotasını değiştirmediği sürece, büyük potansiyele sahip bir ülke olan Türkiye’nin önündeki tek soru, Cumhurbaşkanı’nın daha ne kadar görevde kalacağıdır.” ifadesi kullanıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.