DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Kuvvetli Sağanak

Sorunu nasıl çözeceğiz?

28.02.2013
42
A+
A-

ORHAN KARATAS

Türkiye’yi parçalanmaya götürecek bir projeyi, “çözüm” diye bu millete yutturmaya çalışanlar, bu ihaneti ifşa eden ve önüne aşılması imkansız bir set çeken MHP’ye saldırılarını sürdürürken, cevabı içinde bir soru soruyorlar. MHP’nin nasıl bir çözüm teklifi öngördüğünü sık sık dile getiriyorlar. Özellikle sayın başbakan neredeyse her konuşmasında bunu tekrarlıyor ve çoğu zaman da hiç ilgisi, alakası olmayan şeyleri sanki olmuş ve yaşanmış gibi göstererek MHP’yi suçluyor.

KOALİSYON ORTAKLIĞI KURULDU

Başbakan Erdoğan daha önce bu katili MHP’nin asmadığını anlatıyordu. Bu söylemin asılsız olduğunu, idamı bizzat AKP’nin kaldırdığını belgeleriyle ortaya koyduk. Bununla da yetinmedi İmralı canisinin yakalandıktan sonra MHP’nin içinde bulunduğu hükümete teslim edildiğini dahi söyledi. Oysa, zerre kadar aklı olan herkes, bebek katili yakalanıp Türkiye’ye getirildikten yaklaşık 3 ay sonra MHP’nin iktidar ortağı olduğunu bilir. Ve şu tuhaflığa bakın ki, uzaktan yakından ilgisi olmadığı halde MHP’yi bebek katilini asmamakla suçlayıp bunun üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışan AKP, eline fırsat geçtikten sonra bırakın asmayı, önce İmralı’yı bir parti genel merkezine çevirdi, sonra da bu katille açık ve net bir şekilde koalisyon ortaklığı kurdu.

İŞTE ÇÖZÜM

Sorulan sorunun cevabı tam da buradadır. Kuru lafa, gevelemeye, çarpıtmaya, kandırmaya hiç gerek yok. MHP’nin çözüm teklifinin ne olduğunu, bu ülke bizzat yaşayarak ve sonuçlarıyla gördü. İmralı canisi, kendiliğinden gelip teslim olmadı. Bölücü katiller vazgeçme ve yok olma noktasına durup dururken gelmediler. Türkiye Cumhuriyeti bu ihanet karşısında kararlı bir mücadele verdi. Bölücübaşı bu mücadelenin sonunda ele geçirildi.

Dağdaki eşkıya vazgeçmek ve çekilmek zorunda kaldı. Şehirdeki uzantıları sindiler ve vazgeçtiler. Ülkeye huzur geldi. Yapılması gereken bu kararlılığı devam ettirmek, ihanetin yeniden baş kaldırmasına izin vermemek ve alınacak sosyal ve ekonomik tedbirlerle bölge insanının bu ihanet şebekesinin ağına tekrar takılmamasını sağlamaktı. İşte size MHP’nin çözüm teklifi. Kesin net ve uygulamada en küçük bir tartışmaya yer bırakmayacak şekilde sonuç vermiş bir teklif. Bugüne kadar MHP adına açıklama yapan herkes bunu hatırlatmış, bunları söylemiştir. Bu gerçek orta yerde dururken, MHP’nin bir çözüm önerisi olmadığın söyleyenler, her şeyden önce bu gerçeği gizleyerek milleti geri zekalı yerine koyuyorlar.

HEDEFLERİ ÖZGÜR KÜRDİSTAN

Terörle mücadelede başarılı olmuş ülkelerin tamamı da aynı şeyi yapmıştır. Bölücübaşıyla müzakere ederek, dağa çıkan eşkıyanın kan dökerek elde edemediğini masa başında vererek başarılı olmuş, buradan birlik, bütünlük ve huzur çıkarmış hiçbir örnek yoktur. Bunu söyleyenler yalan söylüyor. Bunu iddia edenler bu ülkenin varlığı ve milletin birliğinden rahatsız olup, bu ülkenin parçalanmasını isteyenlerdir. Türkiye’yi adım adım bu noktaya götürüyorlar. Şu anda yaşadıklarımızın başka hiçbir izahı olamaz. Nitekim, asıl hedefin özgür Kürdistan olduğunu BDP milletvekilleri defalarca ilan etmişlerdir.

AKP BUNUN İÇİN PİYASAYA SÜRÜLDÜ

Bütün bu yaşananlar sıfırlanmış terörün niye hortlatıldığını, bölücülüğün önünün neden açıldığını, anaların gözyaşının nasıl sel olduğunu, İmralı canisinin nasıl tek ve değişmez muhatap haline getirildiğini, BOP’un ne olduğunu ve Eşbaşkanların hangi görevleri üstelendiğini de acı biçimde ortaya koyuyor. Bu aynı zamanda AKP’nin nasıl bir proje olduğunun ve ne için piyasa sürüldüğünün de belgesidir.

AÇIKÇA SUÇ İŞLENİYOR

Başka hiçbir ölçüye, hiçbir bilgiye ihtiyaç olmadan, sadece son bir haftada yaşananlar nasıl bir oyunla karşı karşıya kaldığımızı anlamaya fazlasıyla yeterlidir. İmralı PKK’nın legal ve etkili genel merkezi haline getirilmiş, oradaki bebek katiline de genel başkanın da ötesinde, her türlü kararı alabilen, her türlü emri verebilen bir diktatör imkanı sağlanmıştır. Buradan açık, net, aleni biçimde siyasi uzantılarına, dağdaki katillere, Avrupa’daki hainlere talimat veriyor. Üstelik bunu devlet eliyle yapıyor. Bu durum kanunlara göre de, Anayasa göre de, vicdan ve ahlaka göre de suçtur. Ve ne yazık ki, ömrünü terörle mücadelede tüketmiş komutanları terör örgütü kurmakla suçlayıp hapishanelere dolduranlar, bütün dünyanın tanıdığı, kabul ettiği, Türk milletinin birliğine, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına katliamlarıyla, eylemleriyle, söylemleriyle kast eden bir terör örgütü başının bu yaptıklarına ve buna sebep olanlara hiçbir şey demiyor. Bu katilin AKP hükümetinin en itibarlı muhatabı olması hangi kanuna, hangi Anayasaya, hangi vicdana sığınıyor? Ceza kanunları, Anayasa değişti de bizim mi haberimiz yok.

DEVLET ELİYLE MEKTUP

Şu işe bakın, bebek tutsaklardan bahsediyor. Devlet eliyle gönderdiği mektuplarda taraflardan söz ediyor. Bu ne cürettir? Bu ne kepazeliktir? Devleti ve dolayısı ile o devleti şu anda yöneten AKP hükümetini doğrudan muhatap alıyor. Ve şu rezilliğe bakın ki AKP bütün bunları sineye çekiyor. En haklı eleştileri, en doğru tespitleri bile kabul etmeyen ve anında harekete geçen AKP’den bu rezillik karşısında tek bir kelime çıkmıyor. Bu hainin yaptıklarına ve söylediklerine sessiz kalıyor, ama diğer taraftan bu ülkenin varlığının ve birliğinin çimentosu olan milliyetçiliği ayaklarının altına alıyorlar.

Bu ülkenin varlığından ve birliğinden yana olup da, bütün bu yaşananlardan olumlu ve hayırlı bir sonuç çıkacağını zanneden varsa, şaşarım…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.