Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Soros’un Duran Adamı, Bölen Adam Oldu

30.06.2013
A+
A-

Neval Kavcar

Lice’de karakol inşaatı var diye PKK uzantısı BDP’liler şantiyeyi basıyor, sonra olan oluyor. Ölü ve yaralı var haliyle. PKK epeydir ‘karakol yapmayın’ diyordu. BDP ve derken akiller de ‘karakol yapılmasın’ dedi. O baskın bu söylemlerin hayata geçmesi için yapıldı.

Allah aşkına Türkiye yapacağı resmi binayı PKK’ya mı danışacak bundan böyle? Ne demek ‘karakol yapmayın.’ Şu demek efendim. Kürt açılımı sona erdiğinde özerklik ilanıyla birlikte, Kürtler kendi öz güvenlik gücünü, bebek katilinin dediği gibi kuracak. Cizre’deki öz savunma gücünün medyaya yansımasının ardından Lice’de yaşanan tesadüf değil.

Türkiye’ye bölgeden çekilin mesajıdır o. Açılım aşama aşama ilerliyor. İlkinde güya PKK çekildi. Sonrakilerde askerde çekilsin mi diyorlar, müzakerede neler görüşüldü bilinmiyor. Hepsi sır diyeceğim fakat yaşananları görünce, PKK’ya ‘yapacağız’ denilenlerin arasında güvenlik güçlerimizin bölgeden ricatı da var mıdır düşüncesi hakim oluyor ister istemez.

İktidar kanadından ise bozuk plak çalmaya devam ediyor. ‘Süreci baltalamak isteyenlerin işi.’ Erdoğan Gezi Olayı içinde ‘Mayıs ayında ülkenin en ileri halindeydi’ diyor. Hamasetle, hırsla, sorgusuz sualsiz dışa bağlanma ile neler yaşanırsa onları görüyoruz. Açılım böler dedik, işte bölüyor.

Süreç baltalanmıyor, gözümüze sokarak neler olacağını PKK gösteriyor. ‘Bundan sonra tek kurşun atmadan, Türkiye devletini Kürt açılımı ile bölüp, Kuzey Kürdistan parçasını bağımsız hale getireceğiz’ diyor. Var mı halen şüphesi olan?

AKP iktidarının otuz altı etnik köken diyerek, siyasi Kürtçülüğü, PKK’yı başımıza yeniden dert ettiği yetmiyormuş gibi CHP’de aynı mecrada kulaç atmaya başladı.

Gezi parkı olayı ile başlatılan ve şu anda baştan sona düzmece olduğu besbelli tertibin gelip dayandığı nokta, ‘hepimiz Ermeniyiz’ benzeri bir kitlenin Lice’de yaşananlarda BDP’ye destek verdiği. CHP aynı AKP gibi inancın, mikro ırkçılığın sinir uçları ile oynuyor.

CHP yandaşı bir tv kanalında gece boyu, olayın olduğu yerden bağlantılar yapıldı. Partinin Diyarbakır kökenli genel başkan yardımcısı ve daha birçok kişi ‘tam da açılım sürerken asker niye gaz sıktı, ateş açtı’ vs dedi durdu. Türk askeri karakolunu korumayıp da ne yapacak?

***

CHP, aleni Kürt açılımına destek vermeye başladı

YCHP’nin asli görevi karışıklıktan medet ummak, AKP’den açılım bayrağını alıp daha ileri götürmek midir? Gezi olaylarına müdahil olup, insanların iktidara karşı öfkesini oya tahvile çalışan CHP şimdi Lice’yi kaşıyor. ‘AKP açılımı iyi yapamıyor, biz yapacağız’ gibi, sınır tanımayan sözler ediyor.

YCHP’nin, Kılıçdaroğlusu, Öcalan açılımında verdiği kredinin mahiyetini açık ediyor böylelikle. Gezi parkı olayına bodoslama atlayarak kaybettiği kitleyi toparladığı söyleniyordu. Son yaptığı ile BDP benzeri, bölgesel, inanç üzerinden siyaset yapan mikro partiye dönüşme oyununda koşar adım ilerliyor. Ulusalcı tabanı, PKK eylemine desteğe bakalım ne diyecek?

OTPOR’un Soros’un desteği ve argümanları ile yapıldığı gün geçtikçe netleşen Gezi Parkı olayında bir kısım eylemcilerin ‘Kürt bölgelerine Türk karakolları yapılmasın’ anlamına gelen Lice’deki baskına sahip çıkması maskeyi düşürmüştür.

Bundan böyle Geziciler ağzıyla kuş tutsa, millete kendini anlatamaz. Ağaçlar kesilmesinin başlangıcındaki Sırrı Süreyya Önder’in kepçe içindeki resmi ve şimdi verilen Lice desteği, PKK merkezli eylemin Türk Milletine yayılmasının amaçlandığını da gösterdi.

Kılıçdaroğlu – Erdoğan ikilisinin, iktidar ve başkanlık uğruna canım ülkeyi ateşe atmaktan zerre çekinmeyecekleri son olaylarla netleşmiştir.

BDP-PKK sürecin bilmem kaçıncı aşamasında ‘Kürt halkının bağımsızlığını ilân ediyoruz’ dediğinde ne olacak? Onu şimdiden kestirmek zor.

Adım adım devlet eliyle ‘Kürt Milleti’ oluşturmanın sonunda, bu insanlar Türkiye çatısı altında yaşamaya devam edecek diyenler yalan söylüyor. PKK fonksiyonunu tamamladı, Kürt açılımı ile bölge insanı tava getirildi. Tamamen Amerikan stratejisidir.

Sonra Gezi parkı olayı ile devlete başkaldırının yolu açıldı. Netice’de halk görünümlü PKK, karakol bastı. Sorosun çocukları ise İstanbul’dan, İzmir’den ‘ soysuz eyleminizi destekliyoruz’ diye yollara düştü. Olup biteni daha başka nasıl anlatmalı?

En önemlisi; Türk Milleti, ‘PKK’yı bitirmek için Kürt açılımı yaptık’ yalanına daha ne kadar inanacak?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.