Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

“Soner Yalçın’dan sayıklamalar”

05.07.2014
A+
A-

Yan yan basıp, abuk subuk şeyler yazıyor. Töbe est. Ramazan gününde hem de. ‘Dam kapısı moksuz olmaz’ türü satırları kabak tadı vermişti, şimdi de üstüne tüy dikti.

Vefat eden ülküdaşımız Ünal Karaosmanoğlu’na Allahtan rahmet diliyorum. Anlatanlar tek bir şey söylüyor. “Ömrü boyunca işlemediği bir suçtan aklanmak” için uğraştı.

Geçtiğimiz gün cenaze töreni yapıldı. Sırtına yüklenen ağırlığı ömrü boyunca taşımanın verdiği strese dayanmak elbette kolay değildi. Söyle gitsin. Çamur at, yapışmasa da izi kalsın. İşte o izi silmeye uğraştı uzun yıllar ülküdaşımız. Mekanı durağı cennet olsun inş.

Ülkücülerin o dönem nefsi müdafaa içinde yaşama tutunmaya, devletin birliğini savunmaya çalışması kimi hâlâ çok kızdırır? Devletin birliği ile hesabı olanları değil mi?

Soner Yalçın vefatın ardından kalleşçe bir yazı kaleme almış. Cinayet anını görmüş gibi anlatmış. Ölenden elini şeytan çekmişken, Soner Yalçın çekmemiş. Fikir Dünyasının kuyruk acısının hesabını kardeşimizden sormuş, hem de sanki o cinayet işlenirken gardırobun içindeymiş de olup biteni görmüş gibi uydurmuş.

Mahkemenin vermediği hükmü, Soner Yalçın ‘katil’ diyerek vermiş. Bahsi geçen olayda 7 kişiyi ölürden asıl katiller muhtemeldir ki aramızda dolaşıyor. 1978 yılında, solun bölündüğünü kendi aralarında cinayete girişecek kadar gözü dönmüş olduğunu bizler yakinen biliyoruz.

Perincek ve onun has adamı Soner Yalçın o dönem, bizzat kendilerinin böldüğü sol içinde karşı tarafla savaş halinde idiler.

Soner Yalçın, vefat eden ülküdaşımız Ünal Karaosmanoğlu’nu katil ve gladio ilan etmiş. Kendisi de mi gladiodur ki, böyle bir suçlama yöneltebiliyor? Yoksa 7 TİP’liyi kimin öldürdüğünü biliyor da hedef mi saptırıyor?

Soralım o halde; 80 Öncesi 4.000’in üzerindeki ülkücüyü kim şehit etti?

Vücutlarına jiletle sol sloganları kim kazıdı?

Hemen her gün bir ikisini kim katletti?

Şu an itibariyle, o dönemin dokümanı olan ülkücü şehitlerle ilgili belge yanımda olsa tek tek buraya yazardım. İnsanda utanma arlanma olur. Bunlarda o da yok.

Tevrat’a göre, Yahudiler seçilmiş insan, diğerleri kurbanlık koyun gibi boğazlanabilir ya, bunlara göre de ülkücüler insan değil kitleler halinde katledilebilir. Üzerinde durmaya değmez. İftira atabilirsin, her türlü melaneti uydurabilirsin. Ölse gitse bile hakkında çamur sıvamaya devam edebilirsin. Utanmaz aralanmaz komünist kalıntıları sizi!

***

DÜNÜN KOMÜNİSTLERİYLE BUGÜNÜN PKK’SI EL ELEYDİLER

Türkiye Cumhuriyetini yıkıp yerine SSCB ya da Çin’e bağlı komünist peyk bir ülke yapmak için yıllarını geçiren bu hasta ruhlu insanlar, utanmazdan hala konuşabiliyorlar. Günümüz PKK’sından ne farkları vardı ki? Amaç aynı. Türkiye Cumhuriyetini yıkıp üzerine Kürdistan kurmakla, Türkiye’yi komünist peykli haline getirmek aynı değil mi?

Soner Yalçın yazılarını ve Oda.tv’yi bulanık kafası düzelmiş günümüze uyum sağlamıştır diye okuyordum fakat gördüm ki, yüreği hâlâ ‘Karl..marks..’ diye atıyor. Çirkef devam ediyor. Yenilgiyi kabul etmeyip, eski düşmanlıklarını sürdürüyor-lar… Sosyalizm bitti gitti. Türk Milliyetçileri kazandı..Bunu idrak edemiyorlar..

Doğu Perincek ile Soner Yalçın bir yerlerinden uydurdukları, hasta dimağlarının safsatalarını doğru gibi çevrelerine yedirmeye çalışıyorlar. O dönem Türk Milleti kelamına düşmandılar, bugünde ‘ulusalcılık’ hikayesi ile paça kurtarmaya çalışıyorlar.

Komünizmde ulusalcılık olur mu? Tayyip gibi ‘Gömlek değiştirdim’ deyip ‘Ulusalcılık gömleği’ giymişler. Hadi şurdan..

Zaten biliyorduk, şimdi netleşti fikir dünyaları hasta bu insanlardan, ülkeye faydalı tek icraat çıkmaz. Aha şuraya imzamı atıyorum. Bunlardan adam olmaz.

Aynı Tayyip gibi mikserlik yapıyorlar.

Şu anki görevleri de Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı seçtirmek.

Belli ki cezaevinden şartlı tahliye edilmişler.

‘Diyet’ ödüyorlar.

***

Söyledikleri sözleri dikkate alıp, uzattıkları iple kuyuya inerseniz orada kalırsınız.

Yazdığımın özeti bu.

O dönem sokakta kızıl militanlar, adliyede yandaş savcılar, karakolda polderli polisler Ülkücülerin anasından emdiği sütü burnundan getiriyordu. İşlemediği suçu kabul edene kadar işkence, anasını bacısını karakola getirip tehdit etme, derken adliyeye gidip derdini anlatamayacağın süreç başlıyordu ülkücünün.

Şimdi dert yandıkları sistemin benzeri o zaman kuruluydu. Hiç o günler için günah çıkardıklarına şahit oldunuz mu?

80 öncesi, sonrası uydurulmuş delillerle cezaevinde hayatını geçiren yüzlerce ülküdaşımız oldu. Sonrasında çıkan yasa ile sol görüşlülerin davası birleştirildi, ülkücüler her bir dava için epey bir yatmak durumuyla karşı karşıya kaldı.

Şimdi kalkmışlar utanmazca atıp savuruyorlar.

Not: 1-Glaido nedir? NATO tarafından SSCB yani Rusya’nın yayılmacılığına karşı kurulan sivil örgüt. Ülkücülere bu gözle bakıyor o cenah. Allah akıl fikir ihsan eylesin diyeceğim de eylemiyor. Ömürlerini aynı otlakta geçirecekler çaresiz.

2- Zaman zaman ülkücü şehitlerimiz ve şehit edilişlerini anlatmak gerekiyor galiba. Bizler elbette unutmadık fakat kalleşlere de unutmadığımızı göstermeliyiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.