Son dakika: Gelecek Partisi’nde sular durulmuyor! Ankara teşkilatının ardından İzmir de…

Son dakika: Gelecek Partisi’nde sular durulmuyor! Ankara teşkilatının ardından İzmir de…
21.08.2020
A+
A-

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi’nin Ankara teşkilatının ardından İzmir Teşkilatı da istifa depremi ile çalkalanıyor. Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur’un ardından yardımcısı Murat Atar da istifa etti. Atar istifasını duyururken zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Atar, “Şahsi çıkarlarla, entrikalarla, ayrıştırmayla daha başlangıçta bu kadar mücadele edilmesi hayal kırıklığı ve güvensizlik yaratmaktadır” dedi.

Gelecek Partisi’nde sular durulmuyor!

Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Parti İzmir il teşkilatında sular bir türlü durulmuyor. Cem Kavur’un İl başkanlığından ayrılmasının ardından Gelecek Partisi İl Başkan Yardımcısı Murat Atar’da istifa etti.

Sadece görevinden değil partiden de istifa ettiğini açıklayan Atar şu ifadeleri kullandı:

“Güven, Huzur, Gelecek” hedefi ve inancıyla, şehrimizi, ülkemizi ve vatandaşlarımızı refah seviyesi yüksek yarınlara taşımayı hedefledik. Kurucu İl Yönetimi arasında yer alırken, başlangıçta sahip olduğum coşku, motivasyon, inanç ve aidiyet duygusu ne yazık ki artık bulunmamaktadır.

İlk günden itibaren özveri ile devam ettirmekte olduğum çalışmalarda, tüm olumsuzlukları görmezden geldim. Ama şahsi çıkarlarla, entrikalarla, ayrıştırmayla daha başlangıçta bu kadar mücadele edilmesi hayal kırıklığı ve güvensizlik yaratmaktadır. Güvensiz bir çalışma ortamında verimlilik, başarı aranamaz!

Bugün kirli siyasete, ranta, kutuplaşmaya karşı dik durmak ve birlik, beraberlik içerisinde güçlü yarınlar için üretmek için çıktığımız yolda liyakat önceliği ortadan kalkmıştır. Büyük emek ve ortak çalışmalar neticesinde fark yaratan başlangıçla çıktığımız yolda kişisel çıkarlar uğruna etik olmayan parti içi kişisel hatalar ve gruplaşmalar bu yolda artık yürüyemeyeceğimi göstermiştir.

Genel merkez, şehrimizin kültürünü, bileşenlerini, dinamiklerini bilen ekibi ortadan kaldırma hatası ile İzmir’deki mücadelemizi zedelemiştir. İzmir’in demokrasi tutkunu, özgür ve özgün bir şehir olduğunu unutmamalı, Ankara’dan yönetilebileceği anlayışından vazgeçmelidir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.