Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Son 8 Yılın gazete manşetlerinden derlemeler

22.06.2010
A+
A-

Sanatçı Yılmaz Erdoğan isyan etti. “Yeni filmimi örtülü reklam uygulaması yüzünden çekemiyorum” dedi. Hükümet “örtülü reklam” konusunu derhal yumuşatacağını söyledi.
“Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısının sahibi Adnan Şenses isyan etti. Akaryakıt istasyonu sahibi Adnan Şenses “bayi karlarının az olduğunu, artırılması gerektiğini” Başbakana bizzat iletti. Başbakan konuyu derhal halletti. “Gerekirse devletin aldığı vergiden düşüp bayi karlarını yükseltiriz.” denildi.
Fabrikalarını yabancıya satıp işsiz bıraktıkları Tekel işçilerini, büyük bir kahramanlıkla İpekçi parkında denize döktüler. “Yetimin hakkını size mi yedireceğim üleyn” diye gürledi.
“Hani söz vermiştiniz, hani başörtüsü sizin namus borcunuzdu” diyenlere “biz bedel ödeyemeyiz, vatandaş kendi meselesine sahip çıksın” dedi.
19 asker şehit oldu. “Bedel ödemeye alışmalıyız” dedi.
Çiftçi isyan etti. “Anamız ağlıyor, ürünümüz para etmiyor” diye bağıran çiftçiye “Ananı da al git lan” dedi.
Köylü isyan etti. “Bizi açlığa mahkum ediyorsunuz, lütfen biraz da bizim meselelerimizle ilgilenin” diyen köylüye “Gözünü toprak doyursun” dedi.
Bağrı yanık şehit babası isyan etti. “Bitirin artık şu lanet terörü. Sizin verdiğiniz tavizler yüzünden katiller azdı.” diye bağıran şehit babası “Başbakana hakaretten 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.”
“Meclisi basarız, başbakanı asarız diyen katil temsilcileri hakkında bir işlem yapacak mısınız” sorusuna “Onlar seçilmiş vekillerdir, biz demokratik bir ülkeyiz” diye cevap verdi.
Karakol basıldı. 15 asker şehit. “Bu konuyu 5 Kasımda Başkan Bush ile görüşeceğim” dedi.
Karakol basıldı. 18 şehit. “Başkan Bush ile görüştüm. İstihbarat paylaşımı yapacağız” dedi.
Karakol basıldı. 13 şehit. “ABD ile anlaştık. Koordinatör atadık. “ dedi.
Karakol basıldı. 17 şehit. “Askerlik yan gelip yatma yeri değil” dedi.
Karakol basıldı. 22 şehit. “Terörle yaşamayı öğrenmeliyiz” dedi.
Karakol basıldı. 12 şehit. “Şehit cenazesinde slogan atılmaz” diyerek cenazeye katılanları ağır bir dille eleştirdi.
Karakol basıldı. 13 şehit. Şehit cenazeleri tören yapılmadan alelacele defnedildi.
Karakol basıldı. 5 şehit. Cenaze namazı için toplanan kalabalık camiye sokulmadı.
Karakol basıldı. 15 şehit. Çatışma 6.5 saat sürdü. Bir ucundan diğerine helikopterle 2 saatte gidilen küçücük bir ülkede, çatışmadan saatler sonra “bölgeye intikal eden güvenlik güçleri teröristleri aramaya başladı.”
Ahmet Türk’ün burnundan iki damla kan aktı. Cumhurbaşkanı, başbakan bizzat arayıp “geçmiş olsun” dedi. Bunu yapanlar cezasını çekecek dediler. Bakanlar milletvekilleri hastaneye akın etti. “Vahim” olayın aydınlatılması için devlet seferber oldu. “Yumruk olayının Ülkeyi bölmeye yönelik çok büyük bir organize hareket olduğunu, buna asla müsaade etmeyeceklerini” ilan ettiler. Cumhurbaşkanının, Başbakanın “üzüntülerini bizzat iletmesi” yetmedi. Olay günü, “İntikamı alınacak” diye bas bas bağıran Sırrı Sakık’ın, o akşam televizyonlarda “iyi adam” diye gösterildiği saatlerde, akıtılan iki damla kahpe kanı karşılığında 2 polis şehit edildi.
***
Dicle Üniversitesindeki olaylara, odasına Türk Bayrağı asıp öğrencileri tahrik edenlerin sebep olduğu belirlendi. Bundan sonra “Bu tür” tahriklere izin verilmeyeceği söylendi.
***
Barzani aradı. “Hastaneye ihtiyacım var” dedi. Hastane inşaatı için seferber olundu. “Kuzey Irak’ın imarı için elimizden gelen her fedakârlık yapılacak” dendi. (Hastanenin en kalabalık müşterisini yaralı PKK’lılar oluşturmakta.)
Barzani “Kerkük’e karışırsanız, Diyarbakır’a karışırız” dedi.
Barzani aradı. “Havaalanına ihtiyacım var” dedi. “Kuzey Iraktakiler akrabamız” dendi ve 1 yıl gibi kısa bir sürede Havaalanı bitirildi.
Bush aradı. Afganistan’daki terörü bitirmek için Mehmetçik istedi.
***
PKK’nın hamisi Barzani ve Talabani’ye artık hadlerinin bildirilmesi gerektiği söylenince AKP milletvekili “Irak’ın Kuzeyi ile 2 milyar dolar ticaret hacmimiz var, bunu tehlikeye atamayız” dedi.
***
“Açılımı ve faziletlerini anlatmak için sanatçılarla” bir araya geldi.
Yılmaz Erdoğan, “Açılımın çok iyi bir şey olduğunu, desteklediğini” söyledi.
“Vallah apoyu özledim” türküsüyle hayranlarını kendine bir kez daha hayran bırakan Ahmet Kaya öldü.
Başbakan yaptığı bir konuşmada Nazım Hikmet, Yılmaz Güney, Ahmet Kaya gibi isimleri öve öve bitiremedi.
***
MGK toplandı. “Terörle mücadelenin AYNEN devam edeceği” ilan edildi.
***
İskenderun’da 8 Türk askeri şehit edildi. Aynı gün Türk Milleti Filistin bayrakları ile sokağa dökülüp Gazze’deki İsrail zulmünü protesto etti.
***
“Bu ülke sahipsiz mi kardeşim, bu ülkücüler daha ne duruyor, niye sokağa çıkmıyorlar” diye bağıran vatandaşa mikrofon uzatılıp seçimlerde kime oy vereceği soruldu.
“AKP’ye oy vereceğim elbette. Her yıl odunumu kömürümü veriyorlar, Allah razı olsun onlardan” dedi.
***
Vatandaş isyan etti. Televizyonlara protesto mesajı yağdırdılar.
“Yav kardeşim, eğlence programı izlerken… filan yerde şu kadar Mehmetçik şehit oldu diye alt yazı geçip durmayın. Eğlencemizin içine ediyorsunuz. Bizim de eğlenmeye hakkımız var…”
***
Başbakan ve Genel Kurmay Başkanı 12 Askerin şehit edildiği mevzilerde incelemede bulundu. TV’lerde bunu gören vatandaş dayanamadı.
“Kocatepe’deki Mustafa Kemal gibi adam azizim. Bir tek elinde cigarası eksik. Allah başımızdan eksik etmesin” diye gözyaşı döktü.
***
Seçimlerde AKP’nin yeni bir rekor daha kırıp %75 alması bekleniyor.
{jcomments on}

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.