Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Sizin Dünyanız Nerede Acaba?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
29.09.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

Ona sadece yandaşlar, havuzcular ve “Hülogggg Tarikatı” mensupları “Dünya Lideri” diyorlar. Ama yaşananlara baktığımızda bunların kesin başka bir dünyadan oldukları anlaşılıyor. Etrafında bir tane komşu devlet bırakmamış, terör örgütleriyle pazarlık diliyle anlaşan ve onların taleplerini talimat gibi algılayan, sınırlarımızı terör örgütlerinin yaşam ve geçiş alanına çevirmiş, başka ülkelerin projelerinde “Eşbaşkanlık” yapan birisine de zaten sadece bunlar “Dünya Lideri” derler. Tam tedavilik halleri var. Allah bunlara herşeyden önce akıl sağlığı versin !

“Dünya Lideri” dedikleri Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda bomboş salona konuşması bunların masal anlatma kabiliyetlerini bile sekteye uğratmadı. Tüm “Dünya Milletleri” oradaydı ama hiç kimse zahmet edip Recep Tayyip Erdoğan’ı dinlemek için salona girmedi.

Ama hala birileri “Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkmaya cesaret edemediler” gibi mizahı bol cümleleri gerçek gibi kurabiliyorlar.

Havuzun en çok aktığı Star gazetesinin haline de baksanız, onlarında başka türlü ne kadar komik bir halde olduklarını anlarsınız. Onlarda boş salonu, dolu salon resmi ve Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafıyla yan yana getirerek “Yüzlerine haykırdı” manşetiyle haberleştirdi. Bu haberin çıktığı gün gazetenin yanında “Bonzai” eki de verseler inanın hiç yadırganmazlardı.

2-3 bin kişilik salonda 10-15 kişi var, belki de onlarda devlet başkanlarının sekreterleri, şoförleri “Yüzlerine haykırdı” demek ne demek ey Star gazetesi?

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda bomboş salonlara konuşması her ne kadar mizah ve dalga geçme konularına malzeme yapılsa da, bu durum gerçekten Türkiye’nin itibarının düşürüldüğü durum acısından çok hüzünlü ve trajedik bir haldir. Ama bunlar yalanla, fotoşop hamleleriyle bu hüzünlü ve trajedik hali gizlemeye çalışıyorlar.

Boş salon manzaralarının oluşmasında 17-25 Aralık operasyonlarının elbette büyük etkisi vardır. Dünyanın her ülkesinde “Rüşvet ve Yolsuzluk” gerçekten çok büyük suç sayılırken, herhalde sadece Türkiye’de bu suça bulaşmış kişilere dualı ve seçimlerde oy manasında destek veriliyor.

Doğu ve Batı ülkelerine bakın, bir devlet başkanı en ufak bir yolsuzluk ve rüşvet olayına adı karışsa anında görevi bırakmak zorunda kalıyor, kimi intihar ediyor, kimi harakiri yapıyor ama Türkiye’deki hali ibretle izlediniz. İmamlar, din adamları, müftüler, din alimleri adı yolsuzluk ve rüşvete karışmış kişilere destek vermek için sokaklara dökülüp ,dualı yürüyüşler yaptılar.

Türkiye’de “Montaj” diyerek birçok ahmak kandırabildiler ama görüldüğü gibi dünya milletlerini pek kandıramamışlar.

Neredeyse her devletin Türkiye’yi dinlediği de ortaya çıkmışken, dünya milletlerinin salonda Erdoğan’ı dinlemeye bile katlanmaması oldukça manidar değil mi? Yoksa attığı her adımı telefonda dinleyerek biliyoruz mesajı mı verdiler?

Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda bomboş salona konuşması göstermiştir ki, Recep Tayyip Erdoğan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun hesabını vermezse, Türkiye adına bu trajedik haller devam edecektir. Daha Recep Tayyip Erdoğan diğer hallerine hiç girmiyoruz.

Bu arada ABD ve İsrail’in her vahşetinde onların yanında yer almış,onlara her türlü destek sağlamış Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yüzlerine haykırdığı” masallara kim inanacaktı? Konuşmasında ABD askerlerine yine dua etse, en anlamlı konuşması olacaktı oysa !

Bizi bu dünyadan soğuttunuz da, siz hangi dünyalısınız çok merak ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.