DOLAR 5,7800
EURO 6,3924
ALTIN 271,5
BIST 108.869
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Az Bulutlu

Sizi Gidi Müzakereciler Sizi

31.01.2013
75
A+
A-

Fikri Atılbaz

“Yılanla aynı torbaya girer ya da ellerinizi bağlayarak aynı odada oturursanız kaçınılmaz sonuç; yılan sizi sokar.” F.Atılbaz
Yalanla peynir gemisi yürümez, diye yalanla bir şeylerin yapılabileceği, saklanarak bir yere kadar mumun yanabileceği; ancak bir noktaya kadar bunların olabileceğini anlatan güzel bir sözümüz var. AKP iktidarı o noktaya gelmiş bulunmaktadır.
İmralı’daki katilbaşıyla, Kandil’de çete başıyla, Oslo’da yurtiçi, yurtdışı bölge sorumlularıyla bugüne kadar gizli saklı yaptığı ve inkar ettiği, meydana çıkınca devlet görüşüyor dediği peynir gemisi bir noktada durup kalınca, bütün bu yaptıkları görüşmeleri, kurdukları ilişkilerini reklamlar eşliğinde, fona koydukları arkadaşım şarkısıyla beraber ifşa etmek zorunda kaldı. Gemiyi yürütebilmek için işi aleniyete dökmek zorunda kaldılar. Çünkü süre bitmek üzere, bunlar BOP çerçevesinde ve onun izin verdiği kadar hareket alanı olan, icazetle hareket eden bir yapıya sahipler.

Aleniyete döktükleri bu görüşmelere, alış verişe İmralı süreci adını koydular. Yaptıklarının ne kadar kötü bir şey olduğunu bildikleri için, binlerce masum sabinin kanını akıtan ve bu yüzden bebek katili olan, “sayın” diye hitap ettikleri Öcalan adını kullanmayıp, Türk milletinin daha fazla tepkisini çekmemek maksadıyla adayla görüşme, adaya gönderdik diyerek perdeleme yaptınız.

Yaptığınızın, bebek katiliyle masaya oturmanızın, isteklerin olabilirliğini tartışmanızın ve sırasıyla yerine getirmenizin müzakere olduğu söylenince deliye dönüyor kabul etmiyorsunuz. Terörle müzakere edilmez, terörle mücadele edilir dendiğinde, biz terörle mücadele ediyoruz, İmralı’yla da görüşüyoruz diye feveran ediyorsunuz. Siz müzakerenin adını görüşme, muhatabınız bebek katilinin adını ada olarak değiştirebilirsiniz; lakin masaya oturduğunuz terör çetesinin siyasal uzantıları bunun müzakere olduğunu her yerde söylemeye başladılar.

***

BDP’li Gülten Kışanak müzakereleri sürdürmek istiyorsanız diye başlayan konuşmalar yapmış. Demirtaş, Devlet ile Öcalan arasındaki müzakerelerin ‘bir hafta 10 gün içinde netleşeceğini” açıklamıştır. AKP iktidarının başı sayın Erdoğan’a göre “görüşme” yapılıyor. Onlarsa gerçek adını kullanıyor, müzakere. Habere göre Demirtaş’ın bu görüşlerini bildirdiği programa Kandil’den PKK yöneticilerinden Mustafa Karasu bağlanarak, görüşme talebinin hükümetten geldiğini tekrarlayarak, “Kürtlerin, Türk Devletine vereceği bir şey yoktur. Devletin, Kürt sorununun çözümü için adım atması gerekir” demiş. Hükümet kanadından açıklama her şey yolunda, tahminen Mayıs ayında silahları bırakacaklar.

Ne diyelim, ne diyebiliriz ki. Halbuki yalanla peynir gemisinin yürümeyeceğini gördüler. Gördükleri, yolda kaldıkları halde yeniden yapmak istediklerini yalan üzerine bina ediyorlar. Onlar ne yaparsa yapsın bu sefer durum farklı.

***

Türk milleti bu iktidarın, kollarına girip sofralarında oturarak Obama ve benzeri Hıristiyanları kendine dost edindiğini görüyor ve biliyor.

Türk milleti bu iktidarın, onların anladıkları dilden kavmiyetçilik yapanların, kabile mantığıyla hareket edenlerin, farklılıkları kaşıyarak etnik kimleri ortaya çıkarıp yanında durduğunu, el üstünde tuttuğunu, etnik milliyetçiliğin ırkçılık olduğu gerçeğini görüyor ve biliyor.

Türk milleti bu iktidarın, şeytanla masaya oturup, Allah’ın kulu, Türk milletinin temel direnç noktası, milli refleksi, gerektiğinde Türk vatanı ve milletinin fedaisi olanları şeytanlıkla suçladığını görüyor ve biliyor.

Türk milleti bu iktidarın, Millilikten uzak, İslam’dan uzak kişisel çıkarları için Küresel güçlerin çıkarlarına alet olduğunu biliyor ve görüyor.

Koltuk tatlı olsa da, ölüm acı bir gerçektir. İktidar adamı sarhoş edip, kör ve sağır yapsa da gerçek onların başına balyoz gibi iner. Türkmenler katledilirken sessiz kalacak, gurur duyduğunuz Barzani’nin ağzına bakacaksın, Doğu Türkistan’da olup bitenlere gözlerini yumacaksın, Türküm diyenin karşısında durup hadi oradan ırkçılık yapmayın diyeceksin. O kadar uzun boylu değil. Türk milleti gerçekleri görüyor. Mumunuz artık yatsıdan önce sönmeye başladı. Habur rezaletine, kepazeliğine yol kazası diyecek kadar gözünüzün döndüğünü Türk milleti gördü, duydu ve her yerde dile getirmeye başladı. Sonsuz destekçileriniz gibi 3 maymunu oynamıyor.

***
AKP hükümeti ve onun başı sayın Erdoğan çok sevdiğiniz anket çalışmalarından birinin sonucu; Poll-Metric’in yaptığı kamuoyu araştırması son dönemde Türkiye’de yaşanan sürecin halk tarafından onaylanmadığını ortaya koyuyor. Bu araştırmaya göre halkın yüzde 70.05’i görüşmelere hayır derken, yüzde 24.79’u evet diyerek olumlu bakıyor. Yüzde 5.16’sı da çekimser. Siz hala yola devam deyin.

Türk milleti AKP’nin de Yeni CHP’nin de ne yapmak istediğini, kimlerin yanında yer aldığını, hangi ortak amaca hizmet ettiklerini görmeye başladı.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.