Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Siz Ne Ayaksınız

Evet sayın Özdağ ‘Evet’ diyen bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Türk milliyetçisi olamaz. Türk milliyetçiliğiyle bütün bağını koparmış demektir” diye büyük konuşmuşsunuz. Ancak bas bas bağırdığınız halde Genel Başkanınız Meral hanımın tarif ettiği şekle “HDP’yi Kürt siyasi hareketinin temsilcisi” olarak tanımlamış ve bu yüzden baş danışmanını kaybetmiş. Ancak Milliyetçilik tanımı yapan sizde herhangi bir hareket yok. Kardeşim Yıldıray Çiçek’in (Selam olsun sana ve ailene şanlı Bozkurt) daha önce belirttiği gibi şu beylik laflarda bulunmuşsunuz:
“Devlet Bahçeli’yi savunmak, Anayasa’nın ilk 3 maddesini savunmaktır” (12 Nisan 2011/KONYA) Diyen Özdağ’ın yemediği halt kalmamış MHP’de yıllardır “DEMOKRASİ” arayan Ümit Özdağ’ın Şubat- Mart 1993 Sayılı Sosyo-Politik Yaklaşım Dergisi’nin 57-58 ve 59. sayfalarında kaleme aldığı “Demokrasi Ve Ülkücü Yaklaşım” başlıklı yazısında Başbuğ Türkeş’in yönetim tarzına bakışı aynen şu şekildeydi:

“Radikal Türk milliyetçiliğin siyasal organizasyonu olan CKMP/MHP hareketinin Türk demokrasisinin gelişmesine doğrudan katkıda bulanmak gibi bir fikri eksen üzerinde olmadığı açıktır. Ancak parti pratiğinden çok, parti önderlerinin zaman zaman hedefi aşan ve/veya gereksiz açıklamaları, CKMP/MHP hareketini neredeyse Türkiye’deki tek anti-demokratik tavır sergileyen siyasal parti olarak ön plana çıkarmıştır. Örneğin radikal dinciliğin temsilcisi olma iddiasını taşıyan MSP/RP çizgisinde, lider hegemonyası CKMP/MHP den çok daha güçlü iken, CKMP/MHP’nin lider olgusunu sürekli vurgulayışı CKMP/MHP yi parti içi demokrasiden yoksun tek parti konumuna düşürmüştür. Keza devletin demokrasiden daha önemli olduğu şeklindeki açıklamalar, partiyi, proleterya diktatörlüğünü savunan veya milli egemenliği reddeden partilerden daha anti-demokrat bir konuma itmiştir .”

Şimdi ne Milliyetçiliği olduğunu bir türlü anlayamadığım bir Milliyetçilik anlayışı sizin gibi biri olan Meral hanımda olurdu ancak. İhanet bulaşıcı ve kalıcıdır. Türlü açıklamalar yapar kendinizi haklı gösterebilirsiniz. Ancak gerçek manada haklı olmanız mümkün değildir.

2011 seçimlerinde televizyon ekranlarından “Mustafa Sarıgül Baykal’ın karşısında CHP’ye başkan adayı oldu, şu an partinin kapısının önünden geçemiyor. Ben Sayın Bahçeli’nin karşısına başkan adayı olarak çıkmıştım, bugün partinin milletvekili adayıyım. Bu kadar demokrasi hangi partide var?” diyen Ümit Özdağ, demokrasi arama merakınız ne zaman bitecek?

Evet, şu an çok daha büyük bir ifadeyle siz kendinizi ifade edin ki konuşmalarınız, yazılarınız tamamen gerçekleri anlatsın. Ama bir Milliyetçi Hareket kötü, Türkeş demokrat deyip Sorasında Milliyetçi Hareket için onca laf söylemiş, Başbuğu için demokrat değil demiş adam için -kusura bakmayın adam dedim- böyle biri için ne diyebiliriz ki. Siyasi madrabaz HDP’yi öven lideri Meral hanımın yanında ben buradayım diyen gülerek pozlar veren Özdağ sahi siz ne ayaksınız?
Bu yazıyı yazıyorum ki sizin ne ayak olduğunuzu anlayamayan gençler sizi yakından tanısın.
Sağlıcakla kalın!

FİKRİ ATILBAZ

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.