DOLAR 5,9735
EURO 6,6657
ALTIN 298,0
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 9°C
Parçalı Bulutlu

Siz kimin çiçeğisiniz?

05.01.2013
77
A+
A-

İktidarın hem çiçeği hem böceği hem de Gül’ü var hamdolsun! Böceğin bize ait olmadığı çok açık… Gül, bizzat yetiştiricisi tarafından henüz hayatta iken “Yahu sen kimin Gül’üsün? …” sorusuna zaten muhatap olmuştu. Gül’ün aldığı ödüllere bakmak yeterli… Böceği daha önce konuşmuştuk.

Çiçeği konuşalım…

Meclis Başkanı Sayın Cemil çiçek: 1987’de öğrencilik yıllarında sevdiğim, muhabbet beslediğim bir insandı. Cemil Çiçek bursu adı ile üniversite öğrencilerine burs vermişlerdi. Ben de yararlanmış kendilerine çok dua etmiştim.

Belki de politik hayatının en güzel yılları, bize burs verdiği yıllardır. Şimdi burs değil, altın külçeler dağıtsa dahi zerre muhabbetimi celbetmez. Şahsına bir düşmanlığım yok… Hiçbir AKP yöneticisine olmadığı gibi… Şimdi Meclis Başkanı, daha önceleri de bakanlık, vekillik derken en az otuz yıldır, Meclis’te.

Otuz yıldır bakan ve vekil olan Sayın Çiçek, şu anda çok şikâyetçi olduğu mevcut anayasa ile istediği her icraatı yapmıştır. Şimdi ne oldu da bu anayasadan bu kadar şikâyetçiler?

Türk halkına iş ve aş vereceklerdi de, bu anayasa dur mu dedi?

Gelir dağılımındaki adaletsizliği ortadan kaldırmak istiyorlar da, onlara engel mi oluyor?

Yeraltı ve yerüstü kaynaklarını işletmek istiyorlar da, Anayasa’nın müeyyidesi ile mi karşılaşıyorlar?

Sayın Çiçek’e soruyorum:

Ülkenin bir numaralı sorunu olan terör sorununu çözecek, asker ve polislerimizin katledilmesine sebep olanları yargılayıp hak ettikleri cezayı vereceksiniz de buna mevcut anayasa hayır mı diyor?

Bir an evvel değiştirmek için acele edip kendinizi parçaladığınız, bu anayasa o kadar mı kötü? Değişince, değiştirilince bir anda ülke cennete mi dönecek? Hem bu aceleniz neden? … Bu telaşınız niye? …

Dünyanın sonu mu gelecek anayasa değişmeyince?

Verebildiği tek cevap “bu anayasa askeri vesayetle yazılmış? Her şeyi değişmiş anayasanın değişmeyen birkaç maddesi kalmış, onları da değişin bitsin, neden ille de yeni anayasa?

İlk üç maddesini değiştirmek için…” işte şimdi zurnanın zırt dediği yere geldik.

Yeni Anayasa=Yeni Türkiye=Bölünmüş Türkiye

Hiçbir şeyi iktidar gizli yapmıyor. Bu iktidarın tek iyi tarafı bu… Gizli iş çevirmemek… Her şeyi açık gerçekleştiriyor. Çünkü gerçekleri saklayacak derecede diri bir halk yoktur. Verilen her şeyi hazmeden, tepkisiz ve etkisiz bir halk… TOKİ faizleri ile en az yirmi yılı ipotek edilmiş, gıkı çıkmayan ölü bir halk…

Faiz yemekten gözleri görmeyen, kulakları duymayan nursuzların egemen olduğu sessiz yığınlar…

Yeni anayasa ile devletin adını bile, Türk koymayı düşünmüyorlar. Türk kelimesini ayrılık unsuru sayıyorlar. Vatandaşlık tanımını ise ırk temeline oturtuyorlar. “Dindar Apo (!)” işin merkezin de…

Mevcut anayasa özerkliğe müsaade etmiş olsa, değiştirilmesini teklif dahi etmeyi suç sayardı iktidar. Resmi dilinin Türkçe ve tek olması, özerkliği reddeden üniter bir devlet olması AKP’nin önünde engel… Obama’ya değiştirme sözü vermişlerdi!

Bu engeli aşmanın yolu yenisini yapmak…

Yenisini yaparken de, tüm partilerin desteğini almak ve halka sormak gibi göstermelik faaliyetler ile de bu işin günahını millete yıkmak istiyorlar. Şimdi yakasında kocaman ay yıldız rozeti ile dolaşan Sayın Çiçek, bu rozeti taşıma da ne kadar samimi?

ANAP’ta iken böle değildi, AKP’den öğrendi böyle rol yapmayı…

Neden Meclis Başkanı olarak bu ihanetlere karşı haykırıp “Türk kelimesinden rahatsız olanların alnını karışlarım” demez? Yoksa onu da saran böcekleri mi var?

Bunu diyerek milletin çiçeği olunuz.

Demiyorsanız, siz kimin çiçeğisiniz?

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.