Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

Siz Kim Türkeş’çi Olmak Kim?

28.01.2019
A+
A-

Bu yazımda,MHP ‘ye sevdalı Lider Teşkilat Doktrin prensiplerinden ayrılmamış sırf Türkeş sevgisinden dolayı samimi olarak kendilerine ”Türkeşçi”diyenlere sözüm yoktur..Onlar benim ülküdaşımdır.

Çünkü biz,musallada; “Dik durdu, satmadı, satılmadı, o ölmedi çünkü bir yiğitti…”

Denilebilecek şahsiyetlere “Ülküdaşım” diyoruz.

4 Nisan geliyor,birileri kirli yüzlerini gizlemek için yine,Türkeş’çilik maskesi takacak sözüm bunlaradır.

Türkeş’i,Albay Türkeş olarak tanıyan,Başbuğ Türkeş olarak 4 Nisan’da yağan kar ile abdest alıp uçmağa yollayan,”Türkeşçi”değil;onun ve MHP’nin bir neferi sevdalısı olarak,karanlık yüzlerine ayna tutacağım.Bu aynaya dahi bakacak yüzleri kalmayacak…

Zaten bunların,aynaları kırılmış,ihanet şarkıları yarım kalmış, büyüleri bozulmuş, saatleri durmuş, ihanetleri tarihte asılı kalmıştır.

Sahtekarlar sizler var ya aslında Başbuğ’umu hiç sevmediniz tanımadınız,kiminiz kaset satmak için kiminiz mafyacılık oynamak için o zaman da maskeliydiniz.Zaman geldi koltuk hırsıyla onu yerden yere vurmaya kalktınız. Davasına ihanet ettiniz.

Siz Başbuğu anlamadınız sevmediniz ki Devlet’i anlayıp sevesiniz..!

Dava adamları adlarının sonuna asla ‘’ci cu cilik cülük…gibi eklerin gelmesini istemezler ‘’ milliyetçilik ülkücülük ‘’ davadır ekler de aidiat anlamı taşır Aslolan davadır kişiler fanidir,ne demek ‘’Türkeş’çilik’’Tarihimizde var mı Oğuzkağan’’cılık’’ Aparslancılık Fatihcilik..Bahçelilik örnekleri çoğaltabiliriz.

Ha Atatürkçülüğe özenmişseniz onlar da sizin gibi sahtekarlar Atatürk’ün kurduğu partide çapsız genel başkanlar sayesinde Marksistler kürtçüler fetöcüler cirit atıyor. Türk Milliyeçiliğini ağızlarına alan yok..!

İşte yanıldığınız nokta tam da burası..!

Siz de,Türkeş’in partisini,küresel güçlerin Fetönün emrine vermek ,paradigma değişikliği yapmak,ele geçirmek için her türlü melaneti,yolu denediniz..

Ama şunu hesaba katmadınız. MHP’nin başında Türkeş’in teşkilatçılığını çok iyi bilen yanından ülkülerinden hiç ayrılmayan Devlet Beyin,hesapsız ülkücülerin olduğunu unuttunuz.

Oyunlarınızı bozup,kafanıza geçirdi Devlet Bey, hepinizi bir sepete doldurdu sepeti de ‘’Başınızın’’koluna taktı attı bir çukura..

Şimdi o çukurda debelenip duruyorsunuz.Başınızı taştan taşa vuruyorsunuz…!

Bilemediniz ki : ‘’Baş olanlar övünmesin ne gelirse başa gelir,
dizler yere değer amma,baş dönerse taşa gelir.’’

Dedim ya siz gerek Albay Türkeş’i gerekse Başbuğ Türkeş’i hiç tanımamışsınız

Tanısaydınız onun yakınındaki rahmetli Dündar Taşeri de tanırdınız…Onun ‘’ Doğru’da birlik, doğrudur. Yanlış’ta dahi, birlik doğrudur. Çünkü, bizatihi birlik, doğrudur.’’ Dediğini bilirdiniz .Ayrılık tohumları ekmezdiniz. Biraz edep adap töre öğrenirdiniz.

Türkeş’le kader birliği yapmış dava arkadaşı Dündar Taşer :“Türkeşin yanlışı benim doğrumdan daha doğrudur” Diyerek Lider Teşkilat Doktrin anlayışını iliklerine kadar nakşetmiştir.

Türkeş’i ”Başbuğ” yapan bu teşkilatçılık anlayışıdır.

Bu anlayışı ”biat etmek”diye nitelendirendirip her türlü hakareti yapacaksın Lideri hasta yatağında hançerleyenleyeceksin ondan sonra da Türkeş’çiyim diyeceksin. Hadi oradan zındık…!

Yine Dündar Ağama sorarlar

“Neden Alparslan Türkeş? Sen çok daha bilgilisin. Çok daha güzel konuşuyorsun. Çok daha etkileyicisin. Niçin hareketin başına sen geçmiyorsun? diye

“Dedikleriniz doğru değil, ama doğru olduğunu bile kabul etsek, olmaz” cevabını vermiştir.

Taşer, “Çünkü, bir duvarın yıkılması gerekiyorsa, ben balyoz ararım. Bulamazsam, bir iki tekme atar, gövdem ile yoklarım. Olmazsa vazgeçerim. Ama, Türkeş farklı. O sonuna kadar mücadele eder. Vücuduyla yüklenir, kafasıyla vurur. Düşer bayılır, sonra tekrar devam eder. Türkeş, o duvarı yıkar.”

Devlet Bey de sizin MHP ve ülkücü hareket için hazırladığınız ihanet planınızı MHP’yi ele geçirme projenizi paramparça etti. Kala kala elinizde çürük bir ip kaldı.

Türkeş’i anlamak tanımak için Dündar Ağam gibi nefsinizi yeneceksiniz.Menfaat koltuk hırsıyla yanıp tutuşmayacaksınız..

Nerde sizde o ufuk,Dündar Paşamın şu cümlelerdeki ferasatı anlayacak yürek

”Büyük mücadele adamları, hasmına küçük sıfatlar söyleyerek kendilerini tatmine giderlerse küçülmüş olurlar.”’İşte bu yüzden bunlar küçüldükçe küçüldüler.

Türkeş ,Aman bana ” ırkçı! ” demesinler Aman bana ”gerici! ” demesinler, diye Türk Milliyetçiliğinden,Türkçülükten Ülkücülükten vaz mı geçti.!

Siz ne yaptınız Türklüğü bırakıp 19. yüzyılda yaşamış bir Fransız Ernest Renan milliyetçiliğine, karanlığına kanat çırptınız
Türkeş’çi olmak için,Türkeş’in eserlerim dediği MHP Ülkü Ocakları Kamu Sen gibi eserlerini korumak,onun ilkelerini siyasetin merkezine almak gerekir. Devlet Beyin yaptığı gibi.

Türkeşçi olmak her şeyden evvel edepli,adaplı olmak, haddini bilip adam olmaktır..

Halihazırda MHP Lideri olan sayın Devlet Bahçeli’ye sahip çıkmayanlar ”Türkeşçi” olamaz. ” Türkeşçiliği ! ” Ülkücülüğü Milliyetçi Hareket partisi dışında,boşuna aramayın,bulamazsınız.

Türkeş ismi ağzınıza yakışmıyor. Ağır gelir altında ezilirsiniz. …!

Sizden olsa olsa Fetönün zamanında İçişleri bakanlığına getirdiği iddia edilen,şimdilerde ”onu koruyun” talimatı veren Fetönün emrini yerine getirmek için görevli Alamut fedaileri olur…!

İhsan Akan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.