Siz, Atatürk’ün Kurduğu Partiyi Nasıl PKK Karargâhı Yaptınız?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
15.11.2017
A+
A-

Konuya direkt gireyim. Evet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AKP’nin Atatürk konusunda sicili çokta temiz değil. Gerek AKP iktidarı zamanında, gerek başka partilerde siyaset yaparken Atatürk konusunda çok yanlış eylem ve söylemleri olmuştur. Atatürk’ü gerçek manada sevenleri çok incitmişlerdir. Tartışmaya bile gerek olmayacak durum maalesef budur.

Fakat, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’li yöneticilerin, özellikle 15 Temmuz sonrası daha bir milli çizgiye geldikleri görülmektedir. Atatürk ve Cumhuriyet konusunda geçmişteki hatalarından daha farklı baktıkları anlaşılmaktadır.

Terör örgütleriyle yapılan mücadele, Batı’nın Türkiye’yi aşağılayan tutumları karşısında duruşları, Barzani’den uzaklaşıp bölgede daha akılcı davranıp, Türkmenlere yüzlerini dönmeleri ve son olarak Atatürk’e ve mirasına karşı daha sıcak mesajlar verilmesi çok önemli gelişmelerdir. Hepsini bütün halinde değerlendirdiğinizde ülkenin geleceği açısından önemli bir durumdur.

Her şey dört dörtlük mü?

Elbette değil…

Ama AKP’nin o kadar yanlıştan bu noktaya gelmesi memnuniyet vericidir. Bu çizgiyi sürdürür mü bilemeyiz. Ama ülke için sürdürmesi gerekiyor. Geçmişte yaptığı hataları tekrarlamaması lazımdır.

CHP, ikiyüzlülüklerine sermaye olarak kullandığı Atatürk’e, AKP’nin sahip çıkmasından oldukça rahatsız görünmektedir. Bu rahatsızlığından dolayı AKP’nin Atatürk’e olan yakınlaşmasını oy kaygısı olarak değerlendirmektedir. Sanki kendileri Atatürk konusunda konuşmaya yüzleri varmış gibi, AKP’nin “Atatürk’e sahip çıkacağız” sözleriyle dalga geçmektedirler.

CHP Grupbaşkanvekili Özgür Özel’de AKP’ye cevap verip, CHP’yi savunurken şöyle demiş :

“Kendi içindeki Atatürk sevgisinin azlığından, Atatürk’ün partisini sorumlu tuttu. CHP ile kurucusu arasında hiçbir zaman kopmamıştır, şahidimiz Türkiye’deki herkestir.”

 

***

Hem de ne şahidiz!

Recep Tayyip Erdoğan’a “oy için Atatürkçü oldun” diyen CHP’ye “siz ne için PKK’cı oldunuz?” diye sorsalar ne cevap vereceklerdir?

“Barajı aşsın” diye 7 Haziran seçimlerinde PKK’nın partisine oy verdiniz mi? Verdiniz. (Hatta CHP Genel Başkan yardımcısı bile “Ailece HDP’ye oy verdik” demişti.)

PKK’nın partisi HDP ile 7 Haziran seçimleri sonrası koalisyon kurmaya kalktınız mı? Kalktınız…

Apo ve PKK paçavraları altında HDP ile defalarca miting yaptınız mı? Yaptınız…

CHP milletvekilleri havaalanlarında PKK’lı terörist leşi karşılamaya gittiler mi? Gittiler…

CHP milletvekilleri PKK’lı teröristlerin cenaze törenine katıldı mı? Katıldı…

HDP’li belediyelere kayyum atanmasına, HDP’li milletvekillerinin tutuklanmasına, PKK’nın gazete ve televizyonlarının kapatılmasına CHP karşı çıktı mı? Çıktı…

Atatürk’ün kurduğu parti bugün Atatürk’ün emanet ettiği vatanı bölmek isteyen terör örgütü PKK ile yol yürüyor. Ama Atatürkçülüğü de kimseye bırakmıyor. Şahit olduğumuz CHP işte bu Özgür Özel!

 

 

Recep Tayyip Erdoğan niye Atatürkçü olduğunu anlatsın da, siz de Atatürk’ün kurduğu CHP’yi nasıl PKK çizgisine getirdiniz, onu bu millete bir anlatın…
CHP’nin yan kuruluşu HDP’nin yanına minik bir yancı parti olarak kurulan İP’in Genel Başkanı Meral Akşener’de “İP ilaç gibi geldi, şimdi de Atatürkçü oldular” demiş… Kendisi bu CHP ile yol yürüdüğünü unutmuş galiba…

İP’nin nasıl CHP’nin yan kuruluşu olduğunu CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır’ın “Atatürkçülük’ü herkesten çok savunan pozisyonda olmaları, belki de bu kurulmuş olan İYİ Parti’nin kendi tabanlarından Atatürk hassasiyeti olan seçmen kitlesini uzaklaştıracak endişesi olabilir” sözlerinden anlayabilirsiniz. Kendilerinin Atatürkçü olmadığını kabul ediyor, başka bir parti üzerinden AKP’ye laf giydirmeye çalışıyor. Zaten dün HDP’ye oy veren CHP, şimdi yeni kurulan İP’e oy istiyor. Geçen hafta bir gazeteye röportaj veren CHP milletvekili Dursun Çiçek “CHP’ye oy vermiyorsanız, İP’e oy verin ” açıklaması yaptı. Proje parti beslemek, büyütmek artık CHP’nin işi oldu.

CHP, İP ve PKK’nın partisi HDP yanyana plan peşinde koşuyor. Ama ne hikmetse Atatürk’ü de dillerinden düşürmüyorlar.

AKP kurulurken Atatürkçülük iddiasıyla kurulmadı ve içinde de bir hayli Atatürk düşmanı barındırdı. Bugün Atatürk konusunda düzelme yoluna giderse bundan en çok biz mutlu oluruz.

Ya siz CHP, Atatürk’ün kurduğu partiyi nasıl terör örgütlerinin karargâhı haline getirdiniz?

Cidden soruyorum; AKP’ye Atatürk hakkında hangi yüzle ders vermeye kalkıyorsunuz?

CHP’ye en güzel dersi MHP Lideri Devlet Bahçeli şu sözlerle vermiştir:

Atatürk hiç kimsenin tekelinde değildir.

Hele hele HDP, PKK ve FETÖ’nün yörüngesine giren CHP’nin Atatürk adını anmaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır.

Atatürk hiç kimsenin siyaset dövüşünün, sinir harbinin, sivri dilinin konusu da olamayacaktır.

Atatürk’e alaka yükseliyormuş, ne var bunda, olması gereken bu değil mi?

Son zamanlarda herkes Atatürk demeye başlamış, ne güzel işte, bunu polemik malzemesi haline getirmek ahlaki mi?

10 Kasım’da Anıtkabir dolmuş taşmış, bunun neresi mahsurlu, daha fazlası için arayış ve arzuya sahip olmayalım mı?

Yüzde 50 artı 1 nelere kadirmiş, Atatürk konusu abartılıyormuş, bazıları şaşkınlık geçiriyor, kelli felli kalem sahipleri hayretler içindeymiş.
Laf cambazlığını bırakınız, közlenmiş düşmanlıkları geçiniz, ipsiz sapsız değerlendirmeleri, uçuk kaçık beyanatları buruşturup atınız; nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’dir.

***
Hadi CHP, PKK ve HDP çizgisinden kurtul, Atatürk çizgisine gel de, senin adına da çok sevinelim. Biz yanlıştan dönenleri severiz, dönekleri değil…

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.