Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Siyonizmin Kuklası Olarak Görülen Adamsın!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
05.02.2014
A+
A-

Başbakan Erdoğan geçtiğimiz hafta İran’a bir ziyaret gerçekleştirdi. AKP’nin Ortadoğu Bölgesinde ABD ve İsrail hesabına çalışmasından dolayı İran’la yaşanan bir gerginlik sonrası bu ziyaret önemli olmuştur. Malatya’ya yerleştirilen “Füze Kalkanı’nın” ABD tarafından “Bu bir ABD radarıdır. Dünyanın her tarafındaki ABD radar ve sensörlerinden gelen veriler, füze savunmamızın verimliliğini artırmak için birleştirilebilir. Hiçbir anlaşma, bizim İsrail Devleti’ni savunma kabiliyetimizi kısıtlayamaz.” Şeklinde izah edilmesi ve Türkiye’nin buna ev sahipliği yapmasından dolayı İran Türkiye’ye öfke kusmaktaydı. Son 2-3 yıldır İran’ın Türkiye’yi tehdit etmeyen yetkilisi kalmamıştı.

Geçtiğimiz yıllarda İran’ın dini lideri Hamaney’in askeri danışmanı Orgeneral Yahya Rahim Safevi AKP’nin İsrail ile olan kavgasının sahte olduğunu vurgulayarak , “Siyonistlere karşı çıkış siyasi gösteri, perde arkasında görüşüyorlar!” demişti.

İran Meclisi Ulusal Güvenlik Komisyonu üyesi Muhammed Kevseri “Defalarca Siyonist rejimine karşı olduğunu söyleyen, Gazze filosuna saldıranlara ağır ceza isteyenler, İsrail’i koruyacak radar sistemine izin verdi” diyerek AKP’yi eleştirmişti.

İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejat “Siyonistlerin hizmetinde olan ve İsrail’in dünya üzerinde hâkimiyet kurmasına aracılık eden komşularımız için üzülüyoruz” diyerek AKP’den dolayı Türkiye’yi eleştirmişti.

İran Meclisi Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanvekili İsmail Kevseri “Ankara, bir nevi emperyalizmin taşeronu ve aracı haline gelmiştir. Erdoğan ve Türkiye’deki karar vericiler, dikta edileni yapıyor.” diyerek AKP yönetimindeki Türkiye’yi ağır bir şekilde eleştirmişti.

Recep Tayyip Erdoğan işte bu sözlerin gölgesinde İran’a ziyaret gerçekleştirmiştir.

Bu ziyaretin gerçekleştiği gün bile İran’ın dini lideri Ayetullah Hamaney’in Devrim Muhafızları Temsilcisi Abdullah Hacı Sadıki “Erdoğan Siyonist rejimin elinde bir kuklaya dönüşmüştü, fakat yakın zamanda şahit oluyoruz ki Erdoğan derin uykusundan uyanmaya başladı.” açıklamasını yapmıştır. İran ,AKP’nin uyanmasının da sözde olduğunu henüz kavrayamamış ama Siyonizmin elinde oyuncak ve kukla olduğunu sürekli ifade etmektedir.

İran’a karşı ABD ve İsrail’in yanında yer alan , bunun yüzünden İran’ın tepkisini çeken Başbakan Erdoğan İran ziyaretini “Kendimizi ikinci evimizde hissediyoruz.” şeklinde değerlendirerek , “ikinci evini “yıkmaya çalışan olarak da tarihe geçebilir. ABD hedef gösterdiğinde AKP’nin ABD’den mi yoksa İran’dan mı yana olacağını tüm dünya bilmektedir.11 yıldır ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’nde görev yapan bir parti için elbette İran hedef olacaktır. Malatya’ya yerleştirilen füze kalkanı bunun bariz ispatıdır.

Her yerde Suriye’de yaşananlardan dolayı Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a öfke kusan Recep Tayyip Erdoğan , Suriye’nin en büyük destekçisi olan İran’a ziyaretinde bunu dile dahi getirememiştir.

Ama İran ziyaretini eleştirenleri bile 17 Aralık operasyonuna bağlayarak oradan bile cemaate “Güneydeki sevdikleri ülke var ya, öyle odaklara öyle çevrelere çalıştıkları için bundan rahatsız.” diyebilmiştir. “İsrail’i seviyorlar,onlara çalışıyorlar” diye bir başkasını suçluyor , oysa ziyarete gittiği İran’da Recep Tayyip Erdoğan’ı “İsrail kuklası , taşeronu, aracı” olarak suçlamıştı.

Tutarsızlıklar , çelişkiler Recep Tayyip Erdoğan’ın siyaset tarzıdır, o yüzden bu halleri bize çok doğal gelmektedir.

Oysa güneydeki ülkenin “Yahudi Cesaret Ödülü” ondadır, Siyonizm’in kurucusu olan Theodor Herzl’in anıt mezarında saygıda bulunma şerefi(!) ona aittir. Geçtiğimiz ay ölen Ariel Şaron hastaneye düştüğünde ilk arayan , sağlığını merak edende oydu. Yani varlığını okyanus ötesine adadığı kadar , varlığını güneydeki ülkeye de adayan bizzat odur. Türkiye’de onu bunu İsrail sevdalısı ,Yahudi aşığı olarak ilan eden ,oysa bu sıfatları en çok hak eden de kendisidir.

Başta İran olmak üzere komşularımızla iyi ilişkiler içinde olmamız bizleri mutlu eder ama AKP’nin dostluğunu da ,düşmanlığına ABD’nin menfaatleri belirlediği için yarın ne yapacağı belli olmamaktadır. Suriye ile gelinen nokta buna büyük örnektir. Beşar Esad ile birlikte ailece tatil yapan Recep Tayyip Erdoğan’ın şimdi kanlı bıçaklı olması örnek değil de nedir? O yüzden İran , AKP’yi “derin uykudan uyandı” olarak görmemelidir. AKP’nin uykusu da , uyanıklığı da ABD-İsrail çıkarlarına uygun olma mecburiyeti taşımaktadır.

AKP ne evler yıkmıştır , Recep Tayyip Erdoğan’ın “ikinci evim” dediği İran’a duyurulur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.