DOLAR 5,9559
EURO 6,6553
ALTIN 289,3
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

SİYASİ İSLAMCILAR MÜSLÜMAN MI?

01.05.2011
201
A+
A-

Başlığa bakıp da “bu nasıl soru, elbette her Müslüman İslamcıdır, her İslamcı da Müslüman” dediğinizi duyar gibiyim. Fakat ülkemizde son 8 yıldır yaşananlara baktığımızda AKP zihniyetinin Müslümanlıkla alakası olmadığını görmekteyiz.

AKP’nin, 8 yıldır iktidarı boyunca İslam’ın emirlerine uygun tek bir icraatını söyleyebilir misiniz? Söyleyemezsiniz, ama ben aykırı pek çok icraat sayabilirim size.

Bu yazı özellikle, Zaman, Yenişafak, Vakit gibi gazetelerde yazan ve Müslümanlığı “ticari bir mevta” olarak gören yazar ve çizerlere, AKP içinde politika yapan, konuşunca mangalda kül bırakmayan, Müslümanlığı kendilerinden başka kimseye yakıştıramayan din taciri politikacılara” ithaf ediyorum. Şayet içlerinde gerçekten zerre iman ve vicdan varsa bir an düşünüp “biz ne yapıyoruz, kimlerin peşinden gidiyoruz” diye kendilerini sorgularlar. Yazacaklarımda yanlış varsa da köşelerinde cevaplarlar.

Ben bu “İslamcıların(!)” şimdiye kadar bir Vatikan projesi olan AKP hakkında tek bir eleştiri yaptıklarına şahit olmadım.

İslam ülkelerini işgal eden, milyonlarca Müslüman’ı, tecavüz ederek, işkence ederek katleden BOP’çular hakkında tek kelime eleştirdiklerini duymadım. Tayyip Erdoğan’ın “BOP eşbaşkanıyım” diye böbürlenmesi karşısında “Dur bakalım, BOP bir kafir projesidir, senin ne işin var BOP ile” dediklerini duymadım.
8-9 yıl önce iflas şirketler şu anda milyar dolarlarla oynuyor, kaynağını soran yok.

Deniz Feneri marifetiyle Müslümanları dolandıranlar hakkında açılan davanın sümenaltı edilmesi hangi İslami kritere dayandırmaktalar acaba?

8-9 yıl önce yiyecek ekmeğe muhtaç kişiler, çocuğunu onun bunun bursu ile okutanlar şimdi milyar dolarlık şirket sahibiler, Gazete-TV, gemi, villa satın alıyorlar. Bunlar hangi “helal” yolla bu kadar palazlandılar, hiç sormuyorlar.
Yahudiliğe üstün hizmet madalyası alan ve bunu gururla taşıyan Tayyip Erdoğan hakkında “Bu ne iş ağam, one minüte diyerek bizi uyutuyor ardından da Siyonizmin en büyük ödülünü mü alıyorsun” diye bir kere sordular mı?
Avrupa’da katıldığı her toplantıda “Haçlı seferleri İslam ülkelerine medeniyet getirmek için yapılmıştır” diyerek, İslam dünyasını kana bulayan Haçlı seferlerine sahip çıkmasını, Allah aşkına, zerre imanı olan hangi Müslüman kabul eder?

“İzak fabrika yapacak, Mehmet çalışacak” deyip sınırları, topraklarımızı İsrail’e peşkeş çekmediler mi?

Zinayı serbest bırakan yasayı çıkartırken “Zorluklarımız var” demediler ama “Başörtüsü” konusuna gelince milleti uyutmaya devam etmiyorlar mı?

Pensilvayadaki, “Kelimeyi şahadetin ikinci kısmını söylemeyenlere (Hz. Muhammed’in Allah’ın kulu ve elçisi olduğuna inanmayanlara) da rahmet gözüyle bakılmalıdır” diyor ya Allah’ın ayetlerine aykırı olarak.
Tıpkı onun gibi buradakiler de “Kafirin her türlü projesinde rol alıyor, destekliyor, Müslümanların ülkesinin işgal edilmesine yardımcı oluyor, Müslümanların çoluk çocuk ırzına geçerek katlediliyor”, hala bunları “İslamcı, mütedeyyin” diyorsunuz, Hadi kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan da mı korkmuyorsunuz ey şeditler?

İncirlik’ten kalkan ABD uçakları, Irak’ta çoluk çocuğun üzerine bomba yağdırıyor, Müslüman kadın kızların ırzına geçiliyor, Tayyip Erdoğan bu alçaklara dua ediyor, İslamcı oldukları iddiasında olan yazar çizer takımından tek itiraz gelmiyor, bu nasıl Müslümanlık?

İzmir’den kalkan uçaklar Libya’da Müslüman katliamı yapıyor, siz hala AKP’nin “İslamcı, mütedeyyin” olduğundan dem vuruyorsunuz, sizde hiç mi izan ve şeref yok ey İslamcı(!) yazar çizer takımı?

Peygamber efendimize iftira atan alçak mundar Vatikan papazını uçağının kapısında karşılayıp “Şeref duyduk” diyerek etek öpeni hala “İslamcı, mütedeyyin” diye millete nasıl yutturabiliyorsunuz, bir kerecik olsun bunu dahi eleştirdiniz mi?

Bu mundar papaz ölünce Türkiye’de bayrakları yarıya indiren, yas tutan AKP değil miydi de, hala siz bu AKP’yi “İslamcı, mütedeyyin” diye savunuyorsunuz?

“Hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa elini kesmekten bir an geri durmam” diyen bir peygamberin ümmeti değil miyiz de Deniz Feneri ile milleti soyanları hala koruyanları “Benim hırsızım iyidir” mantıyla savunuyorsunuz Bu mu sizin Müslümanlığınız?

Bunların 2002’den beri yaptıkları KPSS, ÖSS, ALES gibi imtihanların tamamında şaibe, üçkağıt, haksızlık ayyuka çıkmadı mı?

“Devleti soyup soğana çevirmeyi ibadet aşkıyla” yaptıklarını söyleyen bir alçak zümre bunların zamanında türemedi mi?

Bu konular hakkında bir tekinizden bile bir eleştiri yazısı gelmediğine göre, siz de aynı değil misiniz?

Son söz, AKP’ye oy vermeyi düşünen sade vatandaşlara.
Hangi gerekçeyle AKP’ye oy veriyorsunuz bilmem, fakat AKP’ye “Bunlar Müslüman, İslamcı, Mütedeyyin” gerekçeleriyle oy vermeyin. Çünkü bu sıfatlarla onlara oy veren herkes onların “Kâfir işbirliklerine” ortaktır.
Yüce dinimiz İslam bunlar için, sadece iktidara gelmek ve saadet zincirlerini devam ettirmenin bir aracıdır.

Şimdi söyleyin bana Allah aşkına bu Siyasi İslamcılar Müslüman mı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.