Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Sırada İslam dünyasını yıkmak var

26.03.2013
A+
A-

Dünyada Türkiye kadar kendi içinden hain çıkaran bir ülke ne olmuştur, ne de olacaktır. Bu bir iddia veya kızgınlıkla söylenmiş bir cümle değildir. Karman İnan’ın belgeleriyle, rakamlarıyla ortaya koyduğu ve kitaplaştırdığı acı bir gerçektir. Nitekim, yaşadıklarımızda bunu doğrulamakta, hatta çok daha fazlasının olduğunu belgelemektedir. Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu hazin duruma, karşı karşıya kaldığı büyük ihanete karşı çıkmak yerine, yanında olmak ve bu millete hazmettirmek için başlatılan seferberliğin başka türlü izahı mümkün değildir.

İsteyip de alamadıklar bir şey kalmadı

İmralı canisi ile yapılan pazarlıkların sonucu açık, net ve kesin şekilde ortalığa saçılmıştır. Orada yatan katil, kan dökerek, binlerce insanı canından ederek, anaları ağlatarak, milletin iliğini kurutarak ulaşmak istediği hedefin tamamına, AKP sayesinde ve hayal dahi edemeyeceği bir kolaylıkla ulaşmıştır. Açın bakın PKK’nın ele geçirilen belgelerini. Bebek katilinin yakalanmadan önceki taleplerini gözden geçirin. Kandil’deki elebaşların, şehirdeki uzantıların meydan okuyarak ne istediklerini hatırlayın. İsteyip de elde edemedikleri çok az şey kalmıştır. Sadece İmralı’daki katilin serbest bırakılması henüz hayata geçirilmemiştir ki, bunun için de zemin hazırlanmaktadır. Sonrasında özür ve tazminat talepleri gelirse kimse şaşırmasın.

İhanet kelimesi hafif kalır

Çok şükür ki, Türk milleti artık bu ihaneti fark etmiştir ve ilk fırsatta gerekli cevabı verecektir. Bunu AKP ve yanaşmaları da görüyor. Tam bu noktada ihanetin hangi boyutta olduğunu, işbirliğinin nerelere kadar ulaştığını gösteren ibret verici sonuçlar ortaya çıkıyor. Medya başta olmak üzere, AKP’nin varlığını ganimet bilen ve bu düzenden nemalanan güruh büyük bir telaş içindedir. Milletin kafasını karıştırmak, yalanı gerçek, ihaneti fırsat gibi sunmak için öyle şeyler söylüyor, öyle şeyler yazıyor ki, kanımız donuyor. Bu yapılanı anlatmak için “ihanet” kelimesi çok hafif kalır. Bugün Türkiye’nin düşmanı olan her kim veya hangi ülke varsa, onlara “öyle şeyler yapın, öyle şeyler yazın ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin yıkmak, Türkiye’yi bölmek ve Türk’ü yok etmek isteyenlere yol açılsın. Hızla ilerlesin ve sonuç alsınlar” deseniz, bu kadarını yapamazlar. Utanırlar, açık düşmekten, inandırıcı olamamaktan ve alay edilmekten korkarlar.

Türk bayrağı asmak suç

İmralı canisinin tutanakları ortada yerde duruyor. Diyarbakır’daki rezillikleri bütün dünya izledi. Kandil’deki katillerin talepleri gazetelerde tefrika ediliyor. Siyasi uzantıları bebek katilinden aldıkları talimatları büyük bir pişkinlikle, büyük bir cüretle ve büyük bir rahatlıkla hergün ilan ediyorlar. Bunların hangisinde bu ülkenin birliğine sahip çıkmak, hangi cümlesinde Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak ve korumak, hangi beyanda milli ve üniter yapıya bağlılık var. Bu anlama gelebilecek tek bir cümle, tek bir harf duyan veya gören var mı? Bu bölücü kahpeler, AKP’den aldıkları cüretle o kadar coşmuşlar ki, bütün Türkiye’de bir fiili durum oluşturmak üzereler. Neredeyse Türkçe konuşmayı, Türk bayrağı asmayı, Türkiye’ye sahip çıkmayı suç haline getirdiler ve bunu yapanlardan hesap sorulmasını isteyecek kadar azıtmış durumdalar. Ve birileri çıkmış bunların iyi şeyler olduğunu, buradan barış çıkacağını ve Türkiye’nin ileri gideceğini söylüyor.

Yeni bir tiyatro sahnede

Bu çabalar beyhudedir. Bu musibet dolayısı ile kimin ne olduğunu, ne yapmaya çalıştığını, gerçek emelini bu millet görmek ve anlamak fırsatı bulmuştur. Ne Obama gayretleri, ne İsrail tiyatroları, ne yanaşma ve beslemelerin çabaları sonucu değiştirmeyecektir. Çırpındıkça batıyor, battıkça çırpınıyorlar. Nitekim, AKP’nin her dara düşmesinde olduğu gibi, bu defa da çeşitli tiyatrolarla milletin zihni bulandırılmak istiyorlar. “İsrail özür diledi” gibi bir tiyatroyla sahne aldılar. “Van minut” kahramanlığının sonucu, 9 Türk vatandaşının hayatını kaybetmesi ve Türkiye’nin tarihinde yaşanmamış bir kalleşlikle karşı karşıya kalması oldu.

BOP’un derin yeri

“Özür” kahramanlığının arkasında ne olduğu, üzerinden daha saatler geçmeden bütün dünya tarafından anlaşılmıştır. Türkiye, ABD ve İsrail menfaatleri için BOP’un daha derin yerlerine sürükleniyor. Özür kahramanlığı ile Türk milleti oyalanırken, AKP’nin yardım ve gayretiyle İsrail için yeni imkanlar, yeni topraklar, yeni yayılma alanları açılacak; İslam dünyası yeni kargaşalarla, yeni vahşetlerle, yeni bölünmelerle lime lime edilecektir. Şu tesadüfe bakın ki, özrün hemen arkasından İsrail Suriye’ye saldırmıştır ve AKP hükümeti bu konuda tek kelime bile etmemiştir. Suriye’nin parçalanması ve Irak’a dönüştürülmesi artık an meselesidir. Arkasından sıra İran’a gelecektir. AKP-İsrail ve ABD işbirliği ile yine Müslüman kanı akacak, yine ülkeler parçalanacaktır. Türkiye’yi yıkıma götüren AKP’yi, şimdi de İslam dünyasının yıkımına malzeme ediyorlar.

İslam dünyası için de sorun

AKP sadece Türkiye için değil, bölge için İslam dünyası için de büyük ve tehlikeli bir sorun olmuştur. AKP’nin varlığı içeride ve dışarıda sadece Türk düşmanlarına ve İslam düşmanlarına yaramış, onların işlerini kolaylaştırmış ve hayal edemeyecekleri imkanlara kavuşmalarını sağlamıştır. Zaten varlık sebebi budur. Bunun zerre kadar dışına çıkılması durumunda ne olacağını Obama elindeki sopayla göstermiş, sifonun ipini hatırlatmıştır. Ne kadar kalabalık, ne kadar imkan sahibi, ne kadar organize olurlarsa olsunlar, ihanet güruhun çabaları bu gerçekleri gizlemeye yetmeyecektir. Türk milleti biraz geçte olsa oynanan oyunu görmüştür ve ilk fırsatta gereğini yapacaktır. Yapmak zorundadır. Aksi halde artık telafisi mümkün olmayan bir noktadayız ve bedeli çok ama çok ağır olacaktır.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.