Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Sırada BBP mi var?

22.09.2013
A+
A-

Neval KAVCAR /

Türkiye’de siyaset kirli şekilde değişime uğruyor. Bel altı vurmalar, geçmişte kalan fakat yerelde, gönüllerde hükmünü sürdüren partilileri bünyesine katma faaliyeti son sürat gidiyor.

 

Söylediğimi AKP yapıyor. Saadet partisinde bir kurultay sonrası, genel başkanlıktan ayrılmak zorunda kalan ve sonrasında yeni bir parti kurarak diğerini zayıflatma yoluna giden Numan Kurtulmuş, vakti zamanı gelince AKP’ye geçti. (Aynı plan MHP’de denendi, tutmadı.)

 

Demokrat partinin bir dönem genel başkanlığını yapan Süleyman Soylu’da aynı yolun yolcusu oldu. AKP’ye transfer oldu. Nedir gaye? SP ve DP’nin oylarını, bahsi geçenlerin vesilesi ile AKP’ye geçmesini sağlama.

 

Vatandaşı etkileme. AKP’nin halen zirvede olduğunu, diğerlerine boşu boşuna oy atmak yerine, genel başkanları gibi yapıp, AKP bünyesinde bulunma tavsiye edildi seçmene.

 

Şimdi sıradaki genel başkan BBP iddiası mevcut. Mustafa Destici’nin de vakti zamanı geldiğinde AKP’ye geçeceği söyleniyor. Kürt açılımından, referanduma, AKP politikalarını ‘yetmez ama evetlerle’ destekleyen, MHP’nin stratejilerine ‘karşıyız’ izlenimi vererek Erdoğan’ın elini kuvvetlendiren BBP’nin genel başkanı AKP’ye geçmeden varlığını sürdürmesi, iktidarın daha çok işine yarar diyenlerde var.

 

Türk Ocakları Genel merkezi, BBP, eski ülkücü, vs vs unsurlarla MHP’nin ‘Türk Milletinin menfaatine olan politikalarını yıprandırmak varken, oldukları halde muhafaza edilirler, dondurup dondurup çözerler, piyasaya sürerler görüşü de hakim.

 

Bilhassa muhafazakâr kesimde, cemaatle içli dışlılığın avantajını kullanarak MHP’ye vurmanın bedelini, içinde bulundukları hâl ile ödediklerinin farkında olmayışları bir tecelli olmalı.

 

‘Destici’nin AKP’ye olası transferinde milletvekillik beklediği, Yazıcıoğlu gibi AKP bünyesinde seçime girip tekrar partinin başına döneceği’ söylentisidir duyduğunuz dediler. Oysa Destici kendisi geçtiğimiz yıl, böyle bir teklife olumlu bakacaklarını söylemişti. Bunun söylentiyle, iddia ile falan ilgisi yok.

 

Geleceğini bir vekillik olursa iyi olura bağlayan muhterem-ler mi dini bütün, bizler gibi ülküsünden başka sevdaya tutulmayıp, İslam’ın kılıcı Türk Milletini yüceltmeye çalışanlar mı?

 

AKP, BBP’nin kendi bünyesinde mi, dışta mı daha faydalı olacağına karar verdikten sonra, seçimler öncesinde göreceğiz ne olacağını. Şimdiden konuşmak için çok erken olmakla birlikte, Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş’tan sonra sırada Mustafa Destici mi var konuşmaları artınca, ‘AKP menfaatine olduğuna inanırsa bu teklifi yapar’ diyorum. O transferlerin bir anlamı var. Destici’nin transferi olursa, hizmetlerine karşılık teşekkür bâbında olur ancak.

 

Böyle çantada keklik görüntüsünü, verdiği için bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Şimdiye kadar arkadan dolanmalı politikaları ile MHP’nin stratejilerini millet nezdinde, çökertmeye, haliyle AKP’nin adımlarını doğru imiş gibi göstermeye yarayan tavırları ile daha ne kadar yürüyebilirler?

 

“AK Parti’ye, MHP’ye, Saadet Partisi’ne, HAS Parti’ye oy verenler BBP’ye de oy verebilir. BBP’nin Türkiye üzerindeki hinterlandı yüzde 80’dir” diyen genel başkan, borsa değerini mi arttırmaya çalışıyor bilinmez.

 

BBP genel başkanı AKP’ye geçtiğinde, AKP’ye oy atmayacak epey bir tabanı var. Nerden biliyorum bunu? Politikaları gereği yaptıkları konuşmalarda AKP’ye çatılma anlarını ciddiye alıyorlar. Şöyle ya da böyle başkalaşıma uğrasalar da, AKP icraatları bünyesini rahatsız edenleri AKP’ye oy vermeye ikna etmek zor olduğundan, onları Birleşmiş Milletlerin askeri olarak kullanmaya devam diyorlar.

 

Nedeni ise basit: Onlar olmazsa adı Türk, Eğitimi İngilizce kozmopolit Dünya okullarda kim çalışır?

 

Dünya ligine girememiş, garibim devletlerin gelecekteki yöneticilerini yetiştiren okulların önünde dalgalanan Türk bayrağındaki hüznün, vebal-i günahı bilmem artık kimlerin olsun.

 

***

 

Barzani ile terörü çözeceğine inanmış BBP raporu

 

‘Terörle mücadele bakımından mevcut ikili güvenlik işbirliği (Türkiye-Irak bölgesel yönetimi’ mekanizmalarının daha etkin çalıştırılmasını amaçlayan kararlı tutumun sürdürülmesi önem arz etmektedir.” (1)

 

Türkiye için proje üretiyoruz deyip, PKK terörünün çözümü için bölgesel yönetimle daha etkin çalışmak gerek denmiş. Neymiş acaba o etkin çalışma? Barzani’ye güvenerek proje mi oluşturulur?

 

Türklere kedisini emanet etmeyecek Barzani’ye, ciğer mi emanet edilirmiş?

 

AKP’nin Anadolu’daki bir ayağı SP ise diğeri BBP. Bakmayın kapıda tabelaların olduğuna. Seçim dönemlerinde, önemli stratejilerde AKP’ye hizmet ediyorlar. ‘AKP’nin bu politikası, Allah için doğru’ diyorlar.

 

O bakımdan, Destici ya da parti toptan AKP saflarına geçmesinin kıymeti harbiyesi yok. Psikolojik sınırı geçeli çok olmuş o iddia. Yakın gelecekte böyle bir haber duymak, duymamak kimseyi derinden sarsmaz.

 

‘Türk Milliyetçiliğini’ günah addederken, ‘islam ruhumuz’ diyerek cesetlerini sürüklemeye çalıştıklarından, yani Kuran’la çeliştiklerini fark edemediklerinden, naçizane MHP’nin her daim günahını aldıklarından onmazlar, olmazlar.

 

Geldikleri nokta itibariyle ‘günah çıkartmalarında’ fayda görülüyor. Benden söylemesi.

 

 

Kaynak(1) http://www.bbp.org.tr/images/files/teror.pdf (Sayfa 7)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.