Sinan Oğan Nereye Koşuyor

26.04.2016
A+
A-

Devletin resmi törenlerine gitmeyen, Atatürk’ün huzuruna çıkmayan MHP’de olağanüstü kurultay tartışmalarını başlatan isimlerin başında gelen Sinan Oğan, PKK uzantısı HDP’lilerle birlikte resepsiyonda boy gösterdi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bayrak açan Sinan Oğan’ın neye ve kime hizmet ettiği ve nasıl bir kumpasın içinde olduğu bir defa daha belgelendi. Oğan, HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, teröristbaşı Öcalan’ın yeğeni Dilek Öcalan ve HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel’le birlikte son günlerde MHP’de muhaliflere destek veren ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi yeren haberleriyle dikkat çeken Cumhuriyet Gazetesi’nin resepsiyonuna katıldı.

resepsiyon-cumhuriyet

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye bayrak açan Sinan Oğan’ın neye ve kime hizmet ettiği ve nasıl bir kumpasın içinde olduğu bir defa daha belgelendi. Oğan, devletin resmi törenlerine gelmeyen, Atatürk’ün huzuruna çıkmayan, PKK uzantısı HDP’lilerle birlikte resepsiyona katıldı. Oğan’ın katıldığı resepsiyonda, HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, teröristbaşı Öcalan’ın yeğeni Dilek Öcalan ve HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel hazır bulundu.

Cumhuriyet gazetesi ile Çankaya Belediyesi, Hilton Oteli’nde 23 Nisan resepsiyonu düzenledi… Can Dündar, konukları tek tek kabul etti. Meclis ve Anıtkabir’deki törenlere katılmayan HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ ile Dilek Öcalan davete koşa koşa gitti. Bahçeli’ye bayrak açan Sinan Oğan etkinliğin diğer ismiydi.

candundar-sinanogan
Terörle mücadelede şehit olan kahramanlar nedeniyle Meclis’teki resepsiyon iptal edildi. Bunun üzerine CHP ile Cumhuriyet gazetesi, alternatif resepsiyon düzenlemeye karar verdi. Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, resepsiyonu organize etti. Adres olarak Ankara’daki Hilton Oteli seçildi. Dündar ile Taşdelen, resepsiyonun yapılacağı kapının salonunda misafirlerini bekledi. İlk gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu. .

saskin-ordek

Devletin resmi törenlerine katılmayan, Atatürk’ün huzuruna çıkmayan HDP’liler de davetteydi. HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, yanına teröristbaşı Öcalan’ın yeğeni Dilek Öcalan’ı alıp resepsiyona gitti. Bu ikiliye HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel de eşlik etti. HDP’liler kapıda bizzat Can Dündar tarafından karşılanıp salona girdi. HDP’lilerden sonra gelen isim ise adeta herkesi şok etti. O isim MHP lideri Devlet Bahçeli’ye bayrak açan Sinan Oğan’dan başkası değildi..

Davetlilerden biri de eski bakan Abdüllatif Şener’di. Söz konusu isimlerden sonra bazı bazı yabancı misyon temsilcileri ile Paralel Yapı’ya yakınlığıyla bilinen isimlerin de davete katıldığı kaydedildi. Daha sonra Can Dündar, konuklara seslendi.

CHP, HDP liderleri ile MHP’nin muhalif genel başkan adayı Sinan Oğan’ın bir araya gelmesi parti tabanını isyan ettirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.