Sezai Temelli: İmamoğlu HDP’den aldığı oyların hakkını verecek

Sezai Temelli: İmamoğlu HDP’den aldığı oyların hakkını verecek
23.05.2019
A+
A-

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Nevşin Mengü’ye verdiği röportajda CHP’li İmamoğlu’na verdikleri desteğin artarak süreceğini belirterek, İmamoğlu’nun da HDP’nin verdiği “stratejik oy”ların karşılığını vereceğini umduğunu söyledi.

CHP’nin HDP desteğini inkar stratejisi devam ederken, HDP’nin en tepesinden gelen açıklamalar CHP-HDP ittifakının 23 Haziran seçimlerinde de sürdürüleceğini ortaya koyuyor.

Ak Parti’nin olmadığı yeni bir süreç başlayacak

DW Türkçe’nin Türkiye karşıtı algı çalışması için kurulan YouTube kanalında Nevşin Mengü’nün konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “Türkiye’de yeni bir süreç başlayacak ama AKP ile başlamayacak. Gerçekten barış isteyen toplum bir süreç başlatacak. Bunu da demokrasi zeminini genişleterek başlatacak” dedi.

HDP olarak karşıdakilerin davranışına göre siyaset belirlemediklerini de belirten Temelli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini bir demokrasi referandumu olarak değerlendirdiklerini dile getirdi.

Umarım İmamoğlu aldığı oyların hakkını verir

CHP’nin inkar etmesine rağmen HDP’lilerin açıktan destek vererek deşifre ettikleri CHP-HDP ittifakı, Eş Genel Başkan Sezai Temelli’nin açıklamalarıyla bir kes daha gün yüzüne çıktı. DW Türkçe’ye yaptığı açıklamada Temelli, Ekrem İmamoğlu’nun mağdur edildiğini savunarak şunları söyledi: “İmamoğlu’na olan desteğin biraz daha artmasını bekliyoruz. HDP seçmeni İmamoğlu’na stratejik olarak destek veriyor. HDP seçmeni İmamoğlu ile yeni tanıştı. İmamoğlu da bu oyların hakkını umarım verecektir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.